0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря на Pav-la, за изчерпателната и полезна информация, която ще публикувам в тази тема и с пожелание на никой да не му се налага да се възползва!
Първото, разбира се което трябва да се направи при спешна ситуация е да се звъни на Бърза помощ, защото за да се усвоят правилно техниките трябва да се посети курс към БЧК, въпреки това, понякога се налага да реагираме на момента.
Това са основните правила за реакция, а подробностите са в прикачения файл:
- звъните на бърза помощ или друг вид помощ ако се сещате;
- не правите неща, които не знаете точно как и които биха навредили;
- не изпадайте в паника;
- опитайте се да прецените ситуацията обективно.
*
Re: Реакция при спешни и неотложни състояния!
« Отговор #1 -: Декември 08, 2018, 00:14:17 am »
Искам само да допълня, по- точно да поправя, частта с кървенето от носа.
Не се отмята главата на зад, а се накланя напред, за да не се гълта кръвта.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Реакция при спешни и неотложни състояния!
« Отговор #2 -: Декември 08, 2018, 09:04:47 am »
Искам само да допълня, по- точно да поправя, частта с кървенето от носа.
Не се отмята главата на зад, а се накланя напред, за да не се гълта кръвта.

точно така. при кървене от носа, важното е да се тампонира ноздрата с памук и да се притисне ноздрата отвън с пръст за известно време. навеждането е напред, не назад. и не се ляга!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Реакция при спешни и неотложни състояния!
« Отговор #3 -: Декември 08, 2018, 10:40:59 am »
Сега виждам темата.
Понеже дъщеря ми е захранвана по метода на ЗВБ, а не по педиатричния и това със задавянето ми беше много важна част от подготовката, ако позволите, ще прикача една картинка, която дава доста ясна представа за това как да различим задавяне от закашляне при бебета и деца и кога е редно да се намесим.
Техниката при задавяне Павла я е обяснила накратко, макар че аз съветвам всички бъдещи родители или такива на малки деца да посетят курс за първа помощ при такива състояния.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Реакция при спешни и неотложни състояния!
« Отговор #4 -: Декември 08, 2018, 11:29:56 am »
Павла,много е полезно.Някой от нещата съм учила по безопастност на труда,други на курса по долекарска помощ за водачи.Дано не се налага на никой,но това са основни неща и трябва да се прочетат и всеки да има представа как се действа.