0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« -: Юни 02, 2016, 14:22:36 pm »
Здравейте, наскоро след биопсия ми казаха, че сперматозоидите не узрявали и това бил проблема. Някой сблъсквал ли се е с това? Какво да предприема напред? Промяна в режима на хранене, билки?
Пил съм и двете добавки но за месец. При Proxeed се бяха"появили" човечета. Второто години по-късно се появи но виждам повече елементи в него. Та кое от двете смятате  за по-добър вариант да приемам 3 или 6 месеца? Или може и двете?
Защото лекаря каза: "Нищо не може да се направи, и не знаем от какво е" а мен този вариант не ми харесва :)

*
Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #1 -: Юни 02, 2016, 15:39:20 pm »
Здравей!
ММ не е имал такъв проблем, но имаше доста влошена спермограма. Предписаха му Ортомол фертил плюс, като аптекаря каза, че в сравнение с Фертилейд ( който пиеше преди това) има по-изчистени съставки и смятат, че оказва добро влияние върху спермогенезата.
Така или иначе, каквото и да решиш да пиеш, би следвало да го приемаш минимум 3 месеца, за да окаже ефект (поради цикъла на спермогеназата, предполагам).
Ортомола, при нас даде добър ефект след около 4 месеца: от 3 % по Крюгер, скочи на 12%.
Щях да забравя: купувахме го от София, понежа в Бургас не успяхме да го намерим. Не знам от къде си, затова имай го предвид, дали ще можеш да си го набавяш.
Дано се включат други, които са по-запознати с проблема!
Успех!


Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #2 -: Юни 02, 2016, 16:13:55 pm »
Благодаря за информацията.
Ще изчакам и други да кажат. Проксид е 144 лв тук в София, а Ортомол-а към 90лв. На доста места четох, че цикъл-а на прием е поне 3 месеца, но досега никой не ми е казвал :( както и да е ще приемам сам нещата...
*
Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #3 -: Юни 02, 2016, 22:07:08 pm »
Да, три месеца е, защото това е времето, за което сперматозоидите се обновяват. Малко недодялано го обясних. Дано да си ме разбрал!

Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #4 -: Юни 03, 2016, 12:40:33 pm »
Да, три месеца е, защото това е времето, за което сперматозоидите се обновяват. Малко недодялано го обясних. Дано да си ме разбрал!
Т.е. е хубаво да има и 3 месеца въздържание или?  :oops:
*
Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #5 -: Юни 03, 2016, 12:52:20 pm »
Не, не е необходимо да има въздържание. Само трябва да се пият лекарствата 3 месеца и да се направи изследване. Единия от уролозите, при който ние ходихме, каза, че е добре да няма дълго въздържание.
*
Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #6 -: Юни 03, 2016, 12:54:50 pm »
Не, не са необходими 3 месеца въздържание.
Най-просто казано: ако днес имаш полов акт, сперматозоидите, които ще се отделят, са започнали своето оформяне и съзряване преди около 3 месеца. Т.е., след като започнеш да вземаш лекарството, приблизително след 3 месеца ще имаш реални резултати за качеството на сперматозоидите, които ще започнат да се оформят от началото на прием на медикамента.
Малко объркано, ама не знам как по-елементарно да го обясня.

(poli_s, писали сме едновременно :) )
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #7 -: Юни 03, 2016, 15:35:11 pm »
Направо ме е срам, че не познавам тялото си все едно. Благодаря. Поръчах си Ортомол, защото сравних двата продукта и в него има доста повече елементи, дано да е за хубаво. Намерих си и една рецепта с Клостилбегит, която не изпълних, заради странностите в упътването му. Но сега на своя глава почвам да го пия.
*
Re: Proxeed Plus или Orthomol Fertil Plus
« Отговор #8 -: Юни 03, 2016, 22:39:33 pm »
С Клостила трябва да се внимава.
Няма от какво да се срамуваш. Важното е, че питаш. Никой не се е родил научен.