0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

плацента превия
« -: Февруари 01, 2017, 13:21:06 pm »
Здравейте бременна съм в 17 гес.седмица и за сега съм с плацента превия като чета какво представлява се плаша много  има някой с такава плацента и как се развиват нещата при вас.Благодаря предварително
*
Re: плацента превия
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2017, 14:05:13 pm »
Ивона, аз не бях точно като теб, но моята беше предно разположена и ниска.Бях цяла бременност с контракции и трябваше много да лежа.Последните месеци ми беше най-трудно, но все пак устисках до края.Слушай лекарите си, почивай и знай, че раждането е само секцио!

Re: плацента превия
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2017, 14:14:45 pm »
да и аз така знам че е само секцио но като чета че може и да има при такава плацента голяма кръвозагуба и преливане на кръв и т.н и усложнения ме хваща повече страх дано се вдигне
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: плацента превия
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2017, 14:33:29 pm »
Ивона, има притеснения, разбира се, при предлежание на плацентата, но не винаги това състояние е придружено с усложненията, които описваш. Добре е да се уточни, ако не е направено, дали е само предлежаща или има и друга патология в прикрепването на плацентата (напр. инкрета). Но не е нужно излишно да се тревожиш, колегите със сигурност са ти дали указания какво трябва и какво не трябва да правиш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: плацента превия
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2017, 14:38:55 pm »
само ми казаха да не вдигам тежко и без секс и че още е било рано да се каже със сигурност дали ще се наложи секцио че може да се вдигне но засега е превия
*
Re: плацента превия
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2017, 08:12:30 am »
Ивона, Мели ти е дала отговор на въпроса ти, но искам и аз да ти кажа, да те успокоя. Аз бях с превия - почивах, не вдигах тежко, слушах си доктора и родих живо и здраво момченце :) Е, малко рано се появи на този свят - плацентата ми се отлепи в края на 8-мия месец, но всичко се забравя! Успех!
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: плацента превия
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2017, 13:07:43 pm »
Съгласна съм с мненето на Мели. Има няколкото варианта на плацента превия - такава,която е в близост до цервикалния канал и такава,която го покрива. Разбира се това е най-общо казано. Единствено при втория случай е задължително секцио.
Това състояние на плацентата не е задължително да е фатално,единствено се изискват по-чести прегледи,повече пазене на бременната. Съветвам те да бъдеш спокойна,проучи найстина навреме варианта за акрета,инкрета и перкета,т.е когато освен че е ниско разположена е и срастнала плътно с маточната лигавица и мускулатура. Особеното при тези варианти е задължителното секцио. Самият факт,че толкова жени са родили благополучно с този тип плацента,говори само за себе си
Любовта е сила !