0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Извънматочна бременност?
« -: Октомври 12, 2017, 19:30:46 pm »
Здравейте..
на кратко...
уж трябва да съм бременна в 5 г.с. Днес,обаче ходих на лекар и няма плоден сак.Малко предистория.Преди 4 г ме оперираха от извънматочна бременност.Тогава имах кървене още от първите дни след закъснението, а на по-късен етап и остри болки в корема. Запазиха ми тръбата.
По принцип цикъла ми е много нередовен. Идва на 30 дни, понякога на 32, миналия месец - на 34 дни. За това не знам и точно кога е била овулацията. Правихме каквото правихме на 17.09, 19.09 и 20.09. Гледаха ме на коремен ехограф, пуснах си и ЧХГ, но ще станат резултатите утре.
Това,което ме притеснява е, че все още не се вижда нищо в матката (според лекаря има само удебеление,където трябвало да има сак, но сак още няма). И в същото време имам бодежи и напрежение  в десния яйчник. Не са постоянни, но е неприятно. Кръвотечение нямам. Възможно ли е да има извънматочна без кръвотечение? Дали е възможно да е още рано за да се види нещо?В понеделник пак съм на УЗ......
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2017, 19:54:17 pm »
Цикъл 30,32,34 дена е редовен и моят е такъв. Идва си когато иска без определи дати. Намери си лекар с вагинален ехограф и според мен тогава ще се види полден сак. Може би е още рано, възможно е да си наистина 4-5 г.с, но ако не си правила кръвен тест, задължително направи бета ЧХГ. Той ще покаже със сигурност.
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2017, 20:00:00 pm »
Правих днес,но утре ще е готов,защото го правих късно следобяда.Притесняват ме бодежите вдясно,долу.Имам син на 6г.Когато хходих с него да ми установят бременност ( 4 г.с.) лекаря отсече извънматочна.И ме прати в Шейново.Там с вагинален ехограф видяха сянка в матката.Явно еи било рано.Но бодежи съм нямала.Дано и сега е просто рано....
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2017, 20:05:02 pm »
А лекар какво каза за бодежите, отиди да те видят ако е възможно или се консултирай тази вечер по телефона.
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2017, 20:07:08 pm »
Каза да пия но-шпа.Понеже нищо не може да види сега няма как да се произнесе конкретно.Ако вне понеделник все още не се вижда нищо май ще се пътува за София или Шумен....или Варна....
Смятате ли,че може да има извънматочна и да няма кървене?
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2017, 21:02:38 pm »
Според мен е рано да се види, изчакай  поне още 10 дена ако нямаш болки и ли кървене, ,но не ес довервай на лекар  с коремен ехограф.
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2017, 22:15:08 pm »
Аз не разбрах дали ти закъснява цикъла..??? Изчакай кръвния тест.. тогава си вади изводите..не се затормозявай излишно...
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2017, 22:29:27 pm »
fiff123, регистрирането на плодния сак е около 10 дни след закъснение (с вагинален ехограф), най-рано може и седмица след закъснение, зависи от апаратурата.
Ако предположим, че овулацията е била около 19-20 септември, то днес е 7-8 ден след закъснение, вероятно е било рано да се види плодното сакче. Коя е началната дата на последния месечен цикъл?

Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2017, 22:50:37 pm »
Началната дата на последния цикъл е 06.09.По мои сметки днес ми е 6ти ден закъснение.Цикъла ми е доста нередовен.Понякога на 30 дни,понякога на 34.... Луда работа.
Седя и се чудя днес що не настоях АГ да ме види на вагинален.От притеснение и нерви,обаче пулса сигурно ми беше 200.Едва вързах две изречения да му кажа...Сега съм ужасена,щото седя и си чакам изведнъж да ме пререже корема и да стигна до болница.Взела съм тотално да откачам
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2017, 23:23:56 pm »
Пожелавам ти да си бременна.. но на този ранен етап единствено кръвен тест би бил 100% сигурен има ли или няма бременност.. По предния месец имах закъснение от 1 седмица.. но не бях бременна... Бъди спокойна че нещата ще се случат в най-добрия момент за теб.. Не се вкарвай във филми че имаш извън маточна бременност заради закъснение на МЦ от 5-6дни... излишно е... :) Късмет.
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2017, 23:31:48 pm »
Закъснение от 5-6 дни с два положителни теста,липса на плоден сак и болки :) бременност съссигурност има :)
Благодаря,наистина трябва да укротя топката малко :)
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2017, 23:34:31 pm »
Началната дата на последния цикъл е 06.09.По мои сметки днес ми е 6ти ден закъснение.Цикъла ми е доста нередовен.Понякога на 30 дни,понякога на 34.... Луда работа.
Седя и се чудя днес що не настоях АГ да ме види на вагинален.................

