0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Икси и много въпроси свързани с него
« -: Октомври 03, 2016, 16:19:17 pm »
Здравейте!При мен има мъжки фактор.Тези дни ще си вземам заповедта за финансиране.И от там нататък въобще незнам какво се прави.От много четене в главата ми е каша,затова реших тук да пиша това което най много ме вълнува и вие да споделите вашия опит.Чудя се какво се случва ако нещо се откажа или стане така че няма да се случи процедурата.Какво става с заповедта?Кога е най добре да се направи процедурата.Аз съм от Варна и документите са ми подадени в Майчин дом при д-р Юдова.Трябва ли задължително да съм там?Също така имам голям страх от всичко и стимулации и процедурата.Незнам как ще го преодолея този страх.В коя част физическата болка е най голяма?Извинявам се ако нещо много питам,но има доста неща които не разбирам и съм доста стресната
*
Re: Икси и много въпроси свързани с него
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2016, 21:56:49 pm »
Здравей и добре дошла!

Доколкото знам, можеш да си смениш клиниката, когато те извикат за получаване на заповедта. Но понеже не съм правила никога процедура по Фонда, попитай за всеки случай тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48092.520

Каква е причината за проблемите у мъжа ти? Търсили ли сте я? Опитвали ли сте да направите нещо, за да подобрите показателите?
Физическата болка е най-голяма при раждането. :-) Разбира се, че рискове винаги има, както и на всеки прагът му на болка е различен. Но в повечето случаи, ако има болки, са като менструални. И толкова. Стимулацията, ако се прави внимателно, вероятно изобщо или съвсем минимално ще я усетиш. Успокой се най-напред! Приеми процедурата като възможност, а не като присъда. Тя е стъпка напред към твоето дете. Няма нищо страшно.
Всичко ще е наред. Гледай положително и смело напред! За смяна на клиниката пиши в другата тема! Момичетата ще ти обяснят.
« Последна редакция: Октомври 03, 2016, 23:57:30 pm от blue_sky »

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Икси и много въпроси свързани с него
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2016, 22:11:43 pm »
По отношение на заповедта, парите трябва да се усвоят до 1 година. Ако нещо се обърка, може да се отложи, но само ако не си стартирала опита.

Трябва да решиш в коя клиника ще направиш опита. Ако решиш да сменяш клиниката, е по-лесно да направиш това преди да вземеш заповедта от ЦАР. Процедурата е следната - отиваш в новата клиника и вземаш документ, че си техен пациент, следтова се обаждаш на ЦАР и казваш, че сменяш клиниката, за да ти преиздадат заповедта с новата клиника.

Най-страшна е неизвестността, затова ти препоръчвам предварително да се запознаеш с етапите на процедурата, а такава информация има много и се предоставя от всеки център.

Поздрави и успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Икси и много въпроси свързани с него
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2016, 14:40:54 pm »
Здравей, satem  :)

Знам много добре как се чувстваш. Аз съм в същите терзания в момента, само че на мен ми предстои процедура съвсем скоро. След около седмица започвам стимулацията.

И аз след като си взех заповедта бях много объркана и затова се забавих около 6 месеца с ползването й. Бях се побъркала от четене и страхове, както от стимулацията така и от самата процедура.

Реших да сменя клиниката след като вече си бях взела заповедта. Отнема около 1 месец да ти издадат нова заповед с друга клиника, като срока от 1 г. си тече през това време.
Иначе ако се случи така че се откажеш или не се впишеш в срока от 1г. можеш да заявиш удължаване, стига да не си стартирала опит никъде.

Имаш време да помислиш. Аз лично колкото и да съм изплашена искам вече да започваме и да приключваме, защото вече и нервите ми не издържат на това напрежение.

Така че не го мисли толкова. Колкото по-бързо действате толкова по-добре. Ние сме с мъжки фактор и от толкова лутане и чакане накрая нещата при мъжа ми се влошиха и сега не ни дават големи шансове за успех. Така че не губете ценно време в размисли за страхове. Това е моят съвет.

Стискам палци всичко да е наред при вас и може да обменяме опит :)
*
Re: Икси и много въпроси свързани с него
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2016, 10:52:35 am »
Здравейте отново!Аз вече си взех заповедта и нищо не правя защото мисля да изчакам да свърши годината,че сега по празниците никой не обръща внимание.Диагнозата на мъжа ми е   олиго терато астенозооспермия тежка степен./нормална морфология 5%,норма над 14%,абнормална морфология 95%/.Правен е ДНК анализ,който е качествен.Намерена е бактерия морганела и ФСХ малко завишено 19,7/1,4-18,1/.В момента пие витамин Е и селен по негова инициатива.Посещавал е само двама трима лекари,но всеки казва ИН ВИТРО и никой не се ангажира с лечение или някакво предложение за подобряване на резултатите.А аз много искам това-все пак да се пробва нещо билки ли,витамини ли или каквото и да е,защото никой нищо досега не е изписвал,освен най лесното ИН ВИТРО.Много моля някой ако има същата диагноза и е получил възможност за лечение независимо кой град нека ми пише на лични и да ми даде напътствия.
Иначе deskata86 ти докъде стигна?Разкажи нещо повече за времето преди стимулацията.Колко време отнемат изследвания и т.н.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Икси и много въпроси свързани с него
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2016, 11:24:50 am »
До празниците има още много време, satem, повече от месец и всички работим на пълни обороти. При мъжа ти вероятно проблемът е отдавна, след като опитите ви за бременност са от повече от 7 години, а едва напоследък е потърсил помощ. Възможно е и да е вроден, което трябва да се изясни чрез допълнителни изследвания и консултации, след което да се помисли за лечение. Виждам, че Пловдив ти е далече, ако искаш, изпрати ми резултатите от проведените изследвания на адрес mariela.daskalova@gmail.com и ще се опитам да ти помогна (доколкото това е възможно да стане от разстояние).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Икси и много въпроси свързани с него
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2016, 22:31:48 pm »
Здравейте д-р Даскалова.Пратих ви резултатите на emaila.Нашите опити са вече 11години.Като 4-годишен има извършена операция но незнам какво е точно.Някакво преместване на тестиса.Знам че е нещо често срещано при малките момчета.А един от докторите тук при прегледа му казал че единия тестис не се напипвал.Възможно ли е операцията нещо да не е била сполучлива,незнам и аз.