0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тест за овулация
« -: Ноември 09, 2017, 10:19:28 am »
Момичета според вас тук има ли положителен тест за овулация?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2017, 10:33:08 am »
Eli4ka93, дори и най-наситената тестова чертичка (тази на теста по средата) не е достатъчно наситена, за да кажем категорично, че тестът е положителен. А спазила ли си изискванията за тестване, най-добре е следобяд, след 2-3 часа въздържане от прием на течности?
Да не би да е още рано за овулация и тестове? Каква е продължителността на цикъла (не дните за менструация, а месечният цикъл), началната дата на последния МЦ? И от кой ден на цикъла започна с тестовете?

Re: Тест за овулация
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2017, 10:38:57 am »
Аз съм с нередовен цикъл, поради СПЯ. За пръв път реших да опитам с тестовете за да проверя дали въобще има някаква овулация. Правени са около опяд от 6-7 ден на цикъла започнах.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2017, 10:47:54 am »
....
Правени са около опяд от 6-7 ден на цикъла започнах.

Еличка, възможно е да е още рано за овулация. За да можем да се ориентираме, напиши началната дата на последния месечен цикъл и в какви граници варира продължителността на месечните цикли при теб.

Re: Тест за овулация
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2017, 12:19:03 pm »
1-ви ден от цикъла ми е 01.11 от 6 започнах да правя тестовете. А продължителността на циклите ми е трудно да се определи, тъй като понякога имам по 3-4 месеца без менструация, а когато е що годе редовна варира от 23 до 42 дни
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2017, 14:29:11 pm »
Теоретично при цикъл 23 дни се очаква овулацията да е около 9-ти ден от МЦ, но може и да е доста по-късно, при продължителност 42 дни - около 28-ми ден от МЦ. Така че е твърде възможно да е рано за овулация и затова да са отрицателни тестовете, които дотук си направила. Може да си продължиш с тестовете, но ще трябва да имаш търпение и евентуално да използваш много на брой тестове.
Но при този нередовен цикъл, според мен е по-добре с вагинален ехограф да бъде направено проследяване на доминантния фоликул, за да имаш яснота кога да очакваш овулация, изобщо има ли овулация.
Досега правила ли си консултация с репродуктивен специалист, ехографско проследяване, изследване на хормони?

Re: Тест за овулация
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2017, 14:52:35 pm »
Да правила съм многократни изследвания на хормони прогестерона ми е под нормата и имам висок серумен инсулин
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2017, 16:05:52 pm »
Да правила съм многократни изследвания на хормони прогестерона ми е под нормата и имам висок серумен инсулин

При това положение е добре да се консултираш с ендокринолог, който да назначи лечение, ако досега не е направено. Не знам от кой град си, за София мога да препоръчам добър ендокринолог.
Иначе, ако искаш си продължи с тестовете, качвай ги тук - ще проследим, и дано да има положителен тест този месец!

Re: Тест за овулация
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2017, 16:14:12 pm »
Имам нова терапия от ендокриинолог, тъй като един ендокринолог от София ми я беше объркал. Иначе съм от враца.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2017, 16:30:17 pm »
Успех желая! Дано цикълът да се стабилизира!

Re: Тест за овулация
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2017, 18:32:32 pm »
Благодаря!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2017, 19:08:54 pm »
Не  мога да разбера - пълно е с теми аз Тестове за овулация и овулация, но защо никой не гледа и защо се пуска тема след тема. Още една и още една.  :x