0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните номер 100
« -: Юли 25, 2017, 13:51:32 pm »
Време е за новата тема!Пожелавам на всички ви лека и успешна бременност.Да се присъединят още бременни момичета и скоро да се родят много дългоочаквани бебета!

Линк към старата тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51847.0

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #1 -: Юли 25, 2017, 16:15:27 pm »
Привет момичета,

опитвам се да си запиша час за лекар тази седмица, дано успея! Хем да се измерим пак, хем да им кажа за неразположенията си.
Магнезий си донесох - Магнерот от БГ и го започнах вчера.. 3 пъти на ден по едно ли пиете? или и 3те хапчета наведнъж?
Всъщност бях на лекар в БГ веднъж, за видеозон, да покажем момата на батковците и на бабчето :) та доктора ми препоръча да ги почвам ако ми се втвърдява корема...Иначе на своя глава не смеех..
Докато бях бременна с момчетата, пиех лекарство против контракции.. НЕ помня името, но си ги пих от 20гс някъде до края. Възможно и сега да се наложи, нищо че е само една мома :) разбива ми всички илюзии за лека бременност, надявах се с нея да е "песен"  :lol: но уви! Боксува по цяла нощ, салта прави по цял ден.. Няма мирка! А братята и спяха по цяла нощ! А през деня се започваше играта  :)Винаги хълцаха двамата по едно и също време, и корема ми подскачаше, сякаш някой играе пинг-понг вътре  8)
Може би с отглеждането да е по-лесно, дай Боже!  :wink: Въпреки, че бандитите бяха много добри бебета.. Гледахме се и беше лесно, докато проходят!! После вече - настана веселбата!
Чета ви, че си мерите коремчетата, аз още не съм се мерила, корема ми не е никак голям за почти 24гс.. С момчетата бях чудо! ПРеди да се родят бях с обиколка на корема 150 см! а аз съм висока само 161 см... Не ходех, а се търкалях  :P
Пазете се в тези жеги! До скоро :)

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #2 -: Юли 25, 2017, 17:47:28 pm »
Гальонди,3х1 - сутрин,обед и вечер е добра доза. Аз вече съм на 3х2 + салбутамол 3х1. Сега съм в 34,5 г.с., чакам с нетърпение да стана 36 и да ги спра,писна ми да пия лекарства,ама благодарение на тях не съм родила още. Моята палавница също е супер активна почти постоянно и особено вечер,но какво да се прави :) нека си се движи бебка :) Единствено ми липсва енергията,изключително неприятно ми е,че се уморявам от най-малкото,че съм изнервена и плача за всичко...не съм аз. Жегите са също голям проблем,аз живея в пловдив и тук е някакъв ад! Обиколка на корема не съм мерила скоро - около 100 беше.
Лека вечер желая на всички
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #3 -: Юли 27, 2017, 10:52:30 am »
Здавейте момичета.Как сте?Аз сега бях на преглед и най-после се сетиха да ми имерят шийката,която беше 2,92 см.В 20 г.с. и се притесних лошото е ,че лекарката не ми я мерила преди и не знаем каква е била.Затова ще я мерим всеки месец.Има ли някоя мама с такава дължина на шийката и какво правихте?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #4 -: Юли 27, 2017, 11:50:16 am »
Danaq, с вагинален ли я измериха? Ако е с коремен може да е неточно. Лекарката какво ти каза като я измери? На мен ми бяха казали докато не стане 2,5 см. няма място за притеснение. Внимавай все пак, нормално е шийката да е 3-4 см. Така че почивай си, даже ако можеш само си лежи! Дори в седнало положение не е хубаво да се стои, защото пак се натоварва шийката от тежестта на бебето. Ти си пиеш магнезий и но шпа, друго не знам какво да те посъветвам.

Аз вчера бях на преглед, бебчетата са и двете надолу с главата и ги измериха 837 и 828 грама. Не можахме да им видим личицата, защото се бяха обърнали. Нищо важното е да са здрави.

