0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

питане за Плевен
« -: Декември 15, 2016, 21:18:56 pm »
Здравейте, искам да споделя с вас моето положение и така от 4 години правим опити за забременяване без успех една неуспешна инсеминация само лутане,лекарства стигнахме до ние и тя неуспешна. Вече мисля че трябва да запретна хубаво ръкави и да се насоча към клиниката в Плевен, само че нз към кои лекар и така въпроса ми е как да постъпя кого да избера, всички иследвания наново ли ще се правят , като не съм била до сега техен пациент ще  бъде ли друго отношението, дали е проблем че не ме праща друг лекар, а на своя глава да продължаваме ли с инсеминации или направо да им кажа : искам инвитро?
В главата ми е пълна каша моля споделете с мен
Извинявам се дългия пост и глупавите въплоси ☺
*
Re: питане за Плевен
« Отговор #1 -: Декември 15, 2016, 21:25:37 pm »
Здравей, sunshineee, за КИРМ Плевен ли става въпрос?
Ако не си правила там инсеминацията, къде я прави?
Няма глупави въпроси, само дай малко повече подробности - къде прави изследвания?
Какви изследвания? Например спермограма, проходимостта на тръбите ти и т.н.
Re: питане за Плевен
« Отговор #2 -: Декември 15, 2016, 21:35:17 pm »
В интернет гледах КРИМ св Елисавета мисля че беше. Не ми се разказва мн за инсето, защото то беше чакано две години като плез тях все задържах фоликул, после пункция на киста, противозачатъчни и все не се стигна до нея. В един момент след почивка от няколко месеца без посещение на лекар той каза сега е добре дай да направим. Без да е правена плоходимост на тръби ( това ме усъмни) сега след отриц. кръвен тест се оказа че съм напрявила шаколадова киста айде хапчета и после като ми дойде пак инсеминация ако искаме ама пак няма да се проверуват тръби. Чувствам се чу се намирам в кръг и не стигам до никъде искам да сменя лекаря ( все още му имам малко доверие ) но нз как имям чувстото че не е направено всичко с мъжки фактор и от мен проблеми но на мъжа ми нищо му изписват
Re: питане за Плевен
« Отговор #3 -: Декември 15, 2016, 21:38:52 pm »
Спермограма на Крюгер заключение астенозооспелмия май така го рише мн ниска оплодителна способност а на мен явно задържане на фоликули, кисти и лапароскопия за съмнение за ендометриоза
*
Re: питане за Плевен
« Отговор #4 -: Декември 15, 2016, 21:52:21 pm »
Без да е правена плоходимост на тръби ( това ме усъмни)
Е, как без проходимост на тръби се прави инсеминация?
Хич не се чуди, ами сменяй лекаря. Мога да си представя в какви условия си правила инсеминация.
Намери репродуктивна клиника в близост до теб и действай.
Има си основни стъпки в диагностиката - лекарят ти май не ги знае.
Отиди при истински специалист.
Re: питане за Плевен
« Отговор #5 -: Декември 15, 2016, 22:02:51 pm »
Да аз затова почвам да се ориентирам просто самите стъпки май са ми трудни как да избера при кой в плевен и направо на своя глава звъня записвам си час? Дали се чака много и да ги питам ли за инвитро или да пробвале с инсеминация. Мале май и психолог ми е нужен. Някой ако знае някой добър от Русе и тово ще ми е от полза.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: питане за Плевен
« Отговор #6 -: Декември 15, 2016, 22:09:36 pm »
От предишните ти теми, sunshineee,виждам, че си била в Париж. Там ли са правени изследванията и манипулациите - спермограми, пункция на киста, лапароскопия, инсеминация?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: питане за Плевен
« Отговор #7 -: Декември 15, 2016, 22:22:15 pm »
Не. Всечки иследвания са правени в България в Русе и Тутракан. Преди имаше клиника на Щерев в града, но може би от две години няма малко почивка и сега се чудя накъде. Отчаянието ме обвзема, идва ми да се откажа, нофвсе има малка надежда добре че мъжа ми ме поткрепя, защото се чувсвтвам слаба.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: питане за Плевен
« Отговор #8 -: Декември 15, 2016, 22:31:59 pm »
В такъв случай е по-лесно. Би трябвало да имаш документи от проведените изследвания, епикризи от двете оперативни процедури, протокол от инсеминацията и т.н. Събираш си ги и си ги подреждаш хронологично. По време на лапароскопската операция най-вероятно е проверена проходимостта на маточните тръби.

