0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #20 -: Ноември 21, 2017, 09:42:29 am »
Аз писах на моята класна, тя каза че ще говори с психоложката на училището да изберат целева група за лекциите и ще придвижат въпроса до директорката на Строителния. Така че работата е опечена. Само ще трябва по някое време горе-долу за информация да кажем кога ще бъдат беседите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #21 -: Ноември 21, 2017, 10:03:57 am »
Хайде още малко информация от мен. Писах на моята позната от "Ротаракт". На нея идеята й хареса, но ми предложи да ида на някоя от техните срещи, за да се представи кампанията, просто е по-удачно да не се преразказва информация. За момента й писах, че все още нямам достатъчно информация, за да я представя на някоя от срещите им, но по-нататък ще ида (така или иначе тяхната организация винаги ме е влечала). Бих предложила някоя от по-запознатите жени от форума да дойде с мен, просто "Ротаракт" е светновна организация, която се занимава с много социални проблеми, търсят спонсори и т.н. и мисля, че би било полезно и малко връзки да се завържат. Моята позната каза, че дори да не успеят да помогнат точно с това, с което аз й обясних, биха били полезни с други проекти. Тя миналата година беше директор на организацията в Пловдив и си има на идея с какви проекти се занимават.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #22 -: Ноември 21, 2017, 11:07:30 am »
Тери, аз с удоволствие ще дойда с тебе на някоя среща, за да представя кампанията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #23 -: Ноември 21, 2017, 12:57:27 pm »
Моля, Другарко Jam, може ли аз? Може ли?  Вдигам ръка по желание!  :lol: :lol: :lol:


Сега, сериозно.
В играта съм. Смятам, че в СУЕЕ "Св. Константин Кирил философ" Русе (Средно училище за европейски езици) ще ме приемат с удоволствие.
Наскоро организирах едно представяне на книгата на Миглена Ангелова и в тази връзка контактувах с директорката на това училище, както и на още две. С Европейските езици си изградих много добри делови отношения.

Но имам въпрос:
Джам, защо казваш само 9 - 10 клас? А 11-ти и 12-ти не ги ли щем?
А какво ще кажете за студенти в първи курс, например? Подходящо ли е за тях?

Преди време тук правих представяне на книжката ни "Бъди в час" в Немското училище, но тогава взех д-р Константинова с мен. Реално тя изнесе беседата.
Но сега вече не съм в добри отношения с докторката.

Ще се задействам и ще уговоря среща с ученици от Европейските езици.
И ще Ви докладвам.  :)

П.П. Реплика към Джам. Не помня, дали Ви споделих на времето, но имахме отказ. Тук се обърнах към директора на СУ Христо Ботев, който ми отказа с аргумента, че на книжката никъде не пише "Одобрено от МОН". Каза ми: "Аз няма да позволя в училище да се разпространява нещо, което не е одобрено от МОН!"

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #24 -: Ноември 21, 2017, 13:17:50 pm »
Но имам въпрос:
Джам, защо казваш само 9 - 10 клас? А 11-ти и 12-ти не ги ли щем?
А какво ще кажете за студенти в първи курс, например? Подходящо ли е за тях?

П.П. Реплика към Джам. Не помня, дали Ви споделих на времето, но имахме отказ. Тук се обърнах към директора на СУ Христо Ботев, който ми отказа с аргумента, че на книжката никъде не пише "Одобрено от МОН". Каза ми: "Аз няма да позволя в училище да се разпространява нещо, което не е одобрено от МОН!"

Маги, подходящи са и за по-големи ученици и студенти, и те имат нужда от ограмотяване, макар книжката да е написана по детски и да има за цел да профилактира групата, която тепърва ще има сексуални контакти. Но за мен няма ограничение във възрастта.

По отношение на МОН това ни е основен проблем. МОН обаче не иска да ни чуе, така че ще разчитаме на инспекторатите по места, както винаги. Ако искате, можем пак да пробваме да пратим писмо на МОН.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #25 -: Ноември 21, 2017, 13:38:28 pm »
Пращали сме не едно писмо на МОН точно във връзка с капманията и книжката, дори не благоволиха да ни отговорят.
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #26 -: Ноември 21, 2017, 13:42:37 pm »
Пращали сме не едно писмо на МОН точно във връзка с капманията и книжката, дори не благоволиха да ни отговорят.

Много им здраве тогаз!
Ще си я разпространяваме без тяхната благословия.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #27 -: Ноември 21, 2017, 13:55:10 pm »
Получих информация от моето училище, че първо искат да видят книжките, които ще се раздават, за да одобрят материала. Така че ми писаха, че психоложката ще ме очаква с материалите да отида първо при нея и тогава ще могат да се задвижат нещата. Може и да получа безплатна консултация ;) Просто ми кажете откога и кога да взема примерна книжка (честно казано с куриер за моя сметка би ми било най-удобно, защото не съм шофьор и излизането от работа ми е по-трудно).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #28 -: Ноември 21, 2017, 14:05:32 pm »
Рери, ти си в Пловдив, нали?
ако е така най-добре да се разберете с д-р Даскалова (Мели) да ти даде книжки, тя също е в Пловдив.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #29 -: Ноември 21, 2017, 14:08:05 pm »
Получих информация от моето училище, че първо искат да видят книжките, които ще се раздават, за да одобрят материала. Така че ми писаха, че психоложката ще ме очаква с материалите да отида първо при нея и тогава ще могат да се задвижат нещата. Може и да получа безплатна консултация ;) Просто ми кажете откога и кога да взема примерна книжка (честно казано с куриер за моя сметка би ми било най-удобно, защото не съм шофьор и излизането от работа ми е по-трудно).

всичко е качено на сайта ни :)

Това е линк към раздела с новини по кампанията - там са качени статии за някои (не всички) от проведените беседи по страната.

http://www.zachatie.org/194-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B8-%D0%B2-%D1%87%D0%B0%D1%81-%D0%BF%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5


това е линк към книжката за момичета:
https://issuu.com/zachatie/docs/girls_a6_5000

това е линк към книжката за момчета:
https://issuu.com/zachatie/docs/boys_a6_5000
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #30 -: Ноември 21, 2017, 15:17:37 pm »
Аз и Кофе лунго имаме най-много изнесени беседи пред учениците.Ако някой има някакви въпроси да заповяда насреща сме!
Тук в Плевен се справихме на ниво директори на училища.В малките общини е по-лесно, те са по-отворени към такива събития и лесно ни допускат в училищата.В инспектората по спомен ударихме на камък.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #31 -: Ноември 21, 2017, 19:43:49 pm »
Тери, у мен също има по 5-6 книжки от вид, а и детето вече е на училище и съм свободна до 16 часа през деня.Но е вай-добре Чели да дойде с теб, ако може - все пак е лекар и звучи по-авторитетно (пък и знае повече).
*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #32 -: Ноември 21, 2017, 21:19:47 pm »
На мен ми трябваха книжките за училището. Но пратих онлайн варианта. За представянето в Ротаракт 100% ще искам да дойде някоя от вас, прекалено нова съм. Казаха ми да им пиша когато желаем и ще ми каже моята позната кога да идем. Аз естествено ще  съм само връзката, друг ще представи. А ако  е д-р Мели, още по-добре. Просто за информация те се събират вечер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Търсим доброволци!
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2017, 21:34:02 pm »
За Стара Загора - нямам връзки  :( , но в с.Белозем - моя приятелка е директор,  или зам.  :? Там ако искате мога да я питам, а и мисля, че ще е съгласна да отидете  :wink:

кой имаш предвид да отиде?
Пешка и Тери, а може и Мели