0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Климакс ли е?
« -: Март 16, 2017, 22:22:35 pm »
Здравейте!
Моля, ако някой е наясно да ми даде съвет, че съм много притеснена.
Проблемът ми е, че съвсем неочаквано ми спря менструалният цикъл, а бях решила да започна инвитро процедури, защото съм на 40 и все още нямам дете.
През октомври месец си пуснах женските полови хормони на 3-ти ден от менструацията. Резултатите бяха следните:

TSH-4.17 (0.27-5.50)
LH- 5.20 Фол.фаза (1.9-12.6)
FSH- 13.15 Фол.фаза (2.5-12.5)
Testosteron- 0.75 Жени (0.29-1.67)
Estradiol- 125.20 Фол.фаза (46-607)
Prolactin- 177.40 Жени ( 59.3-619)

FT3- 4.88 (3.1-6.8)
FT4- 17.17 (12.00-22.00)
Anti-Tg- 15.65 (0-115.0)
Anti- TPO- 13.95 (0.34.0)

На 10-ти ден от цикъла пуснах и АМХ- 0.25 (1.00-6.80) и Инхибин Б- 21.31 (40-200)

Посетих инвитро клиника където ми казаха, че имам намален обем на яйчниците, доминантен фоликул на ляв яйчник 21 мм. , маточна лигавица към момента на 10-ти ден от цикъла (5.8 мм и ми беше изписан Регулон за евентуална процедура през декември. Освен това и Еутерокс 2 мг по 1 1/2 на ден. След тази терапия имах прецапване през ноември, съвсем слаб цикъл през декември, а от януари досега никакъв, при условие, че си имах съвсем редовна менструация и съм нямала пропускане на месец.
Два пъти през януари и февруари ходих на вагинален ехограф- тънка лигавица 2 и съответно 1 мм., съвсем дребни фоликули.
Пих Дуфастон и Регулон по схема 2*1 за 5 дни и нямам никакъв помен от менструация..
Възможно ли е от раз да вляза в менопауза и на какво може да се дължи това? Има ли някаква опция да го отложа...
Моля, за мнения, защото съм много притеснена. Предварително благодаря!
« Последна редакция: Март 16, 2017, 22:24:09 pm от Lily21 »
Re: Климакс ли е?
« Отговор #1 -: Март 17, 2017, 08:57:48 am »
Здравей Лили  :)
Аз само не разбрах последния цикъл декември или януари ти е бил?
Имай в предвид, че като пиеш противозачатъчни цикъла изглежда точно така като съвсем слабо зацапване за 3 дни ако нормалния ти цикъл е 4-5 дни...от раз няма как да влезеш в менопауза, за жалост няма как и да отложиш менопаузата...
Какво казват в инвитро клиниката? Предполагам при др Владимиров си?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Климакс ли е?
« Отговор #2 -: Март 17, 2017, 14:25:44 pm »
За съжаление, АМХ 0,25 говори за изчерпан яйчников резерв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Климакс ли е?
« Отговор #3 -: Март 18, 2017, 08:39:43 am »
Алекс 77, последният ми цикъл беше през декември. И най-лошото е, че нито с Дуфастон, нито с Регулон по схема 5*2 успях да го предизвикам. Не мога да си пусна и изследвания.

Jam, на мен ми е ясно, че АМХ 0,25 е изчерпан яйчников резерв, но все пак има някакви яйцеклетки. Как така за повече от два месеца без менструация изчезнаха и те, че да навляза директно в климакс.
Все пак възможно ли е с някаква терапия да го предизвикам? Имам час в края на месеца за д-р Стефанов в Стара Загора.
*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #4 -: Март 18, 2017, 16:36:37 pm »
Лили, нещата при теб ми се струват сериозни и нямаш никакво време за губене. Насочи се към София или Пловдив!

Re: Климакс ли е?
« Отговор #5 -: Март 18, 2017, 17:15:53 pm »
Благодаря, момичета! Аз от "Щерев" сменям лекаря. Там ми изписаха лекарствата. Явно съм отишла на финала.
Re: Климакс ли е?
« Отговор #6 -: Март 18, 2017, 17:36:36 pm »
Дори и да е така имаш алтернатива с донорска яйцеклетка,осинувяване...помисли и в/у това,не се отказвай.Успех
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Климакс ли е?
« Отговор #7 -: Март 18, 2017, 18:51:42 pm »
Lily21, то не се влиза "от раз" в менопаузата. ти най-вероятно в момента си в т.н. перименопауза, който период продължава няколко години. цикъл ту ще има, ту няма да има.

не знам дали Стефанов е най-добрият избор в твоята ситуация, честно казано. ако не си доволна от "Щерев", защо не опиташ в Пловдив - ако ти е по-близо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #8 -: Март 18, 2017, 19:48:22 pm »

Jam, на мен ми е ясно, че АМХ 0,25 е изчерпан яйчников резерв, но все пак има някакви яйцеклетки. Как така за повече от два месеца без менструация изчезнаха и те, че да навляза директно в климакс.
Все пак възможно ли е с някаква терапия да го предизвикам? Имам час в края на месеца за д-р Стефанов в Стара Загора.

В Стара Загора НЯМА репродуктивни специалисти, нито репродуктивна клиника! Има от онзи ден много любопитни данни (за мен), за източване на фонда, но това е по-обширна тема. Д-р Стефанов има три стаички в един сутерен, в които по всички закони и наредби даже няма право да извършва процедури, за които агитира пациентките си. Пък колко има компетенции за същите - изобщо да не отварям дума... Никой, дори квартален АГ няма да каже, че обещавал 100% успешно ин витро, още от първи опит и то на двойка, при която и двамата са с тежки проблеми и на възраст над 40 г. ( и вече 3 неуспешни опита в сериозна клиника). Ама това е казал на съпругата на мой втори братовчед, по Коледа в чудо се бях видяла да им обяснявам на хората, че са жертва на чиста измама.

Като не си доволна от Щерев - избери си друга клиника, ама истинска и с истински лекари. Успех!
« Последна редакция: Март 18, 2017, 19:54:44 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #9 -: Март 18, 2017, 19:53:02 pm »
Не че нещо, ама това и сам Господ не може да го гарантира.    :x

Re: Климакс ли е?
« Отговор #10 -: Март 18, 2017, 20:51:05 pm »
Честно казано малко се поотчаях и това чакане съвсем ми увеличи стреса. Чудя се какви изследвания да си направя. Как да пусна половите хормони сега без цикъл?! Изследванията за щитовидната жлеза ще ги направя в понеделник. Нямам идея какви точно трябва да бъдат и има ли смисъл изобщо?! В моя немалък град, морски,  като чуят, че съм ходила в инвитро клиника вдигат раменете и нищо не ми изписват, само едно FSH-а да съм направела. Объркана съм много. И отчаяна.
Re: Климакс ли е?
« Отговор #11 -: Март 18, 2017, 20:55:49 pm »
За тези два месеца и половина, два пъти ходих на ехограф и нищо.Тънка лигавица, дребни фоликули и до там. :(
*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #12 -: Март 18, 2017, 21:54:53 pm »
Лили, ако имаш предвид Бургас, там е зле откъм репродуктивни специалисти. Запиши си час в Пловдив! Не е в твоя град, но се опасявам, че нямаш много варианти.
Не пускай за момента повече изследвания, а гледай час по-скоро да си намериш читав лекар, на когото да можеш да се довериш и който реално да прецени шансовете ти.

*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #13 -: Март 20, 2017, 16:44:09 pm »
Лили, няма да се отчайваш. Запиши си час при добър ендокринолог и разбира се се насочи към друга репродуктивна клиника в Плодив или София. Тези стойности на щитовидните хормони не са идеални. Аз съм с ниски стойности на АМХ и високо TSH и съответно на еутирокс. Моят доктор ми каза, че има пряка връзка между влошената функция на щитовидната жлеза и качеството на яйцеклетките.


Re: Климакс ли е?
« Отговор #14 -: Март 29, 2017, 17:57:09 pm »
Момичета, днес реших да си пусна ТСХ. Познайте какъв е резултата- 0.01. Веднага, след като го видях пуснах и останалите щитовидни хормони, а те са следните:

ФТ3- 8.79 (3.1-6.8 )
ФТ4- 28.59 (12.00-22.00)
ТСХ- 0.01 (0.27-5.50)
Анти- Тг- 11.82 (0-115.0)
Анти-Тро 19.04 (0-34.0)

Възможно ли е заради това да ми е спрял цикъла, как мислите?! Може и еутерокса да ми е бил висок като доза...Преди започването му всичките хормони си бяха в норма. И имам ли шанс да се оправят тези хормони и да ми дойде цикъла?! :(

ФСХ и ЛХ не ми се иска да ги коментирам, че щях да припадна, но ми се струва, че заради щитовидните вероятно са така.
ЛХ- 39.33 (ов.пик 8.7-95.6; мен.15.9-54)
FSH- 54.06 (мен.15.9-54)

« Последна редакция: Март 29, 2017, 18:03:13 pm от Lily21 »
*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #15 -: Март 29, 2017, 22:54:08 pm »
Кога си правила ФСХ и ЛХ, като нямаш цикъл.Регулирай ТСХ и трябва да дойде цикъл, макар че той става на по-голям интервал при високо ТСХ, не при ниско.Мисля, че проблемите са комплексни тук.Инсулинова резистентност изследвала ли си?АМХ?

ПП. Сега погледнах предните мнения, мисля че нещата са много зле при теб.Съжалявам!

*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #16 -: Март 29, 2017, 23:03:55 pm »
Лили, намери свестен ендокринолог! В София момичетата препоръчват д-р Начев. За другите градове не знам.
И не си прави експерименти! Не пускай повече изследвания! Няма смисъл само да си даваш парите. Сериозно.
« Последна редакция: Март 29, 2017, 23:08:01 pm от blue_sky »

Re: Климакс ли е?
« Отговор #17 -: Март 29, 2017, 23:48:48 pm »
Появила се е хипер функция на щитовидната жлеза, едно от проявленията й е точно спиране на цикъла. Най-вероятно е от доза на Еутерокс-а, с който съм прекалила, заради висока доза. Ще посетя ендокринолог. Доколкото разбрах се нормализира с лекарства. Дано да е от това, а не както си мислех климакс.

При климакс нивото на ТСХ е високо, а не толкова ниско, както моето почти на 0...
« Последна редакция: Март 30, 2017, 00:01:22 am от Lily21 »
*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #18 -: Март 30, 2017, 11:37:58 am »
Няма значение дали си в климакс или не, не добре регулиран хормон веднага дава отражение на ТСХ.Високо ТСХ не значи климакс, значи не добре работеща щитовидна.Аз съм била с много високо ТСХ, след прием на хапчета стана нормално и забременях и родих дете.НО ФСХ и ЛХ дори и при много високо ТСХ са били над нормата но съвсем малко над нея.След вкарване на ТСХ в норма и те станаха наред.АМХ винаги е бил добър, а не със стойност 0,25.За мен лично трябва много бързо да осъзнаеш, че нямаш време да опитваш с твои яйцеклетки, а веднага да пробваш с донорска.Защото в един момент няма да можеш и това да правиш.

Успех!

*
Re: Климакс ли е?
« Отговор #19 -: Март 30, 2017, 12:18:40 pm »
Lily,  не змам ТСХ да има връзка с АМХ, а това е водещ фактор в твоя случай.
Както се чудиш как така да няма никакви яйцеклетки... и да имаш те няма да имат качество.
Аз бих те посъветвала да не се разпиляваш с четива тук и там, а да заложиш на добър репродуктивен специалист, на добър ендокринолог и да се вслушаш в думите за оценка на ситуацията и да действаш . Не слушай само онова, което ти се иска да чуеш. Не мисли, не разсъждавай ти, остави това да свърши  ДООБЪР специалист.
Най-вероятно е от доза на Еутерокс-а, с който съм прекалила, заради висока доза. Ще посетя ендокринолог. Доколкото разбрах се нормализира с лекарства. Дано да е от това, а не както си мислех климакс.

При климакс нивото на ТСХ е високо, а не толкова ниско, както моето почти на 0...
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.