0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за консултация!
« -: Юли 04, 2017, 21:26:54 pm »
Здравейте,
При рутинен преглед при непознат за мен АГ - искам да казвам имена, пуснах цитонамазка, но ми диагностицираха голяма киста на ляв яйчник без уточнение на вида, без никакви други назначени изследвания никакви. Рутинен ехографски преглед - кистата беше 9,83 сантиметра, това се случи в  понеделник. Гледаха ме и на коремен и на вагинален ехограф защото на вагинален трудно се хващаше кистата. Последен МЦ 14 06. От 2017та имам промяна,  стана по обилна и по болезнена с повече  съсиреци. В интервала 28-37 дена. Всеки месец. Просто искам да се консултирам с Вас, уплаших се, с пКЯ съм от 12 години доказана, не веднъж съм правила кисти. Ще се радвам да споделите опит.
*
Re: Моля за консултация!
« Отговор #1 -: Юли 09, 2017, 19:01:13 pm »
Благодаря,че не искате да помогнете!
Re: Моля за консултация!
« Отговор #2 -: Юли 09, 2017, 19:45:38 pm »
Аз преди съм имала киста 4,5 см и бях на 18 и ми бяха казали,че ако не се спука ще се наложи операция слава на Бога се спука.Бих ти препоръчала да се консултираш и с друг лекар и да вземете мерки с лекарства,защото това не е малко нещо.Мисля,че ако попаднеш на правилен лекар всичко ще е наред.🙂🙂🙂
*
Re: Моля за консултация!
« Отговор #3 -: Август 07, 2017, 17:20:56 pm »
В петък ще ходя и дано да успея на консултация, при док. която познавам много годин и имам доверие, нямам отконения в МЦ понякога е по обилна и повече съсиреци, но е движи 32-37 дена от началото на годината.
*
Re: Моля за консултация!
« Отговор #4 -: Август 11, 2017, 19:00:11 pm »
Ето какво се случи: отидох при моята док като съм преди цикъл де ако ми дойде на 14ти авгут, аз съм с доказана ПКЯ от над 10 години, оказа че в ляво, нямам нито една формация над 5 с, а е един прекрасен поликистозен яйчник , в дясно имаше предполагаема овулация тъй като се видя течност зад матката, а вчера имах не силни болки  вечерта преди да си легна ги усетих. Много късно ми се вижда за овулация, възможно е  и да съм пукнала някоя киста но според док беше овуулация, нещо ми е  странно всичко , но се оказа че истински големи кисти нямам.
*
Re: Моля за консултация!
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2017, 16:55:15 pm »
Здравейте, макара всичски ми отказват съдействие и отговор когато съм притеснена ще пиша в тази тема - повече се обръща внимание на тези, който правят опити и тестове за овулация. Както и да е последен МЦ 13.10 - днес 12 ден, всеки месец  в интервал 31-37 дена, ПКя, последните 1-2 дена розово зацапване, днес ясно кървене, болки ниско в ляво, по скоро дразнене, но определено се усеща, слабо ясно кървене, не  зацапване. Надявам се до петък да се консултирам с док. И ще се радвам ако някой погледне и моята тема!
Re: Моля за консултация!
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2017, 08:05:51 am »
Ф-че, според мен кървенето е овулаторно...и аз съм с такъв цикъл и от време на време освен че си усещам болка по време на овулация имам и кървене...
Може и хормонално да е...преди да започна опитите ми казваха че съм с поликистоза и почти ежемесечно си кървях така и ме тъпчеха с дуфастон...
*
Re: Моля за консултация!
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2017, 10:33:58 am »
Алекс77 благодаря, от много отдавна не съм имала такива болки, и кървене, имала съм овулаторно зацапване, 1-2 пъти но пък силни болки и кървене, чак не, толкова.