0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фоликулометрия помощ....
« -: Август 24, 2016, 18:05:03 pm »
Здравейте.Правим опити от осем месеца,за сега безуспешни.Ходих на преглед,защато имам две почти еднакви черти натеста за овулация.Последен мц 6.08 ,идва ми през 30-34 дни.Имах наболявания от ляво преди положителния тест,а вторник след секк към 2 вечерна си получих болки като спазми в левия яйчник.Днес реших да ида на лекар да видим всичко как е,каза ендуметриум 3,57 мм,ляв яйчник не виждала.в него нищо,а очеквах да има домивавте фоликул,гледа ме в дясно и имало зрял фоликул 13,3 м,питам я какво мисли,тя каза АМИ ИЛИ Е МИНАЛА ОВУ
АЦИЯТА,ИЛИ ТЕПЪРВА ЩЕ ПРЕДСТОЙ,ПРАВЕТЕ ДО КРАЯ НА МЕСЕЦА ОПИТИ.Според вас възмможно ли е овуляцията да е минала,не знам какво да мисля,много съм объркана....
*
Re: Фоликулометрия помощ....
« Отговор #1 -: Август 25, 2016, 09:50:35 am »
Здравей, temenuga.p!
При тази продължителност на цикъла овулацията може да се очаква около 16-20 ден от МЦ. Като се има предвид началото на този цикъл (6.08) е логично да е имало овулация в посочените от теб дни.
Ако овулацията е минала, това в десния яйчник може да е жълтото тяло, което се образува на мястото на спукания фоликул. За да няма двоумене, по-правилно да се направи проследяване от началото на цикъла (един-два прегледа до овулация), за да се проследи нарастването на доминантния фоликул (заедно с изследване на хормони), още един преглед след О. (за проверка дали се е спукал ф.) и изследване на прогестерон на 7 ден след О.

Прегледът е бил на 19 ден от МЦ, сигурна ли си в този размер на лигавицата (3,57мм), дали не е било 13,57мм?
« Последна редакция: Август 25, 2016, 09:56:12 am от marsi »

Re: Фоликулометрия помощ....
« Отговор #2 -: Август 25, 2016, 11:11:00 am »
Жената беше категорична и лв листа го пише,в ляво няма нищо,а в дясно има доминантен фаликул 13,3 мм,ендуметнием 3,56 мм,така пише и в листа.Каза ми към 29-39.08 овулация...