0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременност след спонтанен аборт?
« -: Февруари 02, 2018, 07:26:35 am »
Момичета, здравейте! Сигурно темата ми ще звучи много объркано, но аз самата съм много объркана и имам нужда да чуя чужди мнения.

Накратко за мен - на почти 32г. съм, имам син  роден лятото на 2016г. след първа планирана и съвсем безпроблемна бременност (като изключим, че доста я чакахме).

Цикълът ми е 27 дни, като цяло е точен, ЛФ - 13 дни.

Есента на 2017г. започнахме опити за второ детенце и чудото стана на третия месец. За съжаление бременността приключи със спонтанен аборт  на 4ти януари 2018г. в 6с.0д. Дигнозата беше кухо яйце (в което не съм сигурна, тъй като от много четене разбрах, че в този период е рано за такова заключение). Изчистих се сама, препоръчано и потвърдено и от док няколко дни след А. Кървенето продължи общо 6 дни, последните 2 само зацапваше. След това не се е появявало никакво кървене, въпреки че док ме предупреди, че може да си кървя чак до следващата М.

Графиката на този цикъл (ако въобще е цикъл това) би трябвало да ми е видима.

Тъй като страдам от мигрена, която се проявява рядко, но за сметка на това силно, понякога се налага да пия силни болкоуспокояващи, което ме накара на 30.01 да си направя тест. Следобяд, не с първа урина, две черти, втората много слаба, но там. Реших, че вероятно е заради предишната бременност, но пуснах кръвен. Резултат чхг 20,5, прогестерон 74,96. След 44 часа, на 01.02 - чхг 51,9. Прогестерон не пуснах пак.

Недоказана О. със силни болки на 17ти ден от А. Секс на същия ден, случайно, сутрешен, преди болките да започнат.

Това нова бременност ли е според вас или да се притеснявам, че нещо не е изчистено? Стойностите много ниски ли са? Високият прогестерон говори ли, че е имало О. със сигурност? Има ли шанс бременност след аборт? Мога ли нещо друго да направя? Не мога да се зарадвам, ужасно ме е страх...

« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 07:32:58 am от AdeliaMiss »

*
Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2018, 09:09:31 am »
AdeliaMiss, ако беше нещо недоизчистено ЧХГ щеше да намалява, докато при теб има идеално удвояване след два дни. И като ниво на стойностите ми се струва нормално, не са ниски при предполагаема овулация около 17-ти ден. При стойност 20,5 на 27-ми ден от МЦ, ако върнем назад (имайки предвид удвояването пред два дни) излиза че имплантацията е станала около 23-ти ден, т.е. около пет дни след дните за зачеване (17-ти,18-ти), което е напълно нормално.
Според мен това е нова бременност. За регистриране на плодно сакче след десетина дни. Дано всичко е наред!
Но предвид скорошния аборт, мисля че е редно по-рано да се консултираш с лекаря, възможно е да ти назначи някаква терапия.
Стискам палци всичко да е наред!
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 09:11:36 am от marsi »

Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2018, 09:21:53 am »
Благодаря ти за подробния отговор, marsi.

Така ще направя, макар че док сигурно ще се отрече от мен. Той беше на мнение, че след А. трябва да не забременявам скоро, а аз не го послушах. Не, че съм допускала, че ще стане веднага...
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 09:35:33 am от AdeliaMiss »

*
Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2018, 09:33:43 am »
Така е, кой може да допусне, че ще стане в същия месец  :)
Дано всичко е наред! И пиши.

Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2018, 23:44:51 pm »
Отчитам се с едно ЧХГ и от днес:

30.01. - 20,5
01.02. - 51,9
03.02. - пропуснах, беше събота
05.02. - 358,1

Прогестеронът също се е вдигнал - днес е 89,55.

Дано всичко да е наред :bighug:


*
Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2018, 00:01:15 am »
AdeliaMiss, дано всичко да е наред. За сега изглежда добре. Късмет!
*
Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2018, 13:47:24 pm »
AdeliaMiss, добре се повишава ЧХГ  :)
Стискам палци всичко да е наред!

Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2018, 19:45:05 pm »
Привет,

Бях на преглед днес, установи се бременност в матката, сакчето си отговаря на седмицата (по О., не по ПРМ). Засега само това. Гледаха ме на коремен ехограф. Споделих изследванията с док, нямам назначена терапия. Само каза, че изглеждат като съвсем нормално развиваща се бременност. Сега чакам 10-15 дни до следващия преглед с надежда да го видим най-после това ембрионче със сърчице...

Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2018, 13:14:43 pm »
Не ми търпи търпилото и ходих на лекар днес, по-рано от уговореното. Имаме ембрионче с тупкащо сърчице :heartbeat: Отговаря на 6с. и 2 д. - ако правилно предполагам кога е била О., си отговаря.

Ох, дано всичко да продължи добре...


Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2018, 13:24:40 pm »
AdeliaMiss браво на вас :) пожелавам ти лека бременност и щастлив финал :)
*
Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2018, 10:31:36 am »
Браво  :), лека и спокойна бременност ти желая! 

Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2018, 15:45:45 pm »
Честито.Стискам палци всичко да е наред до края.
Re: Бременност след спонтанен аборт?
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2018, 21:02:00 pm »
Благодаря ви! :)