0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Втори опит с мъжки фактор
« -: Януари 23, 2018, 22:12:55 pm »
Здравейте!
Предстои ни подаване на документи по фонда за втори опит инвитро с мъжки фактор. Един от задължителните документи е консултация с уролог.
Така....нашият първи опит е бил 2013 година, завършил успешно с раждането на нашия син.
И тогава сме правили консултация, но нямам никакъв спомен какво точно е пишело в нея.
Въпросът ми е какво точно трябва да съдържа като съдържание - диагноза по миналите спермограми ли...да пише, че няма промяна в обстоятелствата ли...трябва ли точно да е въведена диагнозата по точките, които одобрява фонда по мъжки фактор?
Много ми е неясно...някой минал по този път има ли да ми разясни?
Интересно е като факт, че не искат актуална спермограма, а само консултацията.
Ето защо смятам, че трябва да е изрядна. Нещо да ми убягва?
Благодаря предварително на отзовалите се!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #1 -: Януари 23, 2018, 22:49:15 pm »
Теди, урологът трябва някъде в амбулаторния лист да напише "с мнение за ин витро" или "с препоръка за асистирана репродукция" или "насочва се за ...".
Ще му искат и актуална спермограма.

Успех с новия опит! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #2 -: Януари 24, 2018, 22:23:25 pm »
Благодаря за бързия отговор, д-р Даскалова!
Има ли вариант някъде да ви изпратя документа от консултацията, за да ми кажете дали ще стане?
В нея е написано - за инвитро процедура.
Относно актуалната спермограма - никой не ми съобщи за нея. А уж обясних какъв е случая.
Обаждах се и в клиниката - от там ми казаха само консултация се изисква. И на мен ми се видя странно наистина. Сега да считам ли, че ще ми я изискат като документ, след като са минали 5 години от първият опит?

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #3 -: Януари 25, 2018, 11:25:39 am »
Тедди, нека да си пусне нова СГ. Аз октомври правих опит с клостил - правихме СГ, сега отново за третият опит по Фонда - отново ни искаха, правена в ин витро клиника. СГ важи 3 месеца!
Успех!
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #4 -: Януари 25, 2018, 11:49:22 am »
Извинявам се, че се намесвам ама това за С, че важи за 3м за втория ,трети и т.н. пъти в които се подават док за фонда ли важи???
Че ние евентуално се подадем документи (за 1 път) и лекарката каза - най-малко месец и най-много 12 месеца???
Петя само питам информативно... и още едно въпросче ако може :) вече за фонда АМХ ли се иска на жената, ако сме с мъжки фактор?
*
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #5 -: Януари 25, 2018, 12:15:06 pm »
Аз понеже много си харесвам коментарите и да се самоцитирам :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52301.msg1157740#msg1157740
пише два или повече спермални анализа в две клиники с поне един месец между тях. Като последното да не е правено 12 месеца преди подаването на документите.
В момите документи пише TSH (ама те са от стария закон)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #6 -: Януари 25, 2018, 12:21:42 pm »
Слънцемое, когато подаваш за първи път документи се изискват две СГ от две различни клиники.
Тери ти е писала за 1-я месец разлика между тях и най-много 12 месеца преди подаването.
Когато за втори или трети път подаваш документи се изискват отново две СГ.
При нас се получиха така нещата, че преди опита по Фонда правих опит с клостил, който си плащах. Сега за този опит отново дадохме СГ, т.к. от октомври до сега вече са минали три месеца.
За АМХ и от друго място чух, но не съм навлизала на дълбоко. Когато миналата година януари подавах документи - искаха TSH.
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #7 -: Януари 25, 2018, 12:26:13 pm »
Да де то и ние затова чакаме да дойде другия месец за да пуснеме втора в друга клиника ( за да са с месец разлика). Но въпроса ми беше за информация дали първия път за подаване на документи по фонда е различен от следващите ( дано не се налага де).
Благодаря ви за инфото :)
*
Re: Втори опит с мъжки фактор
« Отговор #8 -: Януари 25, 2018, 12:49:13 pm »
С нищо не се различава! Всичко е еднакво!   :wink: