0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте дами.Първо искам да се извиня,защото най-вероятно повтарям темата,но нямам никакво време да разгледам отделните теми.Бихте ли ми препоръчали репродуктивен център,който да работи със здравната каса,или поне да са нормални цените,защото бях в Панацея,при доктор Генов и се виждам във финансово затруднение,ако продължа да ходя при него.Най-вероятно е много добър лекар,но за 2 посещения ме одрусаха 320 лв.Като единият път ми пусна всевъзможни изследвания,които в крайна сметка се оказаха добри и нямам бактерии и като цяло проблеми и ми взе 250,а вторият път прегледа с вагиналния ехограф ми излезна 70 лв.Не проверихме единствено проходимостта на тръбите,което ме предупредиха,че е 250 лв.Иска да пуснем спермален анализ и спермограма на приятелят ми,но само едното е 115 лв.Та ми се иска в крайна сметка всичко да видим дали е както трябва,но на някакви по-нормални цени.Благодаря ви предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
здравей, magi mei!

за съжаление, няма репродуктивна клиника, която да работи с касата. касата така или иначе не покрива почти нищо от изследванията, които се правят.
но такива цени, каквито съобщаваш ти за център Панацея и д-р Генов, ми се струват доста завишени. той и без това не е точно репродуктивен специалист, а Панацея изобщо не е репродуктивна клиника.

за спермограма горещо ти препоръчвам да си запишете час в истинска репродуктивна клиника, където анализът се извършва от опитни ембриолози. цената на една разширена спермограма, която на първо време е напълно достатъчна като изследване, е около 40-60 лв в клиниките.
преглед с ултразвук е около 40 лв., проверка на проходимост на тръби с хидротубация е 130 лв и т.н. (http://ivf.bg/ceni-ivf/ceni-ag-pregledi-i-manipulacii)

какъв е проблемът при вас, сподели, за да те насочим по-точно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Благодаря ти jam за информацията.Към доктор Генов се насочих,защото той е гинеколог и ендокринолог,а аз имам Хашимото и високи TSH хормон,до колкото разбрах е трябвало и TAT и MAT да ми пуснат,но в Майчин дом където ходих преди това,ендокриноложката явно не е сметнала за нужно да ми гледа тези хормони.Правим опити от 10 месеца и реших,че искам да проверя дали всичко ми е наред за да съм спокойна.Преди 2 месеца (по самоинициатива) ,четеейки от форумите реших да си изследвам щитовидната жлеза,като евентуален проблем и се оказа,че TSH  ми е 6.8.Изписах ми елтироксин (ендокриноложката в майчин дом) и ми каза,след 2 месеца да повторим изследванията и да проверим дали са се нормализирали хормоните и за това реших да се насоча към някой по-добър специалист.Но доктор Генов не ми е по джоба.Каза ми от 3 до 7 ден следващия цикъл, да отида при него и тогава  да ми изследвам хормоните за щитовидната жлеза,мъжки хормони и куп още, като, ми каза че пак ще ми излезе към 250 лв.
В клиника Надежда цените са подобни на посочените от Jam,но там за репрудоктивен се чака около година(поне аз толкова чаках),Виена инвитро център,клиники да искаш.За изследванията до колкото знам в  лаборатории  Кандиларов има добри промоции на хормони,в Цибалаб пак пакети по спомен излизат около 60-70 лв.Спермограма задължително в репрудоктивна клиника.
Благодаря ти bebeshok0326
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Хашимото може да е проблем - най-вече за износване.

Има добри ендокринолози, които работят тясно с репродуктивните специалисти. Например, д-р Емил Начев.

Добре си се насочила да сменяш мястото. Не е в етиката на форума да даваме конкретни препоръки, но общата ми насока към теб е да избереш специализирана клиника по репродуктивна медицина, нито много малка, нито много голяма, за да не чакаш прекалено, и да насочваш винаги вниманието на лекарите към проблема ти с щитовидната жлеза.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Много благодаря момичета за съветите,тая си аз надежда да стане без лекарска намеса,но ще видим.Успех на тези, които още не са видяли двете черти.
*
Добре дошла, magi mei :balk_64:

Тук сме да помагаме, ако се сетиш нещо, питай. Аз подкрепям мненията по-нагоре. Желая ти успех 



   La vita è bella
*
Много моля в отрицателните мнения да се избягват обидните епитети.
Ако някой не си вижда мнението, значи е попаднало в тази категория и изтрито,
независимо за кой лекар става въпрос.
Момичета днес си правих пак изследване за TSH, и се вижда,че е спаднало до 3.46.Този път пуснахме и TAT и MAT но те се оказаха с доста високи стойности.Първият е 214 в референтна стойност 115,а вторият 155 в референтна 34.TAT  и MAT също ли се коригират с хапчета?И още нещо исках да ви питам-приятелят ми реши,че няма само аз да си правя тестове и той ще се включи с исканите от него, но към какъв точно лекар да се обърне в репродуктивна клиника,за да му разчете показателите на спермограмата?Сигурно ми е много тъп въпроса,но просто не съм запозната все още много неща :) Благодаря ви предварително  :wink:
Надявам се да си спазила изискванията за пускането на изследванията?!Ендокринолог трябва да ти назначи терапия(не съм запозната каква).
За мъжът ти му трябва андролог,уролог(уролог-андролог),но първо си запазва час за спермограма и според резултатите си запазва час при съответния лекар
Изцяло съм спазила насоките за вземане на кръв,на гладно ,без кафе и без да съм си пила хапчето.Имам назначено лечение по 20мг. еутирокс 5 дена и 2 дена по 50мг.Не знам от какво се влияят обаче гругите 2 хормона.  :( май трябва повечко да разпитвам лекарите
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Cпepмoгpaмa (ceмeнeн aнaлиз) - ocнoвeн тecт зa oпpeдeлянe нa oплoдитeлнaтa cпocoбнocт нa cпepмaтoзoидитe. Tecтът e лeceн, бъpз, бeзбoлeзнeн и изĸлючитeлнo инфopмaтивeн. Cпepмoгpaмaтa вĸлючвa мнoгo пoĸaзaтeли, ĸaтo нe винaги oтĸлoнeниeтo oт дaдeн пapaмeтъp ce явявa пpизнaĸ нa зaбoлявaнe. Caмo ĸoмплeĸcнaтa oцeнĸa нa пoлyчeнитe дaнни зa вcичĸи пapaмeтpи и тяxнaтa динaмиĸa във вpeмeтo пoзвoлявa дa ce нaпpaви ĸaчecтвeнa oцeнĸa нa oплoдитeлнaтa cпocoбнocт нa мъжa. Ocнoвни изcлeдвaни пapaмeтpи ca oбeмът, виcĸoзитeтът и pH нa ceмeннaтa пpoбa, ĸoнцeнтpaциятa, пoдвижнocттa и мopфoлoгиятa нa cпepмaтoзoидитe. Πpeпopъчитeлнo e пpoбaтa дa ce oтдeли чpeз мacтypбaция в cпeциaлнo пoмeщeниe в ĸлиниĸaтa. Aĸo тoвa нe e възмoжнo, мaтepиaлът зa изcлeдвaнe мoжe дa ce дocтaви в лaбopaтopиятa в cpoĸ дo 20 минyти cлeд eяĸyлaция. Peзyлтaтитe oт изcлeдвaнeтo oбиĸнoвeнo ce пoлyчaвaт в paмĸитe нa eдин дeн.

Ocнoвни изиcĸвaния зa извъpшвaнe нa cпepмoгpaмa:

ceĸcyaлнo въздъpжaниe oт 2 дo 5 дни;
дa нe e пpoвeждaнo лeчeниe c aнтибиoтици пpeз пocлeднитe двe ceдмици (минимyм);
дa нe e yпoтpeбявaн aлĸoxoл и нapĸoтични вeщecтвa в днитe нa въздъpжaниe;
инфopмиpaйтe пpoвeждaщия изcлeдвaнeтo зa вcичĸи лeĸapcтвa и xpaнитeлни дoбaвĸи, ĸoитo пpиeмaтe;
cъдът зa oтдeлянe нa eяĸyлaтa тpябвa дa e cтepилeн и зa eднoĸpaтнa yпoтpeбa;
нeoбxoдимo e дa yвeдoмитe пpoвeждaщия изcлeдвaнeтo, в cлyчaй, чe в cтepилния ĸoнтeйнep нe e пoпaднaлo цялoтo ĸoличecтвo eяĸyлaт. Зaгyбa нa ĸoличecтвo би oĸaзaлo влияниe въpxy дocтoвepнocттa нa peзyлтaтитe;
нeoбxoдимo e пpeдвapитeлнo зaпиcвaнe нa чac зa пpoвeждaнe нa изcлeдвaнeтo.

http://ivf.bg/bezplodie-spermograma

За спермограма си запишете предварително час в клиника, която е специализирана по репродуктивна медицина. Резултатът излиза същия ден и там ще ви консултират за него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Много ти благодатя Jam,много изчерпателно си го написала,от голяма полза ще ми е:)