0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

12 ден след трансфер
« -: Октомври 24, 2016, 14:18:52 pm »
Здравейте днес ми е 12 ден след ЗЕТ трансфер на 2 ембриона замразени на ден 6 и направих кръвен тест и резултат е 584.9 не е ли много висок трансфера ми беше на 12.10.2016
*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2016, 15:10:34 pm »
На мен ми изглежда чудесно :) Тихичко честито

С втората ми бременност на 15 ден след предполагаема овулация имах ЧХГ 500 с едно бебче. Според мен стойностите са индивидуални, не се притеснявай и слушай доктора си



   La vita è bella
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2016, 16:03:54 pm »
Е,колко да е висок? :lol: чудесен е просто и двете са се закрепили :) при мен на 8 ден след ЗЕТ чхг ми беше  около 300 и се бяха хванали и двете...тихичко честито и от мен :)
*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2016, 22:57:20 pm »
ivona81, и според мен двете ембриончета се развиват  :), чудесен резултат, дано всичко да е наред и занапред!  :)

*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2016, 09:07:27 am »
Аааа,супер си е цифрата!!! :D И от мен едно "тихо" -Честито!! :D Лекичко започвай да се подготвяш психически за следващия етап! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2016, 10:56:51 am »
Ивона, Честито и от мен! :P
Аз на 12 ден след ЗЕТ с едно 5-дневно ембрио бях със стойност 1040, но това е доста индивидуално и зависи от деня на имплантацията. Няма значение колко ембриончета са се захванали, най-хубавото тепърва предстои! :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2016, 11:30:00 am »
Благодаря момичета днес се обадих в клиниката и си записах час за 02.11.2016 а някой знае ли как се изчисляват гестационните седмици
*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2016, 12:26:06 pm »
Да. Връщаш две седмици от деня на пункцията. Виждам, че си със замразен трансфер. Значи смяташ за овулация първия ден от оплождането на ембрионите, което е 6 октомври. От там върни две седмици и това ще ти е датата за последната редовна менструация. Малко сложно го обясних. Надявам се да се ориентираш.

Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2016, 11:24:33 am »
Здравейте момичета вчера получих слабо кафеникаво течение и ме хване шубе и си пуснах наново ЧХГ и стойността е 3592 а тука като използвам калкулатора за ЧХГ излиза че нараства с 27 часа това добре ли е че до 02.11.2016 ще се побъркам
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2016, 12:07:02 pm »
Ивона,

Добре ти се удвоява ЧХГто!Зацапването е често явление при ранна бременност. Свържи се с лекаря си, за да се консултираш дали има нужда да вземаш прогестеронов препарат, ако не са ти изписали още. Обикновено това изписват при зацапване, заедно с но шпа, но най-добре ще прецени лекаря ти. Лека бременност ти желая!
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2016, 12:15:50 pm »
още преди трансфера пия естрофем,фолиева киселина и утрогестан вагинално а после след трансфера и нош па 3*2
*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2016, 12:22:33 pm »
Ивона, както Миракълс ти е писала, свържи се с лекаря си. Зацапването се среща често, но е добре да се вземат мерки навреме, ако е необходимо. Независимо, че имаш предписана терапия, възможно е да се промени дозата на лекарствата или да се добавят нови. Аз, заради отлепване на плодния сак, бях с високи дози прогестерон (орално и вагинално), естрофем и но-шпа.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2016, 12:26:46 pm »
Ивона,

Свържи се с лекаря си, за да ти потвърди дали продължаваш същата терапия или е нужно увеличаване. Пази се и се разсейвай с други неща, доколкото ти е възможно до прегледа. Вярвам, че всичко ще е наред! Леко бременеене!
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2016, 15:28:44 pm »
здравейте момичета днес бях на преглед но преди да вляза получих кръвотечение д-р Персенска ме видя на видеозон и видя един околоплоден сак изписа ми лекарства за кръвотечението дуфастон 2*1,дизинон 2*1 витамин Ц и инжекция зарзио през ден по едно отделение питах ли дали това кървене може да е от другият емрион който не се е захванал тя ми каза че по вероятно е този да си прави място в матката и затова да кървя и да отида другият четвъртък пак на преглед.На някой случвало ли му се е такова нещо и всичко да е ок
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2016, 16:11:36 pm »
На мен :lol: ей,го на 2 год.стана :lol: имай вяра,успокой се,трудно ти е  знам,но както виждаш чудеса се случват,а и д-р Персенска си знае работата :) късмет
*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2016, 17:26:54 pm »
И аз имах зацапване и с двамата ми малчугана. Спокойно и си слушай лекаря. Успех!



   La vita è bella
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #16 -: Ноември 11, 2016, 11:39:03 am »
Здравейте момичета вчера бях на преглед и вече имаме пулс в 6гес.седмица съм и 4 дена но д-р Персенска каза че още не можем да сме сигурни дакато не мине 12 гест.сед.,но след прегледа с вагинален видеозон получих леко кървене което днес е кафяво нормално ли е това тъкмо спря това зацапване и сега пак след прегледа се появи
*
Re: 12 ден след трансфер
« Отговор #17 -: Ноември 11, 2016, 16:39:20 pm »
Чудесни новини, че ембриончето има пулс :)

Моето зацапване продължи до 13 г.с. - тъкмо изчезваше и аз се поуспокоявах и пак :( Много ми беше притеснено, всеки път ходих на преглед или поне звънях по телефона. По едно време имах космически дози лекарства. Но всичко се нареди :)

Кураж, ivona81, всичко ще е наред  :goodluck:



   La vita è bella