Обажда се по телефона и си записваш час за гинекологичен преглед, като казваш, че досега не си посещавала клиниката. В деня на прегледа е добре съпругът ти да направи спермограма, затова му записваш и час за изследване.

Няма никакво значение, че не те изпраща лекар и че ги посещаваш за първи път. По отношение на изследванията, някои имат кратък срок на давност, така че трябва да се повторят. Това ще се реши по време на прегледа и консултацията с лекаря. Тогава ще трябва да обсъдите и какъв метод е подходящ - консервативно или оперативно лечение, инсеминация, ин витро ...

И последно, добре е да помислите дали имате право на финансиране от ЦАР, за целта можеш да прочетеш изискванията и предварително да си готова с въпросите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: питане за Плевен
« Отговор #9 -: Декември 15, 2016, 22:41:09 pm »
Малко ми олекна Благодаря Ви много ще се заема и ще си запиша час. Винаги има надежда няма да се отказваме.  :D
Re: питане за Плевен
« Отговор #10 -: Декември 16, 2016, 18:06:35 pm »
Записах си час за януари при
д-р Бързашки. Има ли негови пациентки или желаещи за него да обменяме мнения и да си бъдем морална подкрепа.
Re: питане за Плевен
« Отговор #11 -: Август 10, 2018, 09:40:35 am »
Здравейте, темата е стара, мисля че няма смисъл да правя нова затова ще питам тук. Миналия месец ходихме в Плевен и със сестрата на д-р Бързашки направихме инвитро картите, на регистратурата ми казаха на 10.08. да се обадя за да си запиша час за септември при д-р Бързашки и днес като звъннах ми казах, че нямало да работи семпември и октомври и да се обаждам на всяко 10 число за да ми кажат кога ще работи отново. Въпросът ми е някои знае ли за какво става дума. Не ни се иска да чакаме толкова и накрая да ни кажат че изобщо няма да работи. Ако може и да ни дадете насоки към кого да се обърнем в КИРМ Плевен, времето лети и на заповедта ще и изтече срока. Моля за съвет, при мисълта че трябва всичко наново да правим или че трябва да върнем заповедта за догодина ми става много стресиращо.
*
Re: питане за Плевен
« Отговор #12 -: Август 10, 2018, 09:55:19 am »
Обадете се и питайте каква е причината за това, че няма да работи и можете ли да се прехвърлите към друг доктор. Тази информация е нова за мен имам близка която е при него и мислеше да правят ин витро септември.
За лекар от тяхната клиника съм чувала за д-р Иванов.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: питане за Плевен
« Отговор #13 -: Август 10, 2018, 10:26:45 am »
Вероятно се е случило нещо неочаквано, защото ние вчера консултирахме негова пациентка и тя не спомена нищо подобно. Дори беше планувала операция при него.

В такива случаи, когато един лекар отсъства и в интерес на пациентите, за да не се губи тяхното време, се предлага друг лекар от същия център да поема работата на първия. Ако са съгласни, разбира се. На регистратура ще знаят какво да те посъветват, ако искаш да направиш ин витро опита. Не е нужно да се губи заповедта, както и да се правят нови изследвания само заради смяната на лекаря, а и обичайно лекарите в едно лечебно заведение работят заедно.

Успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: питане за Плевен
« Отговор #14 -: Август 10, 2018, 21:53:26 pm »
Ние също имахме уговорено инвитро с него и се разбрахме за час за септември. Когато ми казаха, че не знаят кога ще работи д-р Бързашки, аз ги попитах дали специално с тях няма да работи или въобще. Те ми отговориха че въобще. Попитах ги дали мога да се пръхвърля при друг доктор от техния център и те ми обясниха че няма проблем. Обаче сега ако си запазя час при друг лекар от центъра дали няма да е проблем или неловко че се местя при друг лекар или по просто казано да не ти обърнат това внимание което ти е обръщал твоя лекар след като си ги поставил на второ място. А утре или в понеделник ще пробвам да се свържа лично с него или със сестрата за да разбера за какво става дума.
Re: питане за Плевен
« Отговор #15 -: Септември 27, 2018, 08:16:15 am »
Здравейте, до колкото знам, д-р Бързашки е изкарал удар или инфаркт. Важното е да се възстанови по-бързо. Аз съм пациентка на клиниката от скоро, но при друг лекар. Когато подавах документите ми казаха, че в тях посочвам клиника и после мога да избера лекар. Така че, според мен не е проблем да смените лекаря.
Успех!