0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добър кардиолог в София
« -: Февруари 08, 2018, 09:06:23 am »
Момичета, от няколко дена майка ми вдига кръвно. Беше във ВМА за два дена, там са й били направени много изследвания, имала е консултация с кардиолог. ПКК й е наред. В урината имала левкоцити, но не са обърнали внимание. Изписаха я онзи ден, но тя продължава да вдига кръвно. Моля ви, дайте ми идея към кого да се насочи! Трябва ни сериозен и опитен лекар. Да кажа, че живее много здравословно, ходи на йога, движи се по много, не пие, не пуши, няма наднормено тегло. На 64 г. е. Досега не е имала проблеми.

Ще съм благодарна за съвети.

Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2018, 10:23:17 am »
Блу, изписаха ли и лекарства за кръвното? Имай предвид, че изисква време докато и се нагоди организма към тях... казаха ли и от какво е вдигнала кръвно? Нашият кардиолог е добър всеки ден след болницата ходи в МЦ Калимат работи с касата д-р Красимир Цветков
Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2018, 15:46:38 pm »
Аз препоръчвам д-р Писин от Сити Клиник. като цяло и другите му колеги са много добри и внимателни.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2018, 21:41:13 pm »
Деси,

обикновено първо правят изследвания да се види дали кръвното не се вдига от нещо друго - бъбреци, диабет и т.н.

едва после остава диагнозата есенциална хипертония, тоест, непредизвикана от друго.
на 64 години в менопауза може да почне да има сърдечно-съдови проблеми. често се среща при жени в менопауза, риск № 1 е.

не мога да препоръчам добър кардиолог, но според мен това следва да е по силите дори и на едно джипи, по дяволите... има си стандартни протоколи за действие.

а лекарства за кръвното дадоха ли? приема ли ги?

п.п. аз ходя при един д-р Васил Начев в Токуда, навремето беше в Света Екатерина, не е върха на сладоледа, но ми стабилизира кръвното с лекарства и съм си добре.

там в Токуда се премести и д-р Сардовски, бивш шеф на интензивното на кардиологията в Пирогов, доста хвален, но лично на мен той не ми помогна.

в Сити клиник и Токуда има доста кардиолози добри.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2018, 22:08:19 pm »
Лелеее, Васко съвсем забравих да ти го препоръчам хем е близък на семейството ми...баба ми и майка му първи приятелки.. добре че е Джам :wink:
*
Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2018, 23:25:13 pm »
Джам, гледаха другите неща. Няма диабет, бъбреците са добре (с това си има едно наум, защото чичо ми така го разкарваха повече от година, докато се сетят, че има проблем с бъбреците, и той вдигаше кръвно).

Щом едно читаво джи пи ще може да го овладее, препоръчайте тогава такова! Тя има някакъв личен лекар, който й предписва аб за всяка настинка. И тя не е никак доволна. С кръвното не е имала проблеми досега, затова не мога да кажа как ще реагира джи пи-то.

Изписали са й лекарства, основно съдоразширяващи, едно от тях каза, че й го били изписвали вече, но й ставало лошо от него. Май от всичките си купила само едно, което й казали са го взима, ако вдигне над 140.

Иначе в момента има силен синузит (от известно време), но не мисля, че е от това. ЦРП не са й пускали. Днес носи стерилна урина, всичко чисто.

Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2018, 10:32:15 am »
Блу, трябва стриктно да спазва предписанията...те не се пият само когато вдигнеш кръвно, а ежедневно, за да не го вдигаш...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2018, 10:57:27 am »
така е, лекарства за кръвно не се пият "при нужда". ако в продължение на определен период от време (2 седмици) се установи трайно повишение на кръвното, почва се лечение регулярно. не може тя да си избира какво да пие от предписаното. почти никога не се уцелват точните препарати за човека от първия път. понякога се налагат 2-3 смени на лекарства и дози, докато се нагласи терапията за конкретния пациент. това си е процес.

нека вземе направление за кардиолог и да си запише час при някой в Токуда или Сити (от посочените или друг). да почне отначало, дето се вика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Добър кардиолог в София
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2018, 00:02:55 am »
Да, ясно ми е, че действат с натрупване, но точно едно от тези беше кто за спешни случаи.

Благодаря за съветите, момичета! Безценни сте.