0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

високо кръвно
« -: Май 30, 2017, 17:39:53 pm »
Здравейте аз съм вече в 35 г.с по принцип съм със ниско кръвно 90/60 но снощи започнаха да ми заглъхват ушите и да ми бучат и реших да си измеря кръвното и се оказа 145/90 и отидох до дежурният в Надежда там ме прегледаха и чуха тоновете на бебето всичко е ок но ми изписаха да пия допегит 250 мг 2*1 и да си меря кръвното 4 пъти на ден но днес сутринта ми беше 109/60 и се зачудих че ако го изпия дали няма да го сваля още писах на моята лекарка а тя ми каза да си го пия за да не го вдигам и че това е било малка доза едва ли щяло де се смъкне много.Има ли някой който да ме посъветва дали да го пия при такова кръвно а ушите още са ми заглъхнали на някой да му се е случвало такова нещо.Благодаря предварително
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: високо кръвно
« Отговор #1 -: Май 30, 2017, 18:16:32 pm »
Аз бих те посъветвала да слушаш лекаря си.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: високо кръвно
« Отговор #2 -: Май 31, 2017, 14:27:53 pm »
Аз също смятам,че е хубаво да си пиеш.допегита.
Пуснаха ли.ти изследване на урина ?
Любовта е сила !

Re: високо кръвно
« Отговор #3 -: Май 31, 2017, 15:46:38 pm »
Не  никакви изследвания не съм правила само ме питаха дали ми се подуват краката тя беше дежурната моята лекарка при която ходя другата седмица ще пускам всички изследвания
Re: високо кръвно
« Отговор #4 -: Юни 12, 2017, 09:13:48 am »
Пии си хапчетата и не се притеснявай.. Допегит и атенолол могат да се пият от бременни.. с първата си бременност ги пиех.. но за съжаление неможахме да стабилизираме кръвното и родих в 31г.с. Един съвет ако с пиенето на хапчетат не ти се нормализира кръвното отиди на кардиолог... Аз 5 години след ражданетп все още вдигам кръвно.. Правих и изследване за тромбофилия и излезна полужителен.. Желая ти успех и леко раждане.