0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
 :(Здравейте,колкото и да ни е трудно трябва да се борим.След 15 години с приятелят ми(мъжът ми)решихме ,че е време за дете.Ходих на гинеколог,каза ми че при мен за сега всичко е наред,само две миомни възелчета ,трябваше да направим спермограма.....и ето резултата азооспермия...нито един сперматозоид,стрес ,но не се отказваме,отидохме на уролог,след прегледа доктора установи ,че е с малки тестиси,да допълня същият ден разбрахме,че като малък е боледувал от заушка,но това не го знаехме,преди спермограмата...Не знам  дали,но ще намерим сили...Ако някой знае поне ,ще имаме ли шанс или просто да направим ИНВИТРО с донорски сперматозоиди,дайте ми съвет...
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравей, Криска!

Ситуацията е тежка, разбирам те. Когато няма сперматозоиди, първо трябва да се направят някои изследвания (хормонални, генетични и т.н.), за да се прецени има ли шанс да се открият сперматозоиди и/или да се стимулира сперматогенезата.

Преминаването към донорски сперматозоиди винаги е вариант, но ако при тебе всичко е наред, можеш да правиш инсеминация (което е доста по-евтина  ищадяща процедура), а не ин витро.

Питай, тук ще намериш помощ и подкрепа, каквото и да ти поднесе живота.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Благодаря ,човек винаги има нужда от подкрепа,не само от близки а и от хора които разбират,за какво става въпрос.
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!