0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Раждане в АГ Варна
« -: Юни 14, 2016, 09:16:15 am »
Здравейте! Моля момичетата, раждали в АГ Варна да се включат с коментар за всичко, което се сещат - от лекар, раждане, болничен престой, кога носят бебето, изписване. Всичко. Насочила съм се към доктор Танев, ще ходя и на деня на отворените врати, но ми се иска да имам информация и от личен опит. Благодаря!


*
Re: Раждане в АГ Варна
« Отговор #1 -: Юни 14, 2016, 10:34:28 am »
Не мога да ти помогна с информация. Аз раждах в Майчин дом.
*
Re: Раждане в АГ Варна
« Отговор #2 -: Юни 14, 2016, 11:12:25 am »
Попитай в Темата на бременните, малко по надолу  :P
*
Re: Раждане в АГ Варна
« Отговор #3 -: Юни 14, 2016, 11:15:58 am »
Сън смайл, погледна ли тази тема?
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45041.msg1094869#msg1094869

Re: Раждане в АГ Варна
« Отговор #4 -: Юни 14, 2016, 11:29:16 am »
Благодаря, Blue_sky, сега ще я чета.
f_31, Умишлено не съм писала в темата на бременните.


Re: Раждане в АГ Варна
« Отговор #5 -: Юли 26, 2016, 13:32:05 pm »
Здравейте,
Родих в АГ на 06.07. На всички, които все още не са избрали лекар, искам да препоръчам д-р Барбаянев. Той ми следеше бременността, която беше много проблемна, той ми направи и секциото. Освен че е добър професионалист, е страхотен Човек, мил, успокояващ, загрижен. Винаги се е отзоваваше на обажданията ми и никога не ме е карал да чакам и вися пред кабинетите, както правят повечето волно или неволно...Много съм му благодарна за всичко, доволна съм от избора си и го препоръчвам на всички😃
Re: Раждане в АГ Варна
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2016, 13:06:34 pm »
Тъй като аз започнах темата редно е да се включа с коментар и дано съм полезна на някоя бъдеща мама.
Родих в АГ Варна на 15.09 при доктор Танев, естествено раждане, но предизвикано със система окситоцин. Водите ми изтекоха в 3:30 сутринта и в 3:50 вече бях говорила с доктор Танев и се разбрахме в 7 да съм в болницата, тъй като нямах болки или контракции, но с уговорката, ако нещо се промени да му се обадя. В 7:30 ме приеха, нямаше места на ВИП и щях да съм на 5ти етаж. Съответно в предродилна зала на 2ри етаж бяхме две жени. До 11ч доктор Танев изчака да започне само раждането(преди това бях 2 месеца на терапия с гинипрал за задържане, който потиска родовата дейност), но това не се случи, затова ме включи на система с окситоцин, нямах и разкритие до този момент. В 11:30 контракциите и болките започнаха, като той идваше през половин час горе долу, за да следи как  протича всичко. В 14:25 за по-малко от минута се роди дъщеря ми точно с 3 напъна, без разкъсвания, без усложнения под ръководството на доктор Танев. Подчертавам последното, защото през цялото време много слушах какво ми говори, а преди това родиха още 3 жени при други лекари, но въобще не слушаха какво им говорят и се проточиха (родилна зала беше почти срещу моята стая и чувах всичко.) В родилна зала стоях 2 часа, но бях готова веднага да стана. Дадоха ми бебето на 10та минута да си я гушкам, дори я накърмих. След 2 часа престой ме преместиха в самостоятелна стая на 5ти етаж. Имайте предвид, ако раждате лятото-много е горещо. Хубаво е да носите еднократни чаршафи за бебето, както и пелени. Памперсите са задължителни, както и мокрите кърпички. Носете си още тоалетна хартия, тоалетни принадлежности, прибори за ядене и евентуално чаршафи за вас, разклонител също е добре да си носите, има 1 контакт в стаята и стотинки за жетони за ТВ. Танев идваше да ме проверява как съм и дали всичко е наред. Акушерките са малко шантави, но все пак помагат. Къпането на бебенцата става на мивката в банята към стаята, само сутринта за по-малко от минута. Трябва да синосите кърпа за бебето, както и козметика.