0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не намирам тема точно за това и пускам тази. Ако не й е тук мястото, моля модератор да я премести.

Хормоните ми са си ОК, т.е. нормални са всички нива, но по неизвестни за мен причини, от 2 години някъде, такъв зловещ ПМС ме друса всеки месец, че положението става трагикомично. И вече не се трае. Т.е. аз си мисля, че е ПМС, защото не виждам какво друго ще да е.
Когато бях бременна - не съм имала промени в настроенията, да ми е ревливо, безпричинно смешно и пр. Чела съм други бременни обаче с подобни оплаквания. Е, сега 2-3 дни преди цикъл и първите ден-два като ми дойде съм в такова състояние. Без смешната част, само тъжно-злобно-истерично. Всичко ме обижда и "всички ме мразят и ме тормозят" и за всичко страдам, вкл. някой да ми каже "добър ден". Ако не ми каже - пак.  :lol:
Не, че не си давам сметка колко неадекватно се държа в тези дни, напротив, затова още повече се тровя. Понеже хем се усещам, хем в 99% от случаите не мога да си контролирам емоциите и реакциите. Часове преди да ми дойде, даже и формален повод не ми трябва да се накривя яко, то си става от самосебе си. Срам не срам, ей снощи както си стоях на дивана...подчертавам - всичко ми е наред (т.е. нямам към момента някакъв сериозен проблем, тревоги), детето го взе мама на вилата, аз се глася да гледам филм, сложила съм си хапване....всички предпоставки, да си изкарам една мързелива и приятна вечер са налице. И като ми стана едно тъжно изведнъж, ей така "от нищото", че като ревнах, ама магарешката - сълзи, сополи и хълцане и така 2 часа, с кратки прекъсвания и не мога да се спра.  8O Междувременно трескаво мисля, за к'во аджеба рева в момента така горко, повтарям си, че всичко ми е наред, че нямам никаква причина да ми е не тъжно, ами мъчно буквално и то неясно за какво, обаче - не. Легнах си в това състояние, спах много лошо, днес се чувствам тотално разглобена и естествено съм със супер отекла физиономия (бонус). Пълна шизофрения.

Знам, че изглежда и смешно и нелепо, това което споделям, ама....да не ви идва до главата. Ако на някой пък му е дошъл до главата такъв дерт, ще съм благодарна да сподели някакъв ефективен метод за намаляване поне на тези "щети". Просто по 4-5 дни в месеца се оказвам тотално "не в час", заради тази история, в добавка - сама създавам измислени драми и напрежения в тези дни, абе супер неприятно се държа. Добре, че близките ми поне са наясно какво и защо ме друса и обичайно не ми се вързват в този период. Което разбира се - също ме вбесява, защото "ти ме игнорираш!" и започвам да се ям по този въпрос, при това стръвно и упорито.  :lol: Късмет, че още никой не ме е набил.

Първата ми мисъл беше да започна пак да взимам контрацептиви (не съм пила 15-ина години), но ме достраша, понеже съм пушач и съм в най-рисковата група за тромбози, а и ЕГН-то допълнително вдига риска, та се отказах.
Взех да ровя за някакви билкови истории за такива случаи, макар че не ми е ясно особено, как билките ще преборят разбеснелите се хормони, дето ми излизат през ушите, ама ще опитам поне.

Ей тези двете изрових засега:
http://apteka.framar.bg/30036076/%D0%BF%D0%BC%D1%81-%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-330-%D0%BC%D0%B3-90-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81

http://apteka.framar.bg/30062946/%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-132-%D0%BC%D0%B3-60-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0

Едно и също им е активното вещество, екстракт от някакъв си кактус. Някой да е пробвал такива неща? Ако не такива -каквото друго сте опитвали и има поне малко файда, идеи приемам всякакви (без т.нар. "хомеопатия" де  :D)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #1 -: Май 23, 2016, 16:15:20 pm »
Преди повече от 10 години бях писала нещо, може да ти е от полза, макар да е старо - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5815.msg111543;topicseen#msg111543 :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #2 -: Май 23, 2016, 17:12:19 pm »
Мерси много Мели! Поне шоколадът не ми е дерт, не обичам сладко. Другите неща са лесно изпълними, ще пробвам всичко точка, по точка, дано помогне и ще докладвам после.

Иначе, извинявам се аз, най-редовно, например с: "Извинявай, но не си прав...".  :lol: Шегувам се. Извинявам се наистина и то усърдно и искрено за тези си истерично-идиотски състояния, но...пак са си неприятни. И за мен и за другите, та предпочитам да не стигам до тях в бъдеще. Да не говорим за един истински "контрол фрийк" като мен, каква лична драма е, да не може да контролира себе си няколко дни.  :balk_70:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #3 -: Май 24, 2016, 06:38:21 am »
Мели, голямо щастие е, че те имаме  :bighug:
Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #4 -: Май 24, 2016, 12:56:04 pm »
 :hug2: болна тема, същата съм от няколко години.  :? придружено със страхотно главоболие, мигрена. случвало се е да повръщам.
не пуша, кафе не пия, но :lol: съм голям почитател на шоколада, поотказах го покрай алергиите значително
иначе леко облекчение чувствам като полегна на хлад, на тъмно, малко топло мляко, може плодов бонбон
и моите хормони са в норма, но в този период пак всичко идва от пустите му хормончета

 :pipy_longstocking: за йогата съм се замислила от известно време, не само в тази връзка, а и за нервичките

*
Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #5 -: Май 24, 2016, 14:24:35 pm »
Жбрул, да ти кажа на мен много ми помага " активното вещество" бърбън. :D Общо взето стискам зъби да не си намирам жертви и да се самоубеждавам някак си, че все пак края на света няма да дойде до 1-2 дни. ММ  ме търпи някак си, но съм "злото нещо" в тези дни.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #6 -: Май 24, 2016, 14:55:40 pm »
На мен "активното вещество" скоч ми помагаше, ама сега и то идва слабичко.  :lol: Пък и няма как да си позволя няколко дни в месеца, да си ги изкарам в "мека, алкохолна мъгла", иначе - бих. За злото... В един от тези моменти си говоря с най-близката си приятелка, оплаквам се, че не мога и да спя, освен цялата друга гадост, след което започвам да я хокам за някаква нейна издънка, която ми споделя... И тя: "Ето, затова не можеш да спиш!", Аз: "Защо?", Тя:"Защото злото никога не спи!"  :lol: Поне се убедих, че има хора, които наистина ме обичат, защото това - няма да го изтърпи някой, които не те обича. Определено.
« Последна редакция: Май 24, 2016, 15:10:19 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #7 -: Май 24, 2016, 15:13:14 pm »
Жбрул, да ти кажа на мен много ми помага " активното вещество" бърбън. :D

Да, да! Пропуснала съм го това "активно вещество" и генерици. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Препарат за облекчаване на симптомите на ПМС?
« Отговор #8 -: Май 24, 2016, 15:28:54 pm »
Жбрул, да ти кажа на мен много ми помага " активното вещество" бърбън. :D

Да, да! Пропуснала съм го това "активно вещество" и генерици. :)

Ако на нас не помогнат - то силно се препоръчват за прием в периода, на горките жертви на хормоналното чудовище.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!