0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Прокървяване в 6г.с. седмиа
« -: Декември 12, 2016, 11:56:17 am »
Здравейте,живея в Дъблин и скоро се прибирам във БГ. Закъснява ми с месец и пошовина.Миналия понеделник си взех тест и имаше така чаканата бледа втора черта,но в четвъртък прокървих.Кървенето мамаля още ма другия ден и от време на време се появява леко розово като се бърша след wc.Днес направих още един тест отново има втора чертичка по-бледа.Това бременност ли е според вас?Записах си час за лекар чак за петък,защото се прибирам във България в четвъртък
*
Re: Прокървяване в 6г.с. седмиа
« Отговор #1 -: Декември 12, 2016, 12:46:05 pm »
Нина82, тестът за бременност, макар и с по-бледа черта, е положителен.
Най-сигурният начин да се провери дали всичко е наред на този ранен етап, е да се направи кръвен тест за бременност през два дни (не знам дали там има тази възможност), би трябвало нивото на ЧХГ да се удвоява за около  48-72 часа, прегледай тази статия:  Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG).
Или да пробваш отново с уринен тест за бременност, но по-добре е да се направи с първа сутрешна урина, когато нивото на ЧХГ в урината е по-високо, а ако тестваш през деня, след 2-3 часа въздържане от прием на течности, и дано тестовата черта да е по-наситена от тази на предишните тестове!

Имаш ли възможност там да се консултираш с лекар, който да изкаже мнение, евентуално да назначи терапия за кървенето.....? Дано всичко е наред с бременността ти!
« Последна редакция: Декември 12, 2016, 12:47:53 pm от marsi »

Re: Прокървяване в 6г.с. седмиа
« Отговор #2 -: Декември 12, 2016, 13:24:38 pm »
Кръвен тест мога да си направя като се прибера,тоест в петък,тогава мога да идя и на лекар,благодаря за мнението ти и дано всичко се окаже,че в наред,а нормално ли е ако и втория тест е положителен макар и блед?
*
Re: Прокървяване в 6г.с. седмиа
« Отговор #3 -: Декември 12, 2016, 13:51:24 pm »
Кръвен тест мога да си направя като се прибера,тоест в петък,тогава мога да идя и на лекар,благодаря за мнението ти и дано всичко се окаже,че в наред,а нормално ли е ако и втория тест е положителен макар и блед?
Ако се направят тестове през 2-3 дни, би трябвало тестовата чертичка да потъмнява, но уринните тестове не са много прецизни, наситеността на чертичката може да се повлияе от количеството приети преди това течности, а и зависи от чувствителността на самия тест, затова и препоръката да се правят с първа сутрешна урина или след няколко часа въздържане от прием на течности, за да е по-висока концентрацията на ЧХГ в урината.
« Последна редакция: Декември 12, 2016, 13:53:35 pm от marsi »

Re: Прокървяване в 6г.с. седмиа
« Отговор #4 -: Май 28, 2017, 09:31:39 am »
Здравейте! Аз съм в 6 гс, от снощи имам бледо розово зацапване, което не е обилно и е придружено с болки в кръста, във вторник съм на лекар, има ли за какво да се притеснявам? И какво трябва да правя?
*
Re: Прокървяване в 6г.с. седмиа
« Отговор #5 -: Юни 07, 2017, 18:56:31 pm »
Здравейте! Аз съм в 6 гс, от снощи имам бледо розово зацапване, което не е обилно и е придружено с болки в кръста, във вторник съм на лекар, има ли за какво да се притеснявам? И какво трябва да правя?
Адиле, със закъснение се включвам, но дано всичко е наред с бременността ти. При зацапване редно е да се свържеш с проследяващия бременността лекар, който да прецени дали има нужда от терапия (евентуално прогестеронов медикамен) или ако вече е назначена терапия, някаква промяна. Лека и спокойна бременност ти желая!