Да, при начало 06.09 (и ако предположим, че продължителността на цикъла е 30 дни този месец), овулацията се очаква да е била около 21.09, т.е. днес е към 6-ти ден закъснение, най-вероятно е било рано за регистриране на плодното сакче.
Ще чакам резултата от кръвния тест, стискам палци всичко да е наред!
« Последна редакция: Октомври 12, 2017, 23:42:46 pm от marsi »

Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2017, 11:07:57 am »
Началната дата на последния цикъл е 06.09.По мои сметки днес ми е 6ти ден закъснение.Цикъла ми е доста нередовен.Понякога на 30 дни,понякога на 34.... Луда работа.
Седя и се чудя днес що не настоях АГ да ме види на вагинален.................

Да, при начало 06.09 (и ако предположим, че продължителността на цикъла е 30 дни този месец), овулацията се очаква да е била около 21.09, т.е. днес е към 6-ти ден закъснение, най-вероятно е било рано за регистриране на плодното сакче.
Ще чакам резултата от кръвния тест, стискам палци всичко да е наред!

454.1 е хормона,разбрах,че отговаря на 4та седмица.Според лекаря още има шанс.Ще си пия но-шпа и търпеливо ще чакам понеделник...
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2017, 11:18:11 am »
fiff123,много добри резултати.За успокоение можеш да пуснеш утре още един,а в понеделник вече трябва да се вижда.Стискам палци всичко да е наред
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2017, 12:36:11 pm »
fiff123,много добри резултати.За успокоение можеш да пуснеш утре още един,а в понеделник вече трябва да се вижда.Стискам палци всичко да е наред

Благодаря!
Дай Боже!
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2017, 12:51:42 pm »
Абе момиче, отиди да те видят с вагинален ехограф и не си давай парите за допотопна техника, от миналия век. Сама се стресираш по този начин, днес почти всеки лекар има  вагинален ехограф, но разбира се ако ходиш в кварталната поликлиника няма как да го видят ащо ще и да си в 9 месец.  :lol:
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2017, 13:18:15 pm »
Абе момиче, отиди да те видят с вагинален ехограф и не си давай парите за допотопна техника, от миналия век. Сама се стресираш по този начин, днес почти всеки лекар има  вагинален ехограф, но разбира се ако ходиш в кварталната поликлиника няма как да го видят ащо ще и да си в 9 месец.  :lol:

Смея да твърдя,че апаратурата на лекаря ми е добра.Не е като впреди Шейново,но е добра.В случая грешката донякъде си е моя,че не си итворих устата,въпреки,че той би трябвало да знае уж как да ме гледа.Хем веднъж съм минала по този път,но явно стреса и страха си оказват думата
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2017, 13:38:01 pm »
Спокойно, не е станало нищо, наслаждавай се на прекрасните бременни моменти.  :P
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2017, 13:40:30 pm »
Абе момиче, отиди да те видят с вагинален ехограф и не си давай парите за допотопна техника, от миналия век. Сама се стресираш по този начин, днес почти всеки лекар има  вагинален ехограф, но разбира се ако ходиш в кварталната поликлиника няма как да го видят ащо ще и да си в 9 месец.  :lol:

Прекашяваш, мисля, че тона ти въобще не е подходящ в ситуацията. Има хора, които са доста по напред в знанията си и са писали вече. При ЧХГ 454 няма ехограф, който да визуализира плоден сак, в което и да е медицинско заведение, което и поколение да е машината, какъвто и да е специалиста.
fiff123, нищо за сега не доказва патология. Опитай се да запазиш макар и относително спокойствие. ЧХГто ти нараства добре, а това също е не по-малко важно в момента.
Стискам палци и аз!!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Извънматочна бременност?
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2017, 13:44:09 pm »
Avallon  след всичко което си писала точно теб не желая да те слушам, аз имам достатъчно опит за да пиша по такива теми. Нямаш право да ми казваш какъв ми бил тона. И те моля да не коментираш мойте мнения.