0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Зацапване и дуфастон
« -: Май 25, 2016, 19:33:08 pm »
Здравейте момичета,от давна не съм писала. След 7 години не пазене ,ето че съм бременна. Март ходихме при др. Шефкетова,каза ми изчерпан яйчников резерв. Април трябваше да правим инвитро опит. Аз обаче се отказах . И ето май съм с  :bfp1: ,ествствено. В 5 гс. съм и от вчера след прегледа има бледо розово зацапване,днес вече стана ръждиво кафяво.АГ при което ходих ми изписа дуфастон ,2*1 и утре да му се обадя ако продължава да го има. И евентуално да ме приеме в болницата. Имам и леки болки ниско долу. Честно казано съм уплашена. Мислех че зацапването може да е от вагиналния ех. ,но док ме увери че не може да е от него,пък и беше много внимателе.


Re: Зацапване и дуфастон
« Отговор #1 -: Май 25, 2016, 21:25:40 pm »
Anika85, първо честита бременност. Разбирам притесненията ти, много момичета вкл. и аз имаме кървене и зацапване в началото на бременността. Вече си се свързала с лекаря си и ти е назначил терапия. Аз бях на 3*2 утрогестан вагинално, а след кървенето орално. Моят лекар ми каза, че докато нямам силни болки, задържам бременността.  При мен се беше получило отлепване на околоплодния сак. Резултатът ми е в подписа. Повечко лежане и почивка ще трябват. Искрено ти желая успешна бременност.
*
Re: Зацапване и дуфастон
« Отговор #2 -: Май 25, 2016, 23:11:33 pm »
Anika85, много се радвам, честито!  :)
Не е от вагиналния ехограф, следвай си назначената терапия и препоръките на лекаря...... вярвам че всичко ще бъде наред!
При моята спонтанна бременност също имах зацапване и беше предписан Дуфастон (зацапването спря след 2-3 дни, дуфастона приемах до към 12г.с.).
Желая ти лека и спокойна бременност!

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Зацапване и дуфастон
« Отговор #3 -: Май 26, 2016, 06:57:55 am »
Благодаря момичета,успокоихте ме:)