0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за мнение за спермограма
« -: Януари 05, 2018, 15:52:26 pm »
Здравейте,може ли коментар по тази спермограма на мъжът ми,май не е много цветуща :( Благодаря предварително
« Последна редакция: Януари 06, 2018, 08:14:44 am от cygnus »
*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #1 -: Януари 05, 2018, 16:13:03 pm »
Маги, не са ОК нещата.Морфологията е много ниска.Пиши в темата на д-р Даскалова, да питаш за бактериите и какво може да направите.Но според мен лекарите ще ви насочат към ин витро.Успокоителното е, че през годините много се подобри техниката и мъжкия фактор е вече все по-преодолим.

*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #2 -: Януари 05, 2018, 16:46:22 pm »
magi mei, изтрий данните на мъжа си. Има и ЕГН, което се вижда.
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #3 -: Януари 05, 2018, 16:48:54 pm »
Маги нищо не разбирам от тези спермограми (това по Крюгер ли е??? и за колко време ви излезнаха резултатите?) по добре пиши на д-р Даскалова и се конултирайте с лекарите ви. Не се притеснявай и си успокой и мъжа, че представям си какво му е... медицината толкова много е напреднала, че има много варианти..
Изтрий данните на мъжа си... виждат се
Моя мъж е другата седмица на С и да видиме какво ще е и неговото положение..
 :bighug: всичко ще е наред спокойно :)
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #4 -: Януари 05, 2018, 17:00:01 pm »
Ох не знам как да ги изтрия,даже не мога да махна снимката.
Иначе резултатите излязаха за няколко часа,около 2,3
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #5 -: Януари 05, 2018, 17:00:51 pm »
А коя е темата на д-р Мели?
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #6 -: Януари 05, 2018, 17:05:46 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.msg1157030#msg1157030 виж дали ще ти го отвори.
За изтриването нз някое от по опитните момиче да каже :)
*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #7 -: Март 24, 2018, 20:41:36 pm »
Здравейте ! Регистрирах се във форума с надеждата да ми помогнете и вдъхнете кураж. От една година се опитвам да забременея безуспешно. След дълго четене във форума решихме да посетим Кирм Плевен вече 2 пъти ходя при доц.Иванов  който ми установи Поликистоза на яйчниците , висок инсулин и уреаплазма изписаха ми лекарства дано ми помогнат. Днес излезе и спермограмата на партньора ми която не е добра според мен но не разбирам много. Моля ви за съвет или поне за повече информация относно спермограмата. Благодаря ви предварително! 
« Последна редакция: Март 24, 2018, 20:44:15 pm от Gcha »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #8 -: Март 25, 2018, 22:39:59 pm »
Здравей, gcha!

В този спермален анализ има примерно три неща, които трябва да се коментират с лекар.
Първото е това, което е написано в заклчението - тератозооспермия означава, че процентът на морфологично нормални сперматозоиди е под долната референтна граница.
Второ, подвижността на сперматозоидите от група а (това са бързо прогресивно подвижните сперматозоиди) е 0%, при норма поне 25%. Тъй като си закрила горната част на бланката, не се вижда дали пробата е отделена в лабораторията или е донесена. В първия случай аз бих казала, че втечняване 40 минути е много, макар да е в норма. Във втория случай трябва да се уточни дали условията за отделяне, съхранение и транспорт на пробата са спазени, тъй като ако не са, това би могло да повлияе негативно на подвижността на сперматозоидите.
И трето, има агрегация и детрит в еякулата, както и рН е високо.

Добрата новина е, че обемът на еякулата, както и броят, концентрацията и виталността на сперматозоидите са в норма.

