0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ранна бременност
« -: Август 15, 2017, 08:34:07 am »
Здравейте момичета. Историята ми е следната. На 11 юли ми беше последния цикъл,  на 13.08 си направих тест и втората чертичка си беше бледа , малко повече даже към червена. Вчера ходих на гинеколог и тя ми каза че било още рано , с 3 дена закъснение съм била и още нищо не се вижда нищо. Каза да отида другата седмица пак да ме види. Не мога да разбера те как ги изчисляват тези закъснения .
*
Re: Ранна бременност
« Отговор #1 -: Август 15, 2017, 09:46:35 am »
Направи кръвен тест - бета ЧХГ, и отиди на лекар поне 2 седмици след закъснението, твърде вероятно е да е  още доста рано.
Re: Ранна бременност
« Отговор #2 -: Август 15, 2017, 11:10:23 am »
Ами рано е наистина,ако е 3 дни закъснения.Трябва поне 10 дни закъснение за 1 преглед.Честито!
Re: Ранна бременност
« Отговор #3 -: Август 15, 2017, 11:46:56 am »
Изчислява се на база средната продължителност на цикъла(от първи ден до първи ден),като средна приета продължителност(по учебник така да го кажем) е 28 дни и такава овулация на 14 ден.Даная ти е писала,че да се види на ехограф трябва да има около 10 дни закъснение или при нива на ЧХГ (хормона на бременноста,който се изследва)1000.Уринните тестове за бременност в повечето случай отчитат при нива 25.ЧХГ по-късно се отразява в урината за това е добре такива тестове да се правят 12-14 дни след зачеване(в деня на предполагаемия цикъл или след него),а кръвни около 11 ден след зачеване(1-2 дни преди цикъл).
*
Re: Ранна бременност
« Отговор #4 -: Август 15, 2017, 12:10:59 pm »
Здравейте. Във друг форум едно момиче ми е написало това : Здравейте, трябваше да ми дойде на 25.07, на 26.07 си направих тест с бледо-розова чертичка, на 27.07. втори тест ии две чертички и на 29.07 отидох на преглед за потвърждаване на бременността. Прегледа беше на видеозон /отгоре на корема/ и бях тогава в 4 г.с
Re: Ранна бременност
« Отговор #5 -: Август 15, 2017, 12:20:52 pm »
Този случай е малко вероятен и е възможен,ако момичето има много ранна овулация,може цикълът да не е изчислен правилно(при неравномерните цикли примерно 28-34 дни). Знаеш цикълът не е точна наука.Това което съм ти написала по-горе е най-често срещаното.Както може да има ранна овулация,така може и късна.Ако искаш да разбереш със сигурност дали си бременна и дали нещата вървят добре за този период си направи кръвен тест и след 48 часа го повтори,ако нивата на ЧХГ се удвояват,значи се развива добре.
*
Re: Ранна бременност
« Отговор #6 -: Август 15, 2017, 12:24:34 pm »
Благодаря ви много за съветите. Ще изчакам малко и ще си направя още един тест и после на АГ да видим там вече дали се вижда нещо. Надявам се всичко да е наред . :P
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ранна бременност
« Отговор #7 -: Август 15, 2017, 12:27:25 pm »
Здравей, D99! Като правило, при жени, на които не следим овулацията, въвеждаме датата на първия ден на последната редовна менструация (ПРМ) и от нея започваме да отчитаме срока на бременността. В твоя случай ако ПРМ е 11 юли, ти днес навършваш 5 седмици, а вчера си била на 4 седмици и 6 дни. Което в обичайната ситуация е доста рано, а и зависи от апаратурата, с която разполага лекаря. При по-старите апарати с по-малко възможности е нужно повече закъснение и по-напреднал срок на бременността, за да се получи добра визуализация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ранна бременност
« Отговор #8 -: Август 20, 2017, 00:39:24 am »
D99, как са нещата, пускали кръвен пак? Надявам се всичко е наред с бременността!
*
Re: Ранна бременност
« Отговор #9 -: Август 22, 2017, 14:53:38 pm »
 Здравейте. Не съм правила кръвен . Направих си още един тест и ми чоказа това.
Re: Ранна бременност
« Отговор #10 -: Август 22, 2017, 18:50:42 pm »
Най-добре отиди и си пусни кръвен.. и отиди отново на аг. Успех
*
Re: Ранна бременност
« Отговор #11 -: Август 22, 2017, 20:33:49 pm »
Че си бременна съмнение няма, чудя се на това закъснение вече дали втората черта не би трябвало да е по-наситена, аз също бихте посъветвала да пуснеш кръвен за пълна яснота и ехограф разбира се... Успех!
Re: Ранна бременност
« Отговор #12 -: Януари 08, 2018, 10:22:38 am »
Здравейте ! Искам да попитам дали е възможно забременяване преди М , А след това М Да е нормална ? Или забременяването задължително се случва след М
Обърквам се вече с тези ранни и късни Ову.....
Re: Ранна бременност
« Отговор #13 -: Януари 09, 2018, 18:45:22 pm »
Здравейте ! Въпроса ми е :  ако плода отговаря на гестационните седмици според ПРМ възможно ли е тази ПРМ да не е точна, А предишната да е реалната ПРМ и ако е така не трябва ли да отговаря на предишната ПРМ ?
*
Re: Ранна бременност
« Отговор #14 -: Януари 09, 2018, 18:53:30 pm »
И на едно място да питаш пак някой ще прочете и ще отговори.
Коя седмица си? Защо не си сигурна в ПРМ ? Щом ембрионът се развива добре, то всичко е наред.