0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малко помощ за графика
« -: Декември 15, 2017, 19:23:16 pm »
Здравейте за първи месец меря БТ,може ли да си дадете мнението,защо така играе графиката.Меря я сутрин,анално с живачен термометър по едно и съще време.   http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=magi%20mei
*
Re: Малко помощ за графика
« Отговор #1 -: Декември 15, 2017, 21:44:20 pm »
magi mei, ако беше продължила с тестовете за овулация (до положителен тест евентуално), щеше да е по-лесно тълкуването на графиката и определяне вероятните дни за овулация.
Според мен, изхождайки от графиката, е възможно да е имало О. около 10 ден от цикъла (макар че не е съвсем пълна графиката, има пропуск на 10-ти ден).
Както и ти си писала, температурата е нестабилна, но това ти е първата графика, възможно е да не си спазила някои от изискванията при измерване: сутрин непосредствено след събуждане (преди ставане от леглото, след поне 3 часа сън), всеки ден приблизително по едно и също време. При измерване с живачен термометър е добре да изчакаш около 10 мин. за отчитане на резултата.
Също трябва да се има предвид, че базалната температура може да се повлияе от странични фактори: напрежение с неспокоен сън, промяна на стайната температура, инфекция, и др., затова е добре измерването всяка сутрин да се прави приблизително по едно и също време и спазване на останалите изисквания.
« Последна редакция: Декември 16, 2017, 08:08:14 am от marsi »

Re: Малко помощ за графика
« Отговор #2 -: Март 02, 2018, 00:50:50 am »
Здравейте може ли някой да погледне графиката ми?От май месец се опитваме за бебче но още няма успех.Благодаря предварително.
*
Re: Малко помощ за графика
« Отговор #3 -: Март 02, 2018, 08:43:10 am »
Здравейте може ли някой да погледне графиката ми?От май месец се опитваме за бебче но още няма успех.Благодаря предварително.

Здравей, Kakite!
Ако съдим по графиката, вероятните дни за овулация са 14-15 от цикъла. Добре се е повишила температурата във втората фаза.
Виждам че си отбелязала четири поредни дни с положителен тест за овулация, не би трябвало да е така. Тестовете за овулация отчитат пик на хормона LH, който е за един ден и след него настъпва овулацията (тестовете са положителни за един ден, в някои случаи два поредни дни).
Но ти може и да не си изтълкувала правилно резултата от тестовете. Тестът за О. е положителен, когато тестовата черта стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея. Преди това може да има няколко дни, в които тестовата черта се вижда, но е по-бледа от контролната. А след пика на ЛХ чертичката отново избледнява в следващите дни.

Така можеш да поставиш линк към графиката в подписа:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Re: Малко помощ за графика
« Отговор #4 -: Март 02, 2018, 23:25:31 pm »
Да и аз много се учудих от 3-те дни положителен тест но на 11 ден показа две еднакво наситени черти на 12 -ден тестовата беше по ярка от контролната и на 13-ден пак еднакво наситени.Ще прикача файл да ги погледнете.
Re: Малко помощ за графика
« Отговор #5 -: Март 02, 2018, 23:50:19 pm »
Ето ги тестовете извинявам се ако е извън темата
*
Re: Малко помощ за графика
« Отговор #6 -: Март 03, 2018, 08:13:49 am »
Да и аз много се учудих от 3-те дни положителен тест но на 11 ден показа две еднакво наситени черти на 12 -ден тестовата беше по ярка от контролната и на 13-ден пак еднакво наситени.Ще прикача файл да ги погледнете.

Kakite, според мен можем да приемем, че положителният тест е този на 12-ти ден. Температурата се е повишила добре след предполагаемите дни за овулация.
Успех!  :)

Re: Малко помощ за графика
« Отговор #7 -: Март 03, 2018, 09:44:00 am »
Благодаря много за отговора.Честит Празник на всички.Бъдете живи и здрави  :P :lol: