0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бременност???
« -: Декември 08, 2016, 11:34:42 am »
здравейте ,имам проблем който е доста голям,не си помня подледната менструация ,а имах рискова вечер на 28 юли ,имам някакъв спомен че или ми е дошло префи това и ми е свършвало за 28 или след тази дата 1-2 дни ми дойде... имах болки в левия яйчник и отидох да си пусна кръвен тест зс бременност на 16.09 който беше нисък резултат от 95.37 .. на лекар на 21.09 ,15 пъти казах че незнам кога ми е идвало или изобщо дали не ми е пропуснало август месец ..но лекаря надтоя зс някаква дата и казах 20.08 ,каза че не виждал нещо което да си отговаря за тази дата ..било рано да отидя пак след 3 дни ,след 3 дни 5,5 плоден сак...изобщо не му вярвам не ми даде снимка нищо..подведе се по датата..на 06.10 бах при друг лекар видя се плоден сак и ембрион 7 мм отговаряше на 6 седмица и 5 дни...побърквам се от притеснение , бременна съм а не знам от мъжът ми ли е бебето,исках да го махна но не можех да призная за изневярата..сега той е толкова щастлив и постоянно ме пита какво ми е че дъм толкова нещастна.. причината да не знам датите е че бях ужасно напрегната от юли до август ...че просто живеех ден за ден..кръвния знсм че значе че бременноста е от скоро но това не е сигурно ,че не е сгрешен във лабораторията не съм го повтаряла за да знам.ще съм благодарна на всички които изкажат мнение
Re: бременност???
« Отговор #1 -: Декември 08, 2016, 11:52:29 am »
Здравей ivanina2010,
Единственото което ми идва на ум е на база прегледа от 6.10 и това ,че ембриона е отговарял 6г.с+5 дни(което е относително колко е точно) и дължината на цикъла ти,да се определи приблизително О(което пак не е точно) и така да видиш с кой сексуален контакт съвпада.
Предполагам,че си доста объркана,потърси помощ преди да вземеш каквото и да е решение(и в двата случая ти трябва здрава психика,защото много дълго ще носиш последствията от решението си)
Успех
Re: бременност???
« Отговор #2 -: Декември 08, 2016, 11:56:14 am »
знам , така е много е тежко....просто си мислех че ако съм забременяла на 28 юли,няма как на 06.10 да имам 7 мм ембрион и да отговаря на 6 седмица и 5 дни ..
Re: бременност???
« Отговор #3 -: Декември 08, 2016, 12:02:00 pm »
Ако това от 6.10 е вярно по мойте сметки първия ден на последния цикъл е 20.8
Re: бременност???
« Отговор #4 -: Декември 08, 2016, 12:03:58 pm »
аз не съм наясно може ли да греши ехографа и да съм примерно с ембрион 7 мм а да съм в 10 седмица
Re: бременност???
« Отговор #5 -: Декември 08, 2016, 12:08:27 pm »
Има разлика при измерването в първите седмици,но аз лично не съм чувала за такава голяма разлика.Най-малкто в 6 г.с+5 дни може да не се чуе пулс,но в 10 г.с задължително трябва да се чуе пулс,размера в 10г.с ,ако не се лъжа е около 3 см.
*
Re: бременност???
« Отговор #6 -: Декември 08, 2016, 12:08:54 pm »
ivanina2010, добре дошла при нас, но те моля за малко повече тактичност. Тук потребителите се борят с години да забременеят и за тях е доста натоварващо да четат за бременност по грешка и прекъсване на бременност...

За твоя случай и аз мисля, че бременността не е от половия акт на 28 юли.



   La vita è bella
Re: бременност???
« Отговор #7 -: Декември 08, 2016, 12:09:44 pm »
чу се пулс на 06.10 когато каза че съм в 6 и 5 дни
*
Re: бременност???
« Отговор #8 -: Декември 09, 2016, 00:10:54 am »
ivanina2010, аз имах спонтанна бременност преди няколко години, която в началото беше стриктно проследена с вагинален ехограф. Погледнах измерванията, сърдечни пулсации са записани в  6г.с. и 3 дни, плоден сак  2,05см., ембрион  7мм. Доста се доближава до това, което при теб е измерено в  6г.с. и 5 дни. Връщайки назад излиза, че при теб началото на последния цикъл е 20.08.  Дано това да ти донесе спокойствие, желая ти лека бременност!
« Последна редакция: Декември 09, 2016, 00:14:23 am от marsi »

Re: бременност???
« Отговор #9 -: Декември 09, 2016, 07:58:47 am »
благодаря за отговора,знам че тези размери отговарят на тези седмици,това което ме тревожи е ,че дъм чела че плода може да изостав  със седмиците..тоедт да си в 9 пък да показвА размери на 6 седмица... примерно
Re: бременност???
« Отговор #10 -: Декември 09, 2016, 09:19:36 am »
ivanina2010,
До колкото съм наясно допустимото изоставане е около седмица и малко.При по-голямо изоставане означава,че нещо не е наред.
Пак казвам сигурно не ти е лесно,но Руми правилно ти каза.Всички ние тук се молим да забременеем независимо как,а понякога независимо и от кого и става малко грубичко с твоето дълбане.Както и да го смяташ няма да разбереш 100% истината на този етап.
Успех
Re: бременност???
« Отговор #11 -: Декември 13, 2016, 14:14:46 pm »
Иванина, в начална бременност размера на ембриона е приблизително еднакъв при всички бременности и може до голяма степен да се разчита на седмиците, които дава ехографът. На по-късен етап може да има по-големи разминавания, тъй като се проявяват и генетичните особености на плода. И все пак всичко зависи от лекаря, дали е премерил правилно.
« Последна редакция: Декември 13, 2016, 14:21:34 pm от Нани »