0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Разчитане на графика
« -: Октомври 30, 2016, 19:11:18 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Привет момичета! Имам голямо разминаван в тестовете за овулация и базалната температура.На кое да вярвам?
НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ НАПРАВИЛА ГРАФИКАТА СИ ПУБЛИЧНА.КАТО ПРИКАЧЕН ФАЙЛ ЩЕ КАЧА ТЕСТОВЕТЕ ЗА ОВУЛАЦИЯ ЗА ПОСЛЕДНИТЕ МЕСЕЦИ.

Тестовете на жълтия картон са тези, които правих паралелно с мерената базална температура.
*
Re: Разчитане на графика
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2016, 20:03:20 pm »
Здравей!
Ето тази връзка отваря графиката ти:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=bobonkova6811
На мен всичко ми изглежда нормално. Тестовете показват пика на ЛХ, който хормон е причината за настъпването на овулацията. Наличието на положителен тест предполага, че ову ще бъде от 24 до 48 след него. Често се наблюдава спад в температурата, последван от рязкото й или постепенно покачване в следващите няколко дни след овулацията.
Настоящата ти графика ми изглежда много добре. Желая късмет и успешен месец! :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Разчитане на графика
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2016, 20:37:50 pm »
bobonkova6811, здравей!
Според мен правилно си отбелязала положителен тест за О. на 14 ден от МЦ, а до около 48ч. след това се очаква да настъпи овулацията. При теб базалната температура се е повишила добре дотук и дано да се задържи висока, успешен цикъл ти желая!  :)

За да сложиш линк към графиката в подписа си, следвай тази последователност:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Re: Разчитане на графика
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2016, 06:29:39 am »
Много благодаря, момичета, за бързите отговори.СУпер сте!
Мисля, че успях да си сложа графиката в подписа.
Днес температурата се покачи на 37,2.
Според графиката си имам спад на 12 ден и на 15.
АКо не си правих тестовете,кой от двата дена трябваше да сметна за овулационен спад?

Пожелавам на всички ви да се сбъдне това, за което мечтаете,колкото се мое по бързо!

Ние се опитваме вече 6 месеца , но до сега нямам успех.
Ходя на фоликуметрия почти всеки месец,като този месец на 11 ден от цикъла фоликула беше 15,5мм. След това не съм ходила пак.
Правих си изследвания на 3 ден от цикъла, всичко беше на мястото си,но  бебчо не става за сега.
Не сме правили спермограма, а мисля ,че трябва,защото при мен уж всичко е наред.

Този месец съм скептично настроена,защото опитите ни бяха не в точните дни и не в точното количество и много не се надявам.
*
Re: Разчитане на графика
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2016, 11:19:20 am »
Много благодаря, момичета, за бързите отговори.СУпер сте!
Мисля, че успях да си сложа графиката в подписа.
Днес температурата се покачи на 37,2.
Според графиката си имам спад на 12 ден и на 15.
АКо не си правих тестовете,кой от двата дена трябваше да сметна за овулационен спад?
Добре е, че правиш и тестове, тъй като графиката този месец е малко объркваща и е добре, че не разчитаме само на нея. Само по графика според мен не е редно да се правят категорични изводи, за съжаление този метод не е много прецизен, тъй като може базалната температура да се повлияе от множество странични фактори. По-точно може да се определят фертилните дни заедно с тестовете за О.
Всъщност именно тестовете за О. посочват кога евентуално ще настъпи овулацията (12-48ч. след положителен тест), а дали действително е настъпила, следва да се докаже с трайното повишаване на температурата след това.

Все пак най-точният начин за определяне на овулацията е УЗ проследяване. Направили сте измервания на доминантния фоликул, но по-добре би било още един преглед след предполагаемите дни за О., за да се провери дали фоликулът се е спукал.

Ние се опитваме вече 6 месеца , но до сега нямам успех.
Ходя на фоликуметрия почти всеки месец,като този месец на 11 ден от цикъла фоликула беше 15,5мм. След това не съм ходила пак.
Правих си изследвания на 3 ден от цикъла, всичко беше на мястото си,но  бебчо не става за сега.
Не сме правили спермограма, а мисля ,че трябва,защото при мен уж всичко е наред.

Този месец съм скептично настроена,защото опитите ни бяха не в точните дни и не в точното количество и много не се надявам.
Да, спермограмата е едно от основните изследвания, важно е да се направи в репродуктивна клиника, не в обикновена лаборатория. Друго основно изследване е проверка проходимостта на тръбите.

Правили сте опити в деня с положителен тест за О., всичко е наред, успех този месец!  :)


Мисля, че успях да си сложа графиката в подписа.
с този линк, който си копирала в подписа си (който завършва на   ...Cycle=-1) не можем да видим графиката ти, с този линк всеки вижда своята графика. Линкът, който Златето е копирала, е за твоята последна графика.
Най-удобно е да сложиш линк в подписа си. Разгледай темата за коментар на графики:   Дайте да ви видя графиката - 12 тема, при повечето профили в подписа има картинка и при кликване върху нея се отваря съответната графика (картинката е линк). В предишната си публикация описах как да сложиш такъв линк в подписа си.

Re: Разчитане на графика
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2016, 08:27:43 am »
Момичета, оказа се,че месеца, когато най-малко очаквах да е станал бебчо......е точно този който чаках.
На 11 ден от овулацията имах положителен тест шур чек, същия ден кръвен тест и прогестерон.
ЧХГ- 14,98
Проестерон 19,78

Днес съм в 3 седмица и 6 дена.Вижте графиката!
Много съм щастлива, но и още не осъзната.Не мога да повярвам.

П.С Понеделник съм пак на ЧХГ стискайте палци всичко да е наред!
*
Re: Разчитане на графика
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2016, 11:40:53 am »
Bobonkova6811, много се радвам  :), честито!  :)
Да, днес си в 3с. и 6д., всичко е наред с графиката.

Ще чакам резултата от изследването в понеделник, сигурна съм, че всичко ще бъде наред! :)

Re: Разчитане на графика
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2016, 16:53:26 pm »
Днес началото на 4седмица съм с ЧХГ- 104.3 :)
Това добре ли е?
*
Re: Разчитане на графика
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2016, 00:16:05 am »
Добре е ЧХГ  :), имаш ли вече час за УЗ преглед при твоя лекар? Следващата седмица би трябвало да се види плоден сак с вагинален ехограф.  :)

Re: Разчитане на графика
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2016, 13:51:09 pm »
Не нямам още час,но скоро ще си запиша.Дали не е рано другата седмица да се види точицата?
*
Re: Разчитане на графика
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2016, 18:41:13 pm »
Плодното сакче може да бъде регистрирано с вагинален ехограф около десет дни от датата на закъснение.

Re: Разчитане на графика
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2016, 21:31:32 pm »
ДНес 48 часа след последното Чхг,което беше 104, сега днес 4 с.3д. е 280:)
*
Re: Разчитане на графика
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2016, 13:56:18 pm »
Всичко е наред, лека бременност ти желая!  :)

Re: Разчитане на графика
« Отговор #13 -: Март 20, 2017, 09:07:20 am »
Здравейте, може ли някой да си каже мнението какво значи ниска температура в графиката, покачване и на 5 ден пак ниска и отново покачване :?