0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета.

Знам, че вече има такава тема във форума, но тази която открих е от 2009 г. Затова си позволявам да пусна нова.
Моля ако някоя от вас се е сблъсквала с проблема- високи нива на фрагментация на ДНК при партньора, моля да сподели своя опит.
Предстои ми ИКСИ в Малинов. Вчера излезе резултата от SDI на мъжа ми - 44% ...........направо изгубих всякаква надежда след като прочетох за неуспешните опити и спонтанни аборти.
Според вас изобщо има ли някакъв шанс да се получи нещо? Морфологията ни е 8 % по Крюгер. При мен всичко е наред. На границата сме за ИКСИ, но с този SDI......не знам какво да мисля.
Все пак има ли успели и с високи нива на фрагментация?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2016, 17:18:55 pm »
Добре е да се потърси причината за влошените показатели. И да се проведе лечение преди ин витро процедурата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2016, 15:52:39 pm »
При нас проблема е, че това се е случило в следствие от прекарана заушка. Според Кацаров каквото и да правим и каквито и добавки да приема мъжа ми няма да има ефект. Въпреки това той продължава да се тъпче с добавки и билки с надеждата че все пак нещо ще се подобри.
Затова май ще действаме на късмет, пък каквото стане.

Според нашия лекар, по-добре да пробваме макар и с малък шанс, защото нещата само могат да се влошат  :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2016, 16:01:58 pm »
Заушката има отношение към сперматогенезата само ако е била придружена с орхит (възпаление на тестистите), което е доста рядко явление. А дори и така да е, пак е добре да се потърсят допълнителни причини за нарушените репродуктивни способности. Особено тези, които са свързани с оксидативен стрес - наднормено тегло, тютюнопушене, инфекции, високо кръвно налягане, излагане на гонадотоксини, работа при висока температура на тестисите (в седнало положение), диетични грешки, злоупотреба с алкохол и т.н.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2016, 17:54:02 pm »
здравей Мели,здравейте момичета. Успех на всички! Аз съм много притеснена, защото SDI теста ни е с резултати:DFI-29,3%(<30); HDS-21,83 (<25). Въпреки дадените референтни стойности навсякъде чета, че това е висок резултат и не е добре. Приятелят ми започна да пие Ортомол Фертил плюс, но след 2 месеца ни предстои ин витро в Истанбул. Това изследване го направихме по наше желание, защото след добрите спермограми тук в Истанбул излезе много малък % подвижни и ни казаха, че ще приложат метода ИМСИ. Тук андролога каза, че няма проблем, от Мемориал казаха, че не е било нужно да ходим при андролог, но аз съм адски притеснена, защото все си мисля, че резултатите и на двата показателя не са добри. Не ми е ясно ИМСИ може ли да отдели сперматозоидите с фрагментация. Моля ви за съвет.
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2016, 18:05:39 pm »
здравей Мели, здравейте момичета! Аз съм много притеснена, защото резултата ни от SDI теста е:DFI-29,3 %(<30%); HDS-21,83% (<25%).Направихме теста по наше желание, след като в Истанбул спермограмата излезе с много ниска подвижност. Тук в Бг. имахме все добри спермограми. След 2 мес. ни предстои ИКСИ с ИМСИ в Истанбул. Андролога каза, че няма проблеми, но изписа Ортомол Фертил плюс, от Мемориал казаха, че не е било необходимо да ходим при андролог, но аз навсякъде чета, че това са високи резултати и за двата показателя. Не ми е ясно ИМСИ може ли да преодолее фрагментацията? Моля ви за съвет.
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #6 -: Ноември 24, 2016, 18:13:47 pm »
Извинявам се, че публикувах 2 пъти. Не ми е ясно как се прави.
*
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #7 -: Ноември 25, 2016, 00:47:33 am »
Ина,  моят съпруг също беше с много лоши показатели. В България след поредният неуспешен инвитро опит предложиха донор за него. В Мемориал правихме ИМСИ и резултата е в подписа ми :)
ИМСИ и ИКСИ са сходни методи, но при първият микроскопът под които се гледа е впъти по мощен. Така се избягва избор на сперматозоиди с аномалии.
Желая ти успех в Мемориал :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2016, 23:12:37 pm »
здравей Мели,здравейте момичета. Успех на всички! Аз съм много притеснена, защото SDI теста ни е с резултати:DFI-29,3%(<30); HDS-21,83 (<25). Въпреки дадените референтни стойности навсякъде чета, че това е висок резултат и не е добре. Приятелят ми започна да пие Ортомол Фертил плюс, но след 2 месеца ни предстои ин витро в Истанбул. Това изследване го направихме по наше желание, защото след добрите спермограми тук в Истанбул излезе много малък % подвижни и ни казаха, че ще приложат метода ИМСИ. Тук андролога каза, че няма проблем, от Мемориал казаха, че не е било нужно да ходим при андролог, но аз съм адски притеснена, защото все си мисля, че резултатите и на двата показателя не са добри. Не ми е ясно ИМСИ може ли да отдели сперматозоидите с фрагментация. Моля ви за съвет.

Здравей, Ина! Първо трябва да се потърсят причините за отклоненията в спермалните показатели и след това да се приложи специфично и съобразено с причините лечение. Напр. инфекция, висока температура на тестисите, тютюнопушене, варикоцеле, излагане на гонадотоксини, хипертония, диабет, неправилно хранене, употреба на някои лекарства и т.н. Всяка причина изисква специфично лечение. Противоположният подход също е възможен, но хранителните добавки помагат само в половината случаи. Аз бих търсила причина, т.е. първо диагнозата, после лечението. :)

Селекцията на сперматозоиди (ИМСИ), разбира се, е от полза.
Пожелавам ти успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Има ли забременяли с лоши резултати на SDI тест?
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2016, 00:25:43 am »
Хиляди блaгодaрности зa отговорите. Лошото е, че всички изброени причини сa отхвърлени. Ще се борим.