0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Съдови промени
« -: Юли 09, 2006, 11:02:06 am »
Здравейте,

искам да попитам дали някой се е сблъсквал с проблем " съдови промени" по шийката. Получих контактно кървене и реших, че е раничка.  Като отидох на док. той ме гледа на някакъв уред и каза,че не е раничка,а кръвоносни съдове - възпалени. Не ми назначи лечение, тъй като ме намаза с йод и изследвания ще направя чак след 2-3 дни. Каза, че трябва да правя контролни прегледи на всеки 6 месеца.
 Та искам да попитам колко е причина това за стерилитет и възможно ли е да е от стрес, и как се лекува (ако не е на бактериална основа)
 
Не знаех къде да го пусна, затова ако трябва го преместете
Re: Съдови промени
« Отговор #1 -: Юли 09, 2006, 12:28:32 pm »
Мила, точно с кръвоносните съдове на шийката не знам да имам проблем, но с раничка - да. Пишеш, че те е гледал на някакъв апарат, предполагам ти е правил колпоскопия. За какви изследвания става дума след 2-3 дни?
А контролите през 6 месеца са стандартни, аз също следва да се преглеждам през 6 месеца, както и много други жени с някакви видоизменения по шийката.  Не се тревожи, не мисля че има повод. По отношение забременяване - досега никой не ми е казвал че атипика и прочие на шийката може да доведе до безплодие, не е това причината.
Поздрави и целувки! 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Съдови промени
« Отговор #2 -: Юли 09, 2006, 13:10:19 pm »
 Благодаря, Миники, за успокоението.  :balk_104:
 
 Точно колпоскопия беше прегледът. Ще направя МБ и цитонамазка, за да видят има ли нещо, което да ги е възпалило. Но ми казаха,че причината може и да е стрес
Re: Съдови промени
« Отговор #3 -: Юли 09, 2006, 13:20:02 pm »
Спокойно, всичко е наред! Щом при колпоскопията не е изскочило нищо стряскащо, всичко ще се оправи, малка е вероятността при това положение цитото да даде сериозен проблем. А МБ и да даде някакво възпаление, ще го излекуваш бързо. А и колко му е да е от стрес! Майката му е: спокойствие и здрава храна, тия три неща :lol: :D :D
 :bighug: :bighug: :bighug:



МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Съдови промени
« Отговор #4 -: Юли 09, 2006, 14:00:06 pm »
 :balk_21: