0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета.Ще разкажа накратко моята история...Имам една успешна бременност (от десен яйчник) след ин витро на естествен цикъл преди около 3г. и една неуспешна приключила май месец с кюртаж заради спиране на сърдечната дейност в 8гс. от спонтанно забременяване (от ляв яйчник).След кюртажа направих тромбогилиите (носител съп по 3 от основните 5 фактора), хормони на ЩЖ, цитонамазка, микробиология, пролактин, инсулинова резистентност (обременяване с глюкоза), хламидии и хидротубация.Преди ин витрото съм правила ЦС от която ми поставиха диагноза еднорога матка с една тръба (смяташе се, че от дясно нямам теъба).След секциото д-ра каза, че си имам 2 тръби, 2 яйчника и нормална матка.Забременяването ми тази година беше от ляво, където до сега се смяташе, че всичко е ок и си имам тръба.Забременях от втория месец от както започнахме опити и това ми беше първото забременяване по естествен начин.Вчера напрвих хидротубация в Щерев и д-ра каза че лявата тръба свободно пропуска, но дясната пропусна много оскъдно и се получи балонче и има съмнение за хидросалпингс.Въпреки всичко ме посъветва да продължим с опитите защото от ляво всичко е наред и че шансовете просто са по малки защото само когато О е от ляво ще мога да забременея...Сега се чудя възможно ли е да съм забременяла с този хидросалпингс и той да е причина за спонтанния аборт...Каза че на този етап не препоръчва лапаро и да продължим с опитите...Объркана съм какво да правя от тук нататък...В началото на октомври ще правя и имунологочни и ще се посъветвам и с Русев какво да правим...Моля ви за мнение и насоки защото наистина съм объркана и притеснена...Не искам да се подлагам на лапаро ако не е необходимо наистина, но как да преценя кое е най доброто за да продължим с опитите...
*
Re: Запушена тръба и съмнение за хидросалпингс?
« Отговор #1 -: Септември 19, 2017, 11:11:41 am »
Слънцето здравей!Аз също съм с една тръба.Дясната ми е прекъсната, защото на цветната снимка, а и в последващата лапароскопия се видя, че е с множество сраствания, който могат да направят проблем.

Ако имаш Хидросалпингс нямаше да забременееш въобще.Хидросалпингса е течност, тя се излива в един момент в матката и е токсична за ембриона и го убива.Мисля, че спирането на сърдечната дейност няма нищо общо с хидросалпингса.

Съвет от мен, направи цветна снимка, не хидротубация, по възможност под упойка.При моята хидротубация излязох с две идеално проходими тръби, в последствие при ЦС лекарката беше изненадана, че дясната не пропуска.Може при първата ЦС, да не е преминал контраст, заради срастванията и да не са я видели лекарите, но защо не са предложили лапаро, на което всичко би се уточнило.При раждането лекарят е видял външно 2 тръби, но той не знае какво е тяхното състояние от вътре, дали пропускат.

Моя съвет е нова снимка и евентуално лапаро, за да се уточни състоянието на тръбите.

Re: Запушена тръба и съмнение за хидросалпингс?
« Отговор #2 -: Септември 19, 2017, 13:12:08 pm »
Маги благодаря много за съвета.Днес ще се видя с АГ и ще обсъдя и с нея какво да правим.И на мен вероятността за хидросалпингс нещо не ми се връзва.Още пивече, че това балонче се образува след като пусна течността в тръбата.Просто тръбата трудно пропускаше и явно затова започна да се раздува и се образува балонче.При първата цветна снимка на дясната тръба нямаше никаква пропускливост, но сега при хидротубацията според лекаря пропусна, но много оскъдно...При всички положения сигурно до края на годината нищо повече няма да правя, а само имунологичните, защото преди 4 месеца ми беше абразиото, този месец хидротубацията, а миналия месец се бях сдобила и с огромна киста на единия яйчнит, та смятам да оставя организма да си почине 3 месеца и да се нормализират хормони и да се възстанови малко организма ми.А след това най вероятно или ще повторя ЦС или направо лапаро защото според мен тази процедура ще даде най точна представа.Забременяването ми преди няколко месеца беше от ляво където и при хидротубацията всичко изглеждаше нормално с тръбатс.А пък ако настъпи бременност до тогава отново ще съм най щастливата.Просто след всичко което изчетох колкото и да не ми се иска май нак добрия вариант е лапаро като следваща стъпка.Страх ме е много от такива интервенции понеже съм с тромбофилия и много алергии, астма и ме е страх нещата да не се объркат и да направя алергична реакция към някоя упойка или лекарство.Все пак имам едно детенце и ме е страх да не ми се случи нещо, защото рисковете при мен са много...Ще поизчакаме още малко и след някой друг месец ще поемем пак към пътя за детенце.Поне вече разбрах, че има шансове и за естествено забременяване...
*
Re: Запушена тръба и съмнение за хидросалпингс?
« Отговор #3 -: Септември 20, 2017, 09:19:39 am »
Много добре си решила.Почини си малко и после с пълни сили.Лапарото е лека операция, нищо общо със секциото и двете съм ги преживяла.