0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

задържан фоликул
« -: Юли 21, 2016, 12:55:47 pm »
Здравейте, предстои ми ин витро, но от преди 2 месеца имам един задържан фоликул.Сега пия този месец дуфастон и ще бъда на фоликуметрия , за да видим развоя на нещата с фоликула.Някой имал ли е подобен проблем и как се е разрешил? Моля  споделете! благодаря!
*
Re: задържан фоликул
« Отговор #1 -: Юли 21, 2016, 13:25:41 pm »
Аз да, много задържани фоликули съм имала, не съм правила никога процедури като ин витро, в зависимост от големината се изписва терапия, най често хормонална с цел пукване на фоликула и по бързото идване на цикъл след него  :wink:
*
Re: задържан фоликул
« Отговор #2 -: Юли 21, 2016, 14:32:29 pm »
Аз да, много задържани фоликули съм имала, не съм правила никога процедури като ин витро, в зависимост от големината се изписва терапия, най често хормонална ...

F_31 не е така, само големина не е критерий. Изследва се Естрадиол  и ако не е "активен"  не е проблем. Правила съм пункция в цикъл с т. нар. задържан фоликул, в случая не се пукна а търпеше регрес, а, и цикъл също ок.
Дуфастона най-вероятно ще реши проблема. Не го мисли предварително.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: задържан фоликул
« Отговор #3 -: Юли 21, 2016, 14:42:50 pm »
При мен се беше случило преди много години и  дуфастона реши проблема.
*
Re: задържан фоликул
« Отговор #4 -: Юли 22, 2016, 10:58:38 am »
Аз два пъти съм пила по един цикъл противозачатъчни заради задържан фоликул. Не съм имала смущения в менструалния цикъл заради задържаните фоликули. Изчистиха се и в двата случая.
При сестра ми беше по-различно: при нея цикъла не дойде, заради задържан фоликул със съмнения за шоколадова киста. Назначиха й дуфастон, който си свърши добре работата.

Николина, стискам палци за успешна процедура! :)