Лек и спокоен ден на всички!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #5 -: Юли 27, 2017, 11:52:07 am »
С вагинален я измери.Каза ми,че ще я мерим всеки месец вече и това е нищо друго.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #6 -: Юли 27, 2017, 12:52:16 pm »
Danaq, здравей,

Ти в коя седмица си? При скъсена шийка се прави серклаж, но в ранните седмици. Ако си по-накрая май само се лежи. Под 3мм знам, че е скъсена. Аз съм със серклаж правен в 15та седмица. Щом лекарката е казала, че само ще я мерите, може би не го намира за притеснително за момента. Ако си шашната, звънни на лекарката и я разпитай малко по-подробно. :) Успех!


Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #7 -: Юли 27, 2017, 12:58:52 pm »
20 седмица съм.На мен ми каза,че ако се скъсява имало някакво много силно хапче гинипрал или нещо такова и казс дано не стигаме до там.
« Последна редакция: Юли 27, 2017, 13:01:05 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #8 -: Юли 27, 2017, 13:20:48 pm »
Аз също бях със серклаж и за тава да се оправят нещата с хапче не съм чувала.Серклаж се прави до 25 седмица,който се води "на горещо".Колкото по-рано се направи толкова по-добре.След 20 г.с е периода в,който шииката най-лесно се скъсява заради тежеста.Съветът ми е много,много да се пазиш и лежиш,консултация с друг доктор или просто почни да ходиш на по-чести прегледи
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #9 -: Юли 27, 2017, 13:50:49 pm »
Колко ви се е била скъсила шийката и кога,че се е наложил серклаж?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #10 -: Юли 27, 2017, 15:45:39 pm »
Аз съм с конизация и от там ми е скъсяването,серклажа ми беше абдоминален и е правен в 9 г.с.Според мен просто трябва да се следи по-често от 1 път месечно поне сега за да се види дали още се скъсява или си стой така,още повече като не знаеш колко е била преди това.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #11 -: Юли 27, 2017, 16:22:29 pm »
Съгласна съм с теб тя даже ми каза,че щяла да ме вика на месец и половина даже,но понеже аз се притеснявам ме викала на месец пък после ,ако било ва ок ще ме вика на 1 месец и половина стана ми странно и на мен.Май ще трябва да ходя и при друг лекар да ме следи....
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #12 -: Юли 27, 2017, 16:48:58 pm »
Моето е крайност,просто щетите бяха големи,четох и доста по темата и като знам каки можеха да са последствията ходех на 10 дни .Така ми беше по-спокойно.За щастие всичко мина неочаквано перфектно,напук на всички първоначални прогнози.Просто имай едно на ум,ако найстина има скъсяване може и да няма такова,а прегледи на месец и малко не са ок.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #13 -: Юли 27, 2017, 16:55:15 pm »
Да и това е така,но и на 10 дни да те ровят не е ли пак опасно..
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #14 -: Юли 27, 2017, 17:09:32 pm »
Те са супер внимателни,прегледа е само с ехограф -през повечето време коремен,а когато е вагинален без рески движения.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #15 -: Юли 27, 2017, 17:38:29 pm »
Мен ме измериха на вагинален за съжаление,може би,защото моя сг няма хубав коремен ехограф за мерене на шийката нз,но ми беше супер гадно може би,защото секса ни е забранен от 8 г.с и всичко се е свило нз..
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #16 -: Юли 27, 2017, 17:44:49 pm »
При нас също беше забранен,но моя док беше толкова внимателен,че не усещах нищо.А за вида на ехографа-шийката се мери най добре с вагинален,няма специализиран коремен по теудно е ,но с повече опит се получава.Моя доки се е насочил към работа с проблемни шийки
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #17 -: Юли 27, 2017, 17:49:00 pm »
Аз мислех,че зависи от ехографа,а то явно било от лекаря.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #18 -: Юли 28, 2017, 17:33:12 pm »
Даная, и моят съвет е да се видиш и при друг лекар и да и каже трябва ли серклаж.
Моята шийка също е скъсена поради конизацио и беше над 3см. И при двете бременности съм със серклаж, правени в 12та и 15та седмица. Не приятно изживяване серклажа и също носи своите рискове. Но в някои случаи е наложителен. Успех!  :) :) :) :)


*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #19 -: Юли 29, 2017, 11:33:09 am »
Запис и от мен, макар и на финалната права :)
 


Всеки миг е още един шанс...