Следва да уточните с лекар каква е причината за влошените показатели и да проведете лечение.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #9 -: Март 31, 2018, 11:47:56 am »
Здравейте мили дами ! Благодаря Ви Д-р Мариела Даскалова за отговора, разговарях ме с нашия уролог но на този етап не ни каза нищо конкретно  или да му назначи някакво лечение. А иначе спермограмата е взета в лабораторията по точни указания от лабораторията. В момента и двамата пием антибиотик Вибрамицин заради установена уреаплазма. Благодаря ви още веднъж !  :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #10 -: Март 31, 2018, 18:11:21 pm »
Вероятно след лечението на инфекцията ще ви назначат останалите неща от алгоритъма за уточняване на мъжките проблеми. Урологът го е прегледал, нали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #11 -: Юни 15, 2018, 20:50:47 pm »
Здравей отново ! След проведеното ни лечение с антибиотик на партньора ми му изписаха профертрил за 3 месеца, но незнам дали това ще помогне защото той продължава да си пийва бира и да пуши.След 3 месеца лечение ни съветват да направим втора спермограма и инсеминация.Ако няма подобрение на показателите възможна ли е инсеминация, която да има положителен резултат имаме ли шансове или са преминем към инвитру? Аз също имам проблем пкя, инсулинова резистентност.
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #12 -: Юни 15, 2018, 21:07:09 pm »
Gcha здравей! Дали хапчетата ще помогнат ще се разбере след спермограмата, която ще пуснете когато си изпие хапчетата. До кога са мъ хапчетата? И според зависи резултатите лекарят ви ще каже дали имате шанс за инсе. Защо не пуснете сега още една С с която евентуално да подадете документи по фонда докато чакате лечението и се види дали ще може инсе? Нз само дали с ПКЯ може да се прави и се. Някое от момичетата да каже, аз не съм наясно. Успех и ни дръж в течение.
*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #13 -: Юни 15, 2018, 21:58:41 pm »
Инсеминацията се прави, когато след обработка останат достатъчен брой сперматозоиди.
Формулата е:
х = (общ брой сперматозоиди) * (а+б)%
брой след обработка = х * 85%

Ако има над 15млн останали, отлични шансове за инсеминация
10-15 млн мн. добри
5 млн малки шансове за успеавемост
под 5 млн - няма данни за успех (не се прави инсеминация)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #14 -: Юни 15, 2018, 22:18:24 pm »
Тери, тъй като и аз не съм наясно, при ПКЯ и добра спермограма може ли да се прави инсе?
*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #15 -: Юни 15, 2018, 22:34:45 pm »
Не естествен цикъл защо не. Ако има доказана овулация може на естествен със сигурност. Вече за стимулация не съм сигурна как седят нещата, дали няма да тръгнат много фоликули. Иначе една приятелка е с ПКЯ и на ДРЗто й казаха, че като реши да забременява ПКЯ не е страшно и се овладява. Тоест щом може по естествен начин, ще може със сигурност и инсеминация най-малкото на естествен цикъл.
Междудругото аз пия Иногинол. Това е хранителна добавка. По други причини го пия, но на листовката пише, че се ползва при ПКЯ и ИР. Може да питаш лекаря ти да го пиеш. Пише, че нормализира цикъла при ПКЯ. (Една приятелка с ПКЯ така забременя с близнаци. Но не беше планувано от нея. Мъжът й  и купил хранителни добавки уж за нейно здраве, тя се доверила. Пък те били точно за нормализиране на цикъл и овулация при ПКЯ. Човекът си планувал, че ще прави бебе :D :D По-точно бебета)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #16 -: Юни 15, 2018, 22:44:19 pm »
Хахахаха направо нз как да реагирам на тази случка с мъжа и хапчетата хахахахаха в повечето случай жените правим такива хитрини, а не мъжете хахах
Мъжа ми казва че съм като енциклопедия за репродуктивните проблеми, но винаги има какво да се научи. Благодаря за инфото  :bighug:
*
Re: Моля за мнение за спермограма
« Отговор #17 -: Юни 21, 2018, 15:57:15 pm »
Здравейте отново! В най скоро време ще направим 2 срермограма но не знам дали нещо ще е променено като моя мъж не пие редовно проветрил.Започвам да губя надежда 😔. Не знам какво пият другите момичета но аз за  ПКЯ пия Инофолик,Геритамин и Витамин Д на капки.А за инсулинова  резистентност  Сиофор. Дано нещата се подобрят.
Хубав слънчев ден Ви желая!