0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Звездички в едното око
« -: Февруари 26, 2017, 21:25:29 pm »
Здравейте, мами! Откакто влязох в 7 месец започнах да виждам двшжещи се малки светещи точици в едното си око,които се появават през определено време и после изчезват за секунда. Ходих на очен и според тях проблем няма. Някой от вас изпитвал ли е нещо такова и дали е свързано с бременността?
*
Re: Звездички в едното око
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2017, 22:12:23 pm »
Отиди на още един очен лекар! Не помня как се казваше това нещо, но майка ми го имаше известно време.

*
Re: Звездички в едното око
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2017, 15:41:34 pm »
Аз изкарах цялата си бременност с подобни светещи точици пред погледа.Реших, че е от ниското ми кръвно, защото преди години пак имах такива светлинки и изчезнаха щом кръвното ми се нормализира.
Re: Звездички в едното око
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2017, 15:57:44 pm »
Първо да се извиня за спама,но ми се иска да се възползвам от темата бременност и очи.Та въпроса ми е:Принципно от 7-8 год.нося очила 0.75 и на двете очи (незнам дали е + или -,знам че имам проблем с виждането на далеч).От около месец обаче този проблем се задълбочи.Възможно ли е това да се дължи на самата бременност или просто му е дошло времето и трябва да отида на проф. преглед?
*
Re: Звездички в едното око
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2017, 16:40:58 pm »
Бебешок, щом не виждаш надалече, значи имаш -0,75. Докато бях бременна, не е имало промяна на диоптъра, но аз имам такъв от мнооого години и в последните десет някъде си е стабилен. Всяка година ходя на профилактичен преглед. Според мен, отиди да те прегледат. Ходила ли си скоро? Възможно е просто да се е увеличил диоптърът, но не мисля, че има връзка с бременността.

Re: Звездички в едното око
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2017, 17:01:08 pm »
Ходя през година и 2-3м.(толкова са минали и от последния преглед).И при мен за всичките години е нямало промяна,явно му е дошло времето и ще трябва си запазя един час,колкото и да не ми се иска(все пак зрението е важно)