0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Подут лимфен възел
« -: Септември 06, 2017, 11:04:21 am »
Здравейте, момичета!
От месец март Алекс започна да вдига много висока температура и се подува единия лимфен възел на шията. Правихме изследвания за мононуклеоза, не е. Изписаха му антибиотик. Седмица след като го изпи, пак се поду и пак 40 градуса температура. Нов антибиотик. Изкарва здрав 10-15 дни след като спрем антибиотика и пак същото. Така изпи 6 антибиотика. В началото на август проф. Бобев ни изпрати за незабавна биопсия на лимфния възел, но с толкова висока температура не се правела. Лежахме 1 седмица в ИСУЛ в детското отделение по онко-хематология. Изследваха всичко, за каквото се сетиха. Откриха на белия дроб натрупани неизлекувани инфекции, казано по-простичко. Назначиха венозни АБ и възела се прибра. Откриха и бактерии в гърлото и нослето. Отпаднаха съмненията за най-страшното, няма левкимия, а само инфекция. Изписаха ни и трябваше да продължи с Панцеф още 10 дни. Преди седмица ходихме на контолен преглед, кръвната картина беше добра, възела почти не се забелязваше. Казаха ни, че детето е здраво и всичко вече е наред. Обаче преди 2 дни Алекс пак вдигна температура и възела се поду. Обадихме се и Бобев каза да пие Зинат.
Обаче това не може да продължава така. Знам, че след зината ще е здрав най-много 2 седмици и пак ще вдигне 40 градуса. Та въпроса ми е, някой може ли да ме насочи към какъв специалист да се обърнем и да се открие къде е причината. Явно не е била само в белия дроб. Звънях в Токуда, но ми казаха че там нямат лекар за такъв проблем. Ако някой има някаква идея, моля помагайте!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!