0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Премахнат яйчник
« -: Март 27, 2017, 14:45:02 pm »
Здравейте на всички! Искам да споделя притесненията си с вас. На 16 години съм, но на 15 ми бе премахнат десния яйчник. Сега пия противозачатъчни, за да не се образуват кисти на левия. Но тъй като аз съм човек, който много трудно преживява каквото и да е било, много се притеснявам за това какво ще стане за напред- това дали ще мога да си имам бебче, дали ще вляза в менопауза по- рано, дали яйчникът ще се справи с това да работи за два. Просто не мога да спра да мисля за това. Много бих желала жени, които са минали през това да споделят.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Премахнат яйчник
« Отговор #1 -: Март 28, 2017, 08:59:52 am »
Здравей Vikii,
разбирам какво преживяваш, тъй като и аз съм с един яйчник, бях на 17 години, когато го отстраниха оперативно заради киста. Сега съм на 28 и за тези 11 години съм нямала проблеми с цикъла и хормони. Не се притеснявай, ако всичко след операцията е наред и нямаш други оплаквания, нещата ще се наредят... все пак затова природата ни е дала по два.  :wink: Моят съвет е да ходиш по-честичко на прегледи, за да те следят и самата ти да си спокойна.

Поздрави!
Re: Премахнат яйчник
« Отговор #2 -: Март 28, 2017, 20:43:19 pm »
Здравей Vikii,
разбирам какво преживяваш, тъй като и аз съм с един яйчник, бях на 17 години, когато го отстраниха оперативно заради киста. Сега съм на 28 и за тези 11 години съм нямала проблеми с цикъла и хормони. Не се притеснявай, ако всичко след операцията е наред и нямаш други оплаквания, нещата ще се наредят... все пак затова природата ни е дала по два.  :wink: Моят съвет е да ходиш по-честичко на прегледи, за да те следят и самата ти да си спокойна.

Поздрави!
 
Много ти благодаря!☺😊
Re: Премахнат яйчник
« Отговор #3 -: Март 28, 2017, 21:09:26 pm »
Здравей Vikii,
разбирам какво преживяваш, тъй като и аз съм с един яйчник, бях на 17 години, когато го отстраниха оперативно заради киста. Сега съм на 28 и за тези 11 години съм нямала проблеми с цикъла и хормони. Не се притеснявай, ако всичко след операцията е наред и нямаш други оплаквания, нещата ще се наредят... все пак затова природата ни е дала по два.  :wink: Моят съвет е да ходиш по-честичко на прегледи, за да те следят и самата ти да си спокойна.

Поздрави!
 
Много ти благодаря!☺😊
Пожелавам ти много здраве!