0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #120 -: Август 08, 2006, 07:32:38 am »
Много съжалявам! Трудно ми е да ти дам съвет. Или може би това е най-лесното. Трябват ти време, разговори с мъжа ти, с лекаря и следващата стъпка лека полека ще се очертае. И никакви такива "стара и болна"! Кураж!
*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #121 -: Август 08, 2006, 10:36:34 am »
Перличка, на твое място бих направила опит и през октомври. Аз съм такъв характер - ако не пробвам после цял живот бих се обвинявала и бих се питала какво ли щеше да стане ако.....
Но смятам, че това трябва да си го решите вие със съпруга ти и след консултация с лекар.
Колкото до осиновяването - никога не е късно за това.
Кураж миличка! Ние сме с теб, каквото и да решиш! :balk_103: :balk_103:
*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #122 -: Август 08, 2006, 10:39:43 am »
Перличке, направи едно изследване на Инхибин В за яйчниковия резерв, поговорете с половинката, с док, ако трябва и с Господ. До октомври има доста време, ще намерите пътя.
Ние сме тук и ще те подкрепим отново и отново.
Прегръщам те.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #123 -: Август 08, 2006, 11:11:19 am »
Перличке, направи едно изследване на Инхибин В за яйчниковия резерв, поговорете с половинката, с док, ако трябва и с Господ. До октомври има доста време, ще намерите пътя.
Ние сме тук и ще те подкрепим отново и отново.
Прегръщам те.

Обра3уването на яйцеклетки( ако това имаш предвид) не е проблем. Проблемът е при инплантирането. Но наистина ще мислим.
Дано само скоро и3ля3а от дупката.
И а3 ви прегръщам и благодаря.
*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #124 -: Август 08, 2006, 14:20:37 pm »
Моето мнение е, че от още една стимулация няма да се обърне света - направи си опита, който ти отпускат пък след това каквото стане. Може пък той да ти е на късмет - ако не го направиш вечно ще съжаляваш и ще се съмняваш - така че не го пропускай.
*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #125 -: Август 08, 2006, 14:34:25 pm »
А, отхвърлили ли сте вариант имунологични причини? При мен също проблемът беше с имплантирането и се оказа, че имам завишено антитяло. Сега ще правя вливания при втория опит.
Пожелавам ти времето да тече бързо и скоро да си с усмивка на лицето.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #126 -: Август 08, 2006, 15:38:10 pm »
Klia и White, харесват ми мненията ви. Наистина ще наблегна по въпроса 3а имунологичните и какво още може да се и3следва и да опитаме пак пре3 октомври. Искам всичко да опитам, не ми се ще още да се предавам.
Благодаря ви от сърце :)
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #127 -: Август 09, 2006, 15:10:38 pm »
Перличке,

много тъжа за неуспеха ти :(, но не трябва да се предаваш, разбира се, че трябва да направиш и следващия опит, освен ако ти самата вече нямаш сили, но от постингите ти ми се струва, че не е така. Струва ми се най-разумно да потърсиш причината за неимплантирането - изследвайте си имунологичните, а защо не и генетичните показтели, ако има проблем, поне ще знаеш срещу какво се бориш, ако ли пък не - още по-добре, значи е било просто малшанс. А мислила ли си за варианта да смениш клиниката?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #128 -: Август 09, 2006, 16:09:35 pm »
Фреши, октомври е плануван следващия, 3ащото тогава е последния срок да се и3пол3ва.

Разбирам, Перличке! Ами значи ако Док каже, че може да действате, действайте!
За имунологичните - да не би да не си правила още имунологични изследвания?
Иначе има и такъв подход - вливане на имуновенин преди ин-витро без имунологични изследвания, а показание няколко неуспешни процедури с върнати добри ембриони, поне така съм чела, мисля. Понеже имунологичните причини могат да са много и може би не всичко може да се изследва. Ако имате време пък, направи си и имунологични изследвания. А бе влей един имуновенин, поне ще пробваш нещо различно.

Поздрави!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #129 -: Август 09, 2006, 17:14:57 pm »
Фреши и Рали, ще направя това, което ме съветвате 3а имунологичните. Намирам го 3а добра идея. Ще си в3ема час 3а ра3говор с доктора след около две седмици и ще го обсъдя с него. 3а смяна на клиниката съм си мислила често, но нещо ме спира. Страх от нови лекари, непо3нати с моя случай, далечни ра3стояния и много такива.
Много ви благодаря 3а съвета. Не можете да си представите, как ми погате със съпричастието си.
Прегръдки :bighug:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #130 -: Август 10, 2006, 12:59:35 pm »
Перличке и аз подкрепям идеята за имунологични, също и за генетични.Щом не си правила задължително ги направи, може да има нещо малко.
Също си мислех за смяна на клиниката, но си права, че те ти знаят случея, все пак помисли и за това.
Успех!

Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #131 -: Септември 01, 2006, 16:15:06 pm »
Перличке, как си, какво става с вас?

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #132 -: Септември 02, 2006, 11:18:24 am »
Здрасти Перле!!!!!
Само два реда да ти напиша! Ти само иди да чуеш друго мнение по въпроса. Не е казано, че ще сменяш лекар. Но задължително чуи поне още едно мнение. Разстоянията не са толкова големи. Има удобни, бързи влакове. Имаш кола. Лекарите са винаги внимателни. Като им кажеш, че ще правиш и инвитро. Веднага ще си напраят сметка, че може да е в тяхната клиника и ще са още по внимателни. Нищо не губиш. Една разходка до клиника не вреди. Ще разгледаш интериора. Ще се запознаеш с нови хора. И между другото можеш и нещо ново да научиш. Като преслушаш как мисли лекарското съсловие по твоя случаи. Сядате отново и мислите пак.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #133 -: Септември 02, 2006, 11:26:49 am »
Перла, съжалявам за неуспеха ти. :(
Кафе е права, консултирай се!
*
Re: От4ет на Perla -IVF
« Отговор #134 -: Септември 02, 2006, 19:38:33 pm »
Лали, Кафе, Фреши, благодаря ви :lol:
Ще мислим и ще умуваме още.
Ще потърся още една клиника, а и имунологични искам да направя.
Идващата седмица ще посетим нашия, все още лекар. Ка3а ми ако теста е отрицателен да отида на контрола 3а кисти, 3 седмици след като ми е дошло и ще обсъдим нещата.
Ще ви пиша.