0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета.Преди няколко дни ми направиха абразио по мед.причини поради спиране на сърдечната дейност в 8г.с. Смятам да направя като за начало някои изследвания -половите хормони и хормоните на ЩЖ, а също и обременяване с глюкоза за инсулиновата резистентност да проверя.При първата бременност пиех лекарства по време на ин витро процедурата и за ТСХ защото беше леко завишено преди процедурата и метфогама защото и инсулина ми беше завишен.След раждането съм правила проверка няколко пъти на ТСХ и беше ок затова лекарката каза че мога да спра лекарствата и да следим хормоните.Последно изследвания правих септември миналата година и бяха ок.По принцип смятах да направя пак изследванията преди да правим бебе, но така се случиха неочаквано нещата с тази бременност, че спряхме да се пазим и забременях още първия месец, което беше супер неочаквано.По принцип сме с неизяснен стерилитет, аз съм с еднорога матка и една тръба, имам една успешна бременност от втория ин витро опит на ЕЦ.При първия опит имале неправилно делене на клетките при оплождането до колкото разбрах.Та да си дойда на въпроса-колко време след аборта е редно да изследвам хормоните на ЩЖ?Искам преди да подновим опитите да изследвам поне хормоните за да съм сигурна дали там всичко е ок, а за други изследвания ще ги коментирам с гинеколога какво да направим допълнително...Поне разбрах, че мога да забременея и спонтанно тъй като никога до сега не се е случвало...Твърдо сме решили, че на ин витро няма да се подлагаме вече поради финансови причини (още изплащаме кредита от предишните процедури) и второ защото мъжът ми не иска-казва ако Бог е решил да имаме още едно дете ще стане, ако не ще сме си с едно.Казвам си всяко зло за добро -може би Господ ми даде знак че мога да забременея и спонтанно и трябва да не се отказвам.Преди ин витрото правихме всякакви изследвания и навсякъде всичко беше ок, не сме правили само генетични и имунологични, но лекарите смятаха, че няма нужда.Затова смятам да се пуснем пожтечението, но да направя все пак някои основни изследвания за да предотвратим евентуално повторение на мисед, а пък ако Бог е решил пак ще забременея спонтанно.Приемам всякакви съвети за действия, които да предприема от тук нататък за да се застраховам от повтаряне на мисед....
*
Слънцето, къде си правила ин витро първия път?

В Надежда при д-р Шефкетова
*
Не че искам да ви влияя по някакъв начин, но защо не сте ползвали Фонда (нека да позная, ин витро на ЕЦ). Нали е затова, а не да прави човек  безброй заеми.

Ами да на ЕЦ правихме и двата опита.А и бяхме с неизяснен стерилитет.Правихме 2 пъти спермограми (в две различни клиники -Щерев и Надежда), цветна снимка на тръбите (еднорога матка и една тръба), изследвания на ЩЖ (в някои месеци ТСХ беше леко завишено и бях на л-тироксин и по време на първата ми бременност през цялото време), имаше съмнение за инсулинова резистентност и при ин витрото пиех превантивно метфогама. След раждането съм изследвала многократно ТСХ и винаги е било добре.Сега съм много объркана дали трябва да правя някакви допълнителни изследвания...Чудя се има ли нужда от имунологични или генетични при положение че имам една успешна бременност от ин витро на ЕЦ от съпруга ми?Много ми е объркано и притеснено и се чудя дали има смисъл на този етап от някакви изследвания...