0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PAP III ad
« -: Март 27, 2017, 19:27:47 pm »
Здравейте момичета.
 На последната цитонамазка ми излезе резултат PAP III ad. Това сериозно ме притесни тъй като имам правена конизация през 2009 г. и оттогава всичко е наред. Излязох раздвоена от кабинета на лекарката с която коментирахме резултатите и реших, че ще повторя цитонамазката и при друг лекар. Понеже тези дни си чакам цикъла съм решила да си запиша часове при двама различни лекари за нова цитонамазка, колпоскопия и биопсия. Дали ще има проблем да отида в два последователни дни и да ми се направят изследванията? И ако резултатите се потвърдят ще се прави реконизация / в най-добрият случай/. Засега съм се спряла на д-р Янчо Делчев и д-р Красимир Недялков.  Дайте препоръки и за други добри лекари.

Благодаря!
*
Re: PAP III ad
« Отговор #1 -: Март 27, 2017, 20:02:53 pm »
Нова цитонамазка няма  да те спаси, ако нямаш правена колпоскопия и биопсия си нараи, биопсията тук е задължителна, няма смисъл от нова цитонамазка. И двамата изброени лекари от теб да онко специалисти, сама трябан да избереш къде да отидеш но задължително трябва да направиш и посочените изследвания. Не енеоходимо да се записваш два различни дни при двама, защото така ще се объркат резлутатие, а при един на когото да се довериш.

д-р Ганчева, GSM:  0888 754 077, ул. Поп Богомил 23, сл.тел.  02 983 64 06 и Моб. тел. 0888754077 /след 14 часа за записване на часове/

     - доц. д-р. Цветанка Дянкова К.М.Н. акушер-гинеколог, онколог, хирург, тел:  02/ 873 2273 и 0888/ 661 543, e-mail: tzv.dyankova@mail.bg
Re: PAP III ad
« Отговор #2 -: Март 27, 2017, 21:52:10 pm »
Няма лошо да повториш ПАП теста в друга лаборатория,но знай че резултатите сигурно ще са различни и това ще те обърка ,преди моята конизация имах 7 бр.за 8 месеца,(добре е м/у единия и другия тест да има 30 дни,защото самата шиика се наранява).Аз бих те посъветвала да си спестиш биопсията с преглед с апарата Лувива в клиника Надежда,в нета има информация за него.Пробвала съм го преди близо 2 год с резултат 3А (той показа добри резултати,не ми беше преписано никакво лечение,аз си самоназначих хранителни добавки за имунната система,3 м. по-късно резултатите бяха перфектни ).За доктор бих те насочила към Л.Христов,цялата му практика е насочена към проблеми с шийката(превенция,конизации,серклаж,женска консултация и раждане).Другия доктор е Светлана Динева
« Последна редакция: Март 27, 2017, 22:23:19 pm от bebeshok0326 »
Re: PAP III ad
« Отговор #3 -: Март 28, 2017, 14:10:13 pm »
Здравей, няма смисъл от двама различни доктора​ и две цитонамазки...Направи си нова, но една... Като човек работещ в онкологията в дървеница смятам, че е редно да дойдеш при нашите гинеколози...И Дянкова и Динева работят там и не е нужно да ходиш в частните им кабинети като тук може и с направление да дойдеш всеки ден до 14 ч. на интернет страницата на болницата ще видиш телефони​те за да запишеш​ час препоръчвам и др.Ангелов и Кюркчиева...
F_32 Ганчева е също при нас, но е мамолог, не гинеколог..
Успех
*
Re: PAP III ad
« Отговор #4 -: Март 28, 2017, 14:38:13 pm »
http://zdravencatalog.com/doctor-antoaneta-gancheva/

Не е Алекс 77, аз може ли да се консултирам тук относно проблем с моя цитонамзка
която е 2-3а група, с наличие на цервикална хиперплазия, епител с елементи на вроговяване, както и неспецифично възпаление.
Re: PAP III ad
« Отговор #5 -: Март 28, 2017, 16:04:35 pm »
Благодаря ви момичета :)
Re: PAP III ad
« Отговор #6 -: Март 28, 2017, 23:26:43 pm »
F_32 извинявай моя грешка...Да, напуснала е онкологията др.Ганчева и е гинеколог... А, ти какво искаш да консултираш? Според мен е добре да направиш колпоскопия с биопсия при нужда, а и цитонамазка на друго място...Важно е кой ги гледа тия цитонамазки аз имам вяра на течнобазираните в геника..