0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вагинална инсеминация
« -: Септември 27, 2017, 16:33:48 pm »
Здравейте, момичета!

Не знам откъде да започна...накратко - с мъжът ми правим опити за детенце. Нямаме установени медицински проблеми, но дълги години отлагахме и сега сме се вманиачили в мисълта за дете, че вече не сме първа младост. Явно стресът ни идва в повече, защото мъжът ми има проблем да еакулира във влагалището Имаме записан час за лекар, но той е ноември месец, а на нас не ни се иска да губим повече време. Затова се интересувам от вагиналната инсеминация в домашни условия. Изчетох доста по темата, но се притеснявам да не направим някоя беля. Моля, ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем или е прилагала вагинална инсеминация, да сподели своя опит.
Олекна ми мъничко, като написах какво ме тревожи и че намерих с кого да споделя.

Благодаря!
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #1 -: Септември 27, 2017, 17:07:38 pm »
Happylife добре дошла.
Аз лично не съм прилагала и не  бих предприела подобно действие в домашни условия най-малкото заради риск от инфекции,а и успеваемостта не мисля,че е голяма.Предполагам си се запознала с вътрематочната инсемунация,чисто като прицедура и успеваемост?По логика влагалищната е с още по-малък процент.
По добре използвай времето за изследвания-хормони,проверка на маточни тръби,спермограма.Така на прегледа ще бъдете подготвени и няма да се налага да отлагате много за този тип действия и ще може бързо да преминете към действия в контролирана и много по-безопасна среда.
*
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #2 -: Септември 27, 2017, 17:09:21 pm »
Здравей, Happylife!

Добре дошла във форума, тук ще получиш подкрепа относно забременяването- спонтанно или чрез асистираните техники! 
Извини ме, но не разбирам какво имаш предвид под инсеминация в домашни условия, не съм запозната.
В клиниките се прилага вътрематочна инсеминация, но задържително преди това се правят някои основни изследвания: полови хормони при жената, цветна снимка за проверка проходимостта на тръбите, предварително ехографско проследяване на доминантен фоликул (да се провери настъпва ли овулация), изследвания за инфекции, спермограма на партньора, и др. по преценка на лекаря.
Досега правени ли са някакви изследвания при вас?

П.П. Бебешок, писали сме едновременно.
« Последна редакция: Септември 27, 2017, 21:09:07 pm от marsi »

Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #3 -: Септември 27, 2017, 17:40:13 pm »
Защо не си запишете по-ранен час, а може и докато чакате, да си направите някои изследвания, ако не сте правили. Часът за него ли е, заради проблемите му с ерекцията? Аз съм чела в чуждестранни сайтове за вагиналната инсеминация, която си е като секса и е точно за такива ситуации като при вас или за жени, които използват сперма от донор. От проченето изглеждаше лесно.
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #4 -: Септември 27, 2017, 17:54:54 pm »
Аз също съм чела,но нито спермата е обработена,нито можеш да я обработиш както в болница.Инструмента с който ще я впръскваш колко е стерилен?Всичко това на приказки иглежда лесно и безопасно,а всъшност носи много големи рискове.Едно е полов акт или инсеминация в болница, друго е в къщи.Ако беше толкова безопасно, лесно и имаше успех всеки ще го прави.
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #5 -: Септември 27, 2017, 18:26:42 pm »
Благодаря ви, че се отзовахте!

Не сме правили никакви изследвания, защото сега започваме с опитите и е възможно всичко да е наред. Вагиналната инсеминация всъщност се равнява на нормален полов акт. Просто при нас ерекцията е краткотрайна и еакулацията е почти винаги извън влагалището. Овулацията ми е съпроводена с доста слуз, правя си и ову тестове. Проблемът е, че спермата не попада във влагалището точно когато най-много ни трябва - около овулацията. Иска ми се, преди да прибегнем към всички споменати изследвания, да опитаме сами. Затова се поинтересувах от вагинална инсеминация, т.е. да поставя спермата във влагалището.
Намерих доста литература в нета, което ми помогна поне малко да се успокоя. Оказа се, че това е често практикуван метод не само при двойки с нашия проблем, но и за гей двойки от женски пол, които желаят деца. Намерих блогове и видеа, в които подробно описват как са приложили процедурата у дома и са забременели.
Искаше ми се да разбера дали има някоя сред вас, която да я е прилагала.
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #6 -: Септември 27, 2017, 18:38:19 pm »
Пожелавам ви всичко да ви е наред,но не подценявай написаното до тук относно изследвания.
Относно инсеминацията,не мисля че в България се практикува кой знае колко,а ако се решиш да я приложиш обмисли как да избегнеш рисковете.
Успех
*
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #7 -: Септември 29, 2017, 08:53:35 am »
А мъжът ти знае ли кога е овулацията?Да не се стресира от това, че на всяка цена трябва да стане?Имал ли е и преди този проблем?Аз бих препоръчала да не му казваш кой са фертилните ти дни и да правите секс, просто!Мъжете много се изнервят от големите очаквания към тях.

Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2017, 18:26:28 pm »
Бебешок, тези рискове не се ли отнасят за вътрематочната инсеминация? Защото при вагиналната няма обработка, няма инструменти, само се слага спермата във влагалището с нещо като спринцовка.

Happylife, обаче първо трябва да направите спермограма, защото ако няма сперматозоиди, си е чиста загуба на време.
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2017, 19:00:40 pm »
Златокоска,нали има прехвърляне на семенната течност от един съд в друг.Дори и да си купиш стерилни пак има контакт с външна среда. Аз лично не бих пробвала.
*
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2017, 10:37:19 am »
Позволявам си да се намеся, като чоевк в стремежа си, луд на тема дете, бебеи  бебеправене, без никакви изследвания и лекарска намеса, рискува здавето си от единия му инат. Има препарати за пообряване на еякулацията, който  биха спомогнали, както и лекапска намеса също. Добре е да се обърнете към лекар, ен ад ис измисляте сами методи, като рискувате сами да си докарате някоя инфекция. Лекар може ад ви препоръча прерапарити, с който да подобрите ситуацията и ад не ес стига до никаква измислена вагинална инсеминация с мръсни съдове и пособия. Решението е ваше.
Re: Вагинална инсеминация
« Отговор #11 -: Октомври 17, 2017, 11:03:36 am »
Лекарската помощ е ясна, но все пак това не е метод, който ние си измисляме. Има много информация как се прави и няма преливане в мръсни съдове и пособия. Говоря само за вагиналната инсеминация, не за другите видове.