0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

СПКЯ и Инсулинова резистентност
« -: Септември 02, 2017, 00:45:07 am »
Здравейте , дами , нова съм във форума , съвсем прясна . Правя тази тема , защото никъде не намирам подобна информация . Искам да разбера дали е възможно да има инсулинова резистентност със слаба фигура. Моята история е , че цял живот съм била слаба. Още на 16 ми поставиха диагноза СПКЯ , като не съм имала окосмяване нито надебеляване, сега съм на 25. Цял живот тренирам , бях гимнастичка художествена гм. сега наблягам на фитнес и Йога , не съм спирала със спорта никога за повече от седмица,също имам бърз метаболизъм , (не ми се лепи). Пих противозачатъчни 9 години. Наскоро с приятеля ми започнахме да искаме бебе и да мислим за това , та спрях хапчетата. Още няма месец откакто ги спрях и е рано за менструация , но не знам дали изобщо ще има такава. Притеснена съм , защото когато ми ги изписаха наистина нямах цикъл и имах пъпки по лицетоне много но достатъчно, това беше отдавня , бех дете а тялото ми е свикнало с тези хапчета , страх ме е сега какво ще стане с мен, дали ще имам деца и т.н. Мисля да си пусна тест за инсулинова резистентност , има ли смисъл от това според вас или е възможно да имам проблем с цикъла , без диагнозата ИР ?
Re: СПКЯ и Инсулинова резистентност
« Отговор #1 -: Септември 02, 2017, 10:30:10 am »
Teduni4kata имаш отговор от мен в другата тема,където си писала