0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Селен
« -: Септември 04, 2017, 08:27:20 am »
Здравейте момичета,
От скоро се налага и аз да пия селен, заради високи стойности на антителата. Чудя се обаче, кой препарат е по-добър, като милиграми и състав имат ли разлика.
Моля, споделете опита си.
Re: Селен
« Отговор #1 -: Септември 04, 2017, 17:25:11 pm »
Аз пия на Солгар, 100 мг поради висок ТАТ. Още не знам дали ми е помогнал обаче.
*
Re: Селен
« Отговор #2 -: Септември 06, 2017, 14:56:42 pm »
Alexa_C, благодаря ти за отговора  :balk_103:
Re: Селен
« Отговор #3 -: Януари 13, 2018, 12:32:38 pm »
Здравейте,
Декември съвсем случайно си направих изследвания и се оказа, че имам много високи антитела (4500 при стойност до 115). Като отидох при ендокриноложката обаче тя изобщо не ги взе под внимание - нямало значение какви билки и витамини ще взимам, само да не приемам йод, да не ям риба  8O и ми предписа тироксин 0.25 защото TSH ми 5.08. Аз на своя глава си взех витамини и селен - по 1 таб 100 пия на ден и ще си правя изследвания към края на месеца.
При вас хормоните как са, селенът помогна ли и като цяло има ли нещо, което ви помогна за свалянето им?
*
Re: Селен
« Отговор #4 -: Януари 13, 2018, 14:25:24 pm »
Тироксина помага за сваляне на ТСХ, ТСХ е хубаво да го изследваш през 40 дни, докато напаснете дозата.Селена помага за сваляне на едните антитела, но няма да стане бързо.Трябва време.Въобще при щитовидната трябва време.Хубаво е да пиеш няколко месеца селен и след това за един месец да го спреш, да направиш почивка.
Въобще болестите на щитовидната са съпроводени с много изследвания и пиене на много добавки.Може да спреш глутена за известен период, да намалиш драстично млечните и въглехидратите и да се опиташ да ядеш повече месо и зеленчуци.Има много информация за автоимунен протокол и какво да се изследва и яде.

Re: Селен
« Отговор #5 -: Януари 13, 2018, 14:35:34 pm »
Напълно съм съгласна,
Всичко, което купувам вече е безглутеново, опитвам се да спра млечните изцяло и т.н.
Засега не пия тироксина, защото искам първо да опитам така, като освен всякакви витамини, пия и тирозин.
Ще направя изследвания, ще видя и т4, защото не съм го изследвала.
Но антителата ми е интересно при другите от какво се повлияват. :) Благодаря!
*
Re: Селен
« Отговор #6 -: Януари 13, 2018, 16:58:47 pm »
ТСХ няма да падне без тироксин, дори и да намалее ще е малко и недостатъчно.Антителата ТАТ в повечето случаи са от някакви вътрешни възпаления - зъби, уши, нос и гърло, нещо по периферията.МАТ е по-труден, повлиява се от АИП, но доста по-трудно.хубаво е да се следят и фТ3 и фТ4 да са в оптимални стойности.