0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

"Заместващо майчинство"
« -: Ноември 29, 2016, 11:31:10 am »
Здравейте!Нова съм във форума!Имам прекрасна осиновена дъщеря, вече на 6 години! Освен въпросите и проблемите, свързани с осиновяването, ме интересува  отдавна и още една тема,та по съвет на екипа на "Зачатие" реших да я пусна за споделяне тук!

Знам, че така и не се стигна до регламентирането на сурогатното или заместващо майчинство в България, но дали някой има сведения или информация за България и как точно се случват нещата!?
« Последна редакция: Ноември 29, 2016, 13:20:40 pm от jam »
Re: "Заместващо майчинство"
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2016, 12:11:13 pm »
Здравей megalia,
Много от нас са чували истории за сурогатно майчинство в България,но едва ли някой от тях ще седне гласно да говори за това.Съветът ми е да се обърнеш към страни в който това е регламентирано и позоволено.
Re: "Заместващо майчинство"
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2016, 16:25:23 pm »
Аз,всъщност не съм чувала такива истории и ми е съвсем ясно, че никой няма да говори публично за това, ако му се е случило!Нали за това има възможност за писане лични съобщения!
Re: "Заместващо майчинство"
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2016, 16:38:25 pm »
megalia
В момента все едно питаш :Продават ли се наркотици в Българя,от кой си ги копувате и как се срещате с продавачите?
И мислиш ,че някой ще прескочи закона на добра воля ей така(ще разкаже къде и как) в лично съобщение заради теб или когото и да е било непознат?
Не искам да те обиждам или да засягам когото и да е било,но определено мисля ,че си сбъркала мястото.
Пак казвам има страни ,в който всичко това е регламентирано,насочи се на там

« Последна редакция: Ноември 29, 2016, 16:45:37 pm от bebeshok0326 »
*
Re: "Заместващо майчинство"
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2016, 19:11:41 pm »
Има и не са далече от България. Одеса е на 500 км от Варна например. В Украйна е разрешено.

*
Re: "Заместващо майчинство"
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2016, 19:26:57 pm »
В Гърция също.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Заместващо майчинство"
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2016, 22:34:21 pm »
преди няколко години, когато се провеждаше агитационна кампания в подкрепа на заместващото майчинство, аз съм чула един възрастен професор от Варна да признае в пряк телевизионен ефир, че е правил такива процедури, но между роднини - дали не каза две сестри, не помня вече.

доста смело изказване от негова страна беше. не знам дали сега някой друг би се наел. дано някой ти помогне с информация от личен опит в чужбина, например.

в Гърция е разрешено сурогатно майчинство и за чужденци, непребиваващи постоянно в страната. има и донорски материал достатъчно. мисля, че това е твоят шанс.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!