0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ембриони с фрагментации
« -: Май 11, 2016, 13:28:59 pm »
Здравей те има 2 емриони стигнали до бастоцист но с фрагментации казаха че ще ги замрязът защото трябва да направя хистероскопия и тогава.Искам да попитам тези фрагментации оказват ли влияние за развитието на зародиша ако настъпи бремоност по точно може ли да имам някакво увреждане и т.н на детето.Емриолозите казаха че трябва да попитам д-р Персенска за тези неща и тя да прецени дали трябва да се направи някакъв генетичен тест.Благодаря предварително
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: ембриони с фрагментации
« Отговор #1 -: Май 12, 2016, 13:01:29 pm »
До колкото съм чела, проблема с ембрионите с фрагментации е, че трудно се захващат и не се развиват. При първия ни опит всички бяха с много фрагменти