0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #700 -: Януари 07, 2017, 08:54:08 am »
Добро утро и от мен! :)
Честит имен ден на всички празнуващи вчера и днес - живи и здрави и много щастливи :)
Хайде на закуска:

Лека и спокойна ледена събота :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #701 -: Януари 07, 2017, 09:44:27 am »
Добро снежно и мразовито утро.

Който има кола да му мисли. :lol:
Честит Ивановден! Живи и здрави да са всички именици! Нека името ви носи много късмет и успехи в живота.
Стойте си на топличко по възможност, но аз по обяд ще излизам да се трудя. Да ви е лек и усмихнат денят!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #702 -: Януари 07, 2017, 11:03:31 am »
Добро утро! Честито на празнуващите (около половин България)!  :D

Планирам да не си показвам носа навън поне още два дни.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #703 -: Януари 07, 2017, 11:16:07 am »
Добър ден от мен!
Честит празник на празнуващите днес, или както каза Елфи - половин България  :lol:
Който може, да си стои на топло вкъщи.
Лека студена и снежна събота!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #704 -: Януари 07, 2017, 16:16:41 pm »
Честито на всички празнуващи - вчерашни и днешни! :)
Да сте здрави, успешни и късмет във всичко, с което се захванете.

Ние днес имахме излизане за няколко часа (с колата от точка до точка). Много ме радва снегът, в обстановката също не видях нещо нередно, но вятърът си е студен и пронизващ. Ще се наложи да почакам да се поуспокои, та да си направя една нормална разходка.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #705 -: Януари 07, 2017, 18:02:10 pm »
Честито на празнуващите вчера и днес, здрави и щастливи бъдете!  :)

При нас днес спря да вали, но е страшно студено, излизането беше само за малко на терасата  :), още не сме разчистили снега на двора. Вчера през преспите направих опит да стигна до колата, че бяхме забравили някакви покупки вътре - сняг над коленете, едва стигнах до там и обратно. Не се очаква затопляне в следващите дни, но дано поне да огрее слънчице утре, та да ми се прииска да изляза и да поразчистя снега  :).

Спокойна вечер на всички!  :)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #706 -: Януари 07, 2017, 18:38:37 pm »
Привет!
Хайде, именикът да се отчете, поздрави от Ивчето-дивчето, купихме тортичка от кварталния магазин. Оказа се и прясна.  :hungry:
За всеки по нещо:


П.П. Само на мен ли ми минават някакви идеи през акъла да тупам килими на снега, ама не мога да открия тупалката и ми минават мисли да се спретна с една хилка за федербал (единствена у нас) да свърша тази работа, например утре.  :dogrun:
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 18:40:09 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #707 -: Януари 08, 2017, 07:59:31 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
rtf-че, страхотна идея за килимите!
Пожелавам ви прекрасна неделя!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #708 -: Януари 08, 2017, 12:45:11 pm »
П.П. Само на мен ли ми минават някакви идеи през акъла да тупам килими на снега, ама не мога да открия тупалката и ми минават мисли да се спретна с една хилка за федербал (единствена у нас) да свърша тази работа, например утре.  :dogrun:
Ако знаеш как ме разсмя  :lol: :lol: :lol:
От една порода сме - уважавам колегите-прагматици,
които и от най-кофти ситуация ще извлекат всички ползи!

При нас има надежди за по-високи температури и кротко време,
но все пак ви водим с един ден.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #709 -: Януари 08, 2017, 13:26:39 pm »
П.П. Само на мен ли ми минават някакви идеи през акъла да тупам килими на снега, ама не мога да открия тупалката и ми минават мисли да се спретна с една хилка за федербал (единствена у нас) да свърша тази работа, например утре.  :dogrun:
Вярно че така се чистеха килими едно време , когато зима и сняг не бяха бедствие , а  нещо нормално за  януари месец .Даже се чудя как бабите пред блока не са навадили килими да потупат ,а ма предполагам им е студено .
Да не счупиш хилката - дълга точилка нямаш ли :)


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #710 -: Януари 08, 2017, 17:22:13 pm »
Докладвам - нищо й няма на хилката (то и без това е единствена), дори и след опитите на Иво. Килимите ги отупахме един по един по обедно време, като преди това разгледах през балкона къде има неотъпкан сняг, ама голям студ наистина, но поне ще запомним зимата,  :D
П.П. Нещо ми се мултиплицираха отговорите.
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 17:23:54 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #711 -: Януари 08, 2017, 17:57:11 pm »
П.П. Нещо ми се мултиплицираха отговорите.
Махнах излишните.

И аз излизах днес. Когато няма вятър, е доста приятно.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #712 -: Януари 08, 2017, 20:57:19 pm »
П.П. Само на мен ли ми минават някакви идеи през акъла да тупам килими на снега, ама не мога да открия тупалката и ми минават мисли да се спретна с една хилка за федербал (единствена у нас) да свърша тази работа, например утре.  :dogrun:

Ехаа, направо ме върна 87-88г-, когато живяхме във СССР, сега Русия :) Там всяка зима така си тупахме килимите :) Страхотно беше, а и доста се освежаваха :) А сега като нямам килими...това си го спестявам :) Но си е приключение :) Браво на теб и Иво :)
Аз два дни съм си в нас, на топло - само пращам мъжете да скитосват, а аз се вихря в кухнята :) Вчера готвих, а днес - голямо почистване на хладилник, фризер и .....други електроуреди :)
Приятна вечер на всички, а и честит празник на празнуващите днес, макар и да смятам, че 21-ви си е бабинден :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #713 -: Януари 09, 2017, 06:35:55 am »
Добро утро в понеделник, Раздумковци  :flower: Кафе ?
Предлагам ви две, едно силно за събуждане и после едно любовно кафе с мляко в любимите ми точки :)





Страхотен ден от мен и се пазете от леда, а след някой ден и от висулките!
Бъдете здрави!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #714 -: Януари 09, 2017, 07:41:47 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Мишето е сложила кафенцето, от мен едно чайче.

Успешна седмица!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #715 -: Януари 09, 2017, 12:43:44 pm »
Привет и спорна седмица и от мен!
Пете, това е другата идея - за размразяване на хладилник/фризер, щото на балкона си е естествен фризер и няма проблем продуктите да поседят известно време там.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #716 -: Януари 09, 2017, 14:06:17 pm »
Мише, страхотни кафенца, аз от любовното си взех - няколко пъти  :).

И чайче си правим, разбира се, много е приятно в студеното време :).

Успешна седмица и от мен!  :)

                                   

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #717 -: Януари 10, 2017, 06:45:58 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Да ви кажа колко съм луда... Една приятелка от Германия е дошла - тази, на която бях на гости по Коледа. И от нямане какво да правим тази събота и неделя измислих да я заведа до Рим. Ей така, за два дни  :lol: Да знаете, сега е моментът за пътуване, цените са ниски, мъртъв сезон, няма толкова туристи. Е, има рискове от закъснения на полетите заради времето, но то не може всичко.

Успешен вторник ви пожелавам!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #718 -: Януари 10, 2017, 06:58:40 am »
Добро утро , Раздумковци, веднага си наливам кафе  :coffee:
Страхотна лудост Зайко, да разказваш после  :hug2:

На мен ми предложиха йорки / кученце / и съм в пълен шах. Не е бебенце, на 2.5 половина е.
Котка искам аз, но съм алергична и не може да ни се случи и усещам
как само, ако пусна мухата, какво ще настане. Помагайте  :balk_56:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #719 -: Януари 10, 2017, 08:55:04 am »
Добро утро,момичета! :D Де се включа и аз за новата година,най-накрая!! За много години на всички! От здраве да не се отървете! Много да са щастливи семействата ви и много да се обичате!! :D не разбрах как се "залутах" покрай празниците,а и снега добре ни "капсулира" и форума го оставих "на заден" план! :? Ще прощавате!! :( Честито и на всички именници,на които пропуснах именити дни!! :) За снежната обстановка,няма какво да добавя! Лошото е,че май края и не се вижда! Хубава е зимата,ама тука не сме и свикнали и като се задържи повече от седмица,май става досадна!! :lol: А и в къщи много напрегнато!! Малкия излиза,ама когато може,а това не е всеки ден! И цялата вътрешна енергия трябва да се изразходи в едни ,има няма,препълнени 55-60 кв.м. :wink: Всички сте на ясно!! Ама поне на сняг се нагледа!! Сега ще търся шейна на заем,че тая инвестиция по нашия край не  е много оправдана! :lol: не толкова за парите,амамясто за паркинг няма!! :wink:
Зайо,луда глава си! Момичето дошло от Джермани и вместо да разгледа прекрасната столица,ти какво,оп,да видим прекрасния Рим..... :lol: Хи,хи. После да не прескочите до Лас Палмас,там поне по-топло? Накрая гостенката ще се прибере със снимки с палми ,от София!!! :lol:
Хубав ден! И внимателно по улиците!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]