0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Странна бременност
« -: Май 31, 2017, 12:40:02 pm »
Здравейте,
На 18.05 трябваше да ми дойде МЦ.Една седмица преди това имах кафяво зацапване.Мина 18,20.. тестовете бяха положителни.Направих ЧХГ(112),но бременност не се виждаше.Един доктор,втори,не и не.След 48ч.второ ЧХГ((120).Последва абразио.Нищо и там.Трети доктор,ново ЧХГ-6 дни след абразиото 145! Всички се чудим и маем какво се случва.Две хапчета Цитотек за доизчистване на матката,но и те не действат... След 48ч.ново ЧХГ ме чака.
*
Re: Странна бременност
« Отговор #1 -: Май 31, 2017, 12:53:33 pm »
Всичките изследвания в една и съща лаборатория ли са правени.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Странна бременност
« Отговор #2 -: Май 31, 2017, 13:09:13 pm »
Да.Чакам и хистология,искали допълнително да я изследват.
*
Re: Странна бременност
« Отговор #3 -: Май 31, 2017, 20:44:55 pm »
Мислите ли за извънматочна?
Re: Странна бременност
« Отговор #4 -: Юни 01, 2017, 07:26:28 am »
 Аз мисля,но те я изключват 😞Трябвало до сега да се появи.Само ме дупчат и гледат като полезно изкопаемо и никой не знае какво се случва 😞😞😞 Дори и след второто хапче пак нямам кървене,да се доизчисти матката...И това не било възможно.:.:.:
*
Re: Странна бременност
« Отговор #5 -: Юни 01, 2017, 09:39:49 am »
Здравей миличка,

Много съжалявам за това, което преживяваш.
Кога ще правиш отново ЧХГ?

Преди години изживях подобен кошмар. Първо лежах за задържане, защото бях с положителен тест и кървене.
После ембрион не се видя в матката. Не било извънматочна, защото не се виждало в тръбите. Последва кюретаж.
Аха да си ме пратят вкъщи, ама ЧХГ нарастваше, макар и бавно и нестандартно.
На финала се оказа, че е в рога на матката. Пак си е извънматочна бременност, но там не се виждала на ехограф. Чак при лапароскопията го откриха.
Било доста рядко там да се имплантира, но явно се случва.

Ти сега нали не си си вкъщи? Успех и силно те прегръщам! :*
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Странна бременност
« Отговор #6 -: Юни 01, 2017, 14:08:22 pm »
Здравей, вкъщи съм!Даже си ходя на работа,гледам си детето...Утре пак ЧХГ...дано не е по високо от 145 😞Имам ужассно странни болки пък ще видим.Ще поискам това изследване ако продължава тази агония...
Re: Странна бременност
« Отговор #7 -: Юни 01, 2017, 14:17:21 pm »
На хистологията ти имаше ли данни за извънматочна,защото на моята няма,но има някаква промяна.Утре ще знам
*
Re: Странна бременност
« Отговор #8 -: Юни 01, 2017, 14:39:29 pm »
Здрасти,

Същото беше, като при теб.
В коя болница ходиш за проследяване?
« Последна редакция: Юни 01, 2017, 14:46:25 pm от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Странна бременност
« Отговор #9 -: Юни 01, 2017, 16:44:08 pm »
В Майчин Дом гр.София.
*
Re: Странна бременност
« Отговор #10 -: Юни 01, 2017, 17:03:19 pm »
Знам, че ти е много трудно в момента! Стискам палци ЧХГ-то да е паднало утре.
Болките, които имаш сега ли се появиха?
Знам, че не е нормално пациенти да се месят в работата на лекарите, но ако ЧХГ продължава да расте, попитай ги все пак дали отхвърлят рогова бременност?
Успех, миличка!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Странна бременност
« Отговор #11 -: Юни 01, 2017, 17:11:15 pm »
Благодаря!Побърквам всички около мен.Само да излезне и веднага съм при доктора и задължително ще го попитам 😞 Може би е глупав въпроса..има ли някакъв срок докато разберат какво става и опасно ли е ? 😞😞😞
*
Re: Странна бременност
« Отговор #12 -: Юни 01, 2017, 18:20:37 pm »
Много ми е трудно да те успокоя. А и не съм лекар.
Щом е трябвало да ти дойде на 18 май, дори и да е това, за което говорим ти в момента трябва да си около 4-5 г.с.
Ако не дай Боже наистина е извънматочна бременност, сигурна съм, че лекарите ще действат бързо и адекватно.
Вероятно изчакват утрешния резултат. Всяка извънматочна бременност е опасна, но все пак при теб не е доказано, че е такава. Ако все пак усетиш, че болките се засилват, съветвам те да отидеш в спешното.
По-добре напразно да се разходиш дотам, отколкото да пренебрегнеш състояние, което крие потенциални усложнения.
Ако това ще те успокои, при мен лапароскопията беше в 8-9 седмица, но наистина вече имаше сериозен риск от усложнения. Решиха се на лапароскопска операция, защото след абразиото ЧХГ нарастваше.
Болки започнах да имам едва в нощта преди операцията.
НО всеки случай е индивидуален. Опитай да не мислиш лоши сценарии, но бъди внимателна за състоянието си.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Странна бременност
« Отговор #13 -: Юни 01, 2017, 18:49:49 pm »
Благодаря!Утре ще видим,дано се разбере.
*
Re: Странна бременност
« Отговор #14 -: Юни 01, 2017, 21:03:39 pm »
Много зависи от лекаря и техниката, според мен не е трябвало да се стига до абразио, гледалили са те с вагинален ехограф, ако е с коремен той така трудно ще се види нещо. Навежда ме на мисълта това за моларна бременност и бременност, която се нарича пъна мола. Симптомите общо взето отговарят на двата типа бременност.
Re: Странна бременност
« Отговор #15 -: Юни 01, 2017, 21:46:07 pm »
Всеки път ме гледат и с двата и нищо не виждат😞
Re: Странна бременност
« Отговор #16 -: Юни 02, 2017, 11:55:10 am »
Днешното ЧХГ 185 🤔
Матка изчистена след Цитотека и всичко изгхлеждало перфектно.Не знам вече.След месец каза да пусна ЧХГ