0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моята графика
« -: Март 09, 2017, 09:54:28 am »
За първи път правя този месец, но не се покачи днес :( Меря вагинално със дигитслен термометър за температура, нямам специално за базална.
Явно не се е получило :( Тази сутрин се събудих час по-рано отколкотоо меря - събудих се в 6 без 20, защото ми се ходеше до тоалетна и  викам така и така се събудих, поне да меря - беше 36,6 :(  Ходих до тоалетна и после заспах и се събудих 7 без 10 и пак мерих, този път показваше 37, мерих два пъти, пак 37. Но вчера също беше толкова :( Т.е. не се покачва :(
Моля, кажете как да разчитам това?
« Последна редакция: Март 09, 2017, 10:03:46 am от momiche_f »
*
Re: Моята графика
« Отговор #1 -: Март 09, 2017, 10:51:03 am »
momiche_f, да ти е на късмет темичката!  :)

Тъй като БТ може лесно да си повлияе от странични фактори, препоръката е да се измерва при доколкото е възможно идентични условия: сутрин приблизително по едно и също време, непосредствено след събуждане (преди ставане от леглото), след поне 3ч. сън.
Ако се използва дигитален термометър е добре да се държи 3-4 мин. след сигнала, а живачен (или другите аналогични) 10 мин.
Ти си се будила и ставала от леглото час преди измерването.
И все пак, ако се доверим на измерената температура, нивото е добро за лутеална фаза. Дано БТ се задържи висока и всичко да е наред в този цикъл. Ако не, в следващия е добре да започнеш с измерването от фоликулна фаза и да видим цялостната графика.
Но дано не се наложи, дано това да е успешният ти цикъл!  :)

П.П.
отговорих ти и в другата, там има още малко информация за графиките:
Правим опити за бебе - Тема 9

Re: Моята графика
« Отговор #2 -: Март 09, 2017, 11:09:33 am »
Благодаря ти :)
Re: Моята графика
« Отговор #3 -: Март 21, 2017, 07:01:24 am »
momiche_f, да ти е на късмет темичката!  :)

Тъй като БТ може лесно да си повлияе от странични фактори, препоръката е да се измерва при доколкото е възможно идентични условия: сутрин приблизително по едно и също време, непосредствено след събуждане (преди ставане от леглото), след поне 3ч. сън.
Ако се използва дигитален термометър е добре да се държи 3-4 мин. след сигнала, а живачен (или другите аналогични) 10 мин.
Ти си се будила и ставала от леглото час преди измерването.
И все пак, ако се доверим на измерената температура, нивото е добро за лутеална фаза. Дано БТ се задържи висока и всичко да е наред в този цикъл. Ако не, в следващия е добре да започнеш с измерването от фоликулна фаза и да видим цялостната графика.
Но дано не се наложи, дано това да е успешният ти цикъл!  :)

П.П.
отговорих ти и в другата, там има още малко информация за графиките:
Правим опити за бебе - Тема 9

marsi,коя фаза е фоликулна?
Можеш ли сега да ми видиишнграфиката, нормално ли е да е такава висока, при положение, че такава ми беше в началото като почнах да меря след положителния тест за ову?
*
Re: Моята графика
« Отговор #4 -: Март 21, 2017, 14:14:44 pm »
Това е първата фаза от цикъла.
Фази на менструалния цикъл
Метод на базалната температура

Тези стойности на базалната температура са нормални. В първите дни (по време на менструацията) може БТ да е по-висока, след това би трябвало да се понижи и преди овулация да е най-ниска, а след О. се повишава (рязко или постъпателно за няколко дни) и би трябвало да се задържи висока в лутеална фаза. Продължи си с измерването, за да видим цялостната графика в този цикъл. Успех!  :)
Графики на фертилност

Re: Моята графика
« Отговор #5 -: Март 21, 2017, 16:23:34 pm »
Това е първата фаза от цикъла.
Фази на менструалния цикъл
Метод на базалната температура

Тези стойности на базалната температура са нормални. В първите дни (по време на менструацията) може БТ да е по-висока, след това би трябвало да се понижи и преди овулация да е най-ниска, а след О. се повишава (рязко или постъпателно за няколко дни) и би трябвало да се задържи висока в лутеална фаза. Продължи си с измерването, за да видим цялостната графика в този цикъл. Успех!  :)
Графики на фертилност
Благодаря ти, marsi, пожелай ми късмет този път. :)
Ще ти бъда мн благодарна ако ме следиш този месец :)
*
Re: Моята графика
« Отговор #6 -: Март 21, 2017, 16:52:01 pm »
Късмет, momiche_f!  :D
Да, ще просредим температурата в този цикъл, включи и тестове за овулация отново, успех!  :)

Re: Моята графика
« Отговор #7 -: Март 21, 2017, 18:20:48 pm »
Благодаря ти! :)
Re: Моята графика
« Отговор #8 -: Март 24, 2017, 08:41:37 am »
Днес спадна! Четох, че преди овулация е най-ниска. Още имам цикъл, макар и като зацапване по-скоро. Да не би този път да подрани ову? Трябва ли да започна да меря с тестовете?
« Последна редакция: Март 24, 2017, 08:52:31 am от momiche_f »
*
Re: Моята графика
« Отговор #9 -: Март 25, 2017, 12:01:20 pm »
Предвид продължителността на цикъла, може да започнеш с тестовете най-рано 10 ден, преди това е безсмислено според мен  :)

Re: Моята графика
« Отговор #10 -: Март 25, 2017, 14:00:18 pm »
Притеснявам се да не изпусна :) Ще започна направо от вторник - 9 ден :)
Re: Моята графика
« Отговор #11 -: Март 27, 2017, 13:40:09 pm »
Много надолу падна температурата :)
На календара в сайта показва, че следващите 4 дни от утре, че били най-подходящи за зачеване?
« Последна редакция: Март 27, 2017, 13:45:57 pm от momiche_f »
Re: Моята графика
« Отговор #12 -: Март 29, 2017, 12:31:00 pm »
Нормално ли е толкова рано да започне да ми се покачва темп?
*
Re: Моята графика
« Отговор #13 -: Март 29, 2017, 13:10:15 pm »
Momiche_f, ако е минала О на 8-9ти ден, е нормално да се покачва Т. НО само от една стойност не може да се прецени, ,може покачването да е инцидентно.
*
Re: Моята графика
« Отговор #14 -: Март 29, 2017, 13:53:47 pm »
Да, може покачването да е инцидентно и в следващите дни отново да има понижаване.
Другият вариант е овулацията да е минала, но ми се струва рано. При овулация на 8-9 ден от цикъла, би следвало цикълът да е с продължителност около 22-23 дни, досега не си имала толкова кратък цикъл.
Според мен е добре да си продължиш с тестовете за овулация още 3-4 дни.

Re: Моята графика
« Отговор #15 -: Март 29, 2017, 15:33:40 pm »
Да, то на мен цикълът ми свърши в неделя, то не е имало възможност да се гушкаме :D как толкова рано ще ми идва овулацията...
Вчера започнах с теста за ову, беше мн бледа втората черта, но въпреки това се гушкахме. Продължавам с тестовете.
Re: Моята графика
« Отговор #16 -: Март 30, 2017, 07:01:15 am »
Продължава да се покачва  :?
*
Re: Моята графика
« Отговор #17 -: Март 30, 2017, 09:02:28 am »
Добро утро, momiche_f, много е възможно О наистина да е минала- на 8-9 ден. Въпреки че цикълът ти е по-дълъг, възможно е този просто да е по-къс. Съответно дата на очаквана менструация- след около 12 дни. Все пак нека видим тези дни как ще се покачва БТ, а аз те съветвам да правите опити, въпреки всичко :) Този спад 8-9 ден може и да е случаен и от там да обърква. По принцип в първа фаза на цикъл преди О, БТ е до около 36.6, а във втората фаза стига до 37. Така че, има надежда да не е минала О. Но пак казвам - правете си опити, за всеки случай, ако трябва и през ден, за да не е всеки ден :) А ти следиш ли ЦС?Имала ли си белтъкообразна този цикъл около 8-9 ден?  Целувки и късмет :)
Re: Моята графика
« Отговор #18 -: Март 30, 2017, 09:37:19 am »
Следя, но тези дни започна да ми остава по бельото, не е още мн течна. По принцип после ми става като вода и като го правим се усещаю по-мокра, а в момента все още не я чувствам тази мокрота. Тестовете за ову се вижда мн бледа черта втора, което ме навежда на мисълта, че предстои ову. Иначе си се гушкаме, но имаме възможност да го правим след 8 вечерта.
*
Re: Моята графика
« Отговор #19 -: Март 30, 2017, 09:56:47 am »
Часът няма значение  :D Айде стискам палци тази ниска БТ да е била случайност,а О да предстои :)