0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Бих искала да отворя пак тема за витамин Е. Знам че има много теми за него, но искам да фокусирам вниманието ви върху избора на подходящия препарат за МЪЖЕ. На няколко места прочетох за вредата на соевите продукти върху мъжете, а повечето опаковки Вит.Е съдържат соя. Тръгнах да търся без соев лецитин, масло или там каквото и да е било соево нещо и мога да дам следната информация.

 Токоферол с производител Адифарм - има соев лецетин
 Токофарм на Актавис - пак има соев лецитин
 Някакъв Вит Е в пластмасово бурканче и с големи оранжеви букви "ВИТ Е" - пак соя

Най-накрая намерих продукт на Zentiva (Словакия) в него пише, че съдържа: "маслинено олио, желатин, глицерол, метилпарабен, ягодово червено багрило (Е 124)" . Не пише нищо за соя :) Такова взех за моя мъж, а аз ще си пия от Токоферола.




*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Мели, ако прочетеш тази тема, моля те, пиши ми дали е възможно в листовката на вит.Е на Зентива да не са написали, че съдържа соев лецитин, а всъщност да съдържа  :?
И въобще някой може ли да ми препоръча вит. Е без соя?


*
Бебе, на моя мъж съм взела витамин Е 400 - Словакофарма. Съдържа 400 мг токоферол ацетат + маслинено масло, желатин, глицелор, метилпарабен, ягодово червено багрило Е 124.

*
Бебче, Токофарм на Балканфарма- 100 мг е със слънчгледово масло. А сега мъжът ми пие вит Е 400 на Словакофарма/като анииния/.На капачката пише Зентива.Точно неговата листовка ти писах, че съм загубила. Сега , благодарение на анаа  и теб се уверих, че няма соя. :D
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Не мисля, че е възможно това - да се даде невярна информация за съдържащите се в препарата съставки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Не мисля, че е възможно това - да се даде невярна информация за съдържащите се в препарата съставки.
Благодаря за отговора, Мели. Ще му давам на него от този Вит. Е.


*
А може ли някой да ми каже как се пие Вит.Е, по колко mg на ден?
Моя мъж пие от същия Вит Е на ЗЕНТИВА – 400 мг. по едно на ден.

Но на листовката пише да се приема еднократно за около 3 седмици.
Той пие вече второ шишенце без почивка и се чудя кога да направим кратка пауза. Вие какво мислите?
Ако добре помня, мъжът на Мини е пил 6 м. без прекъсване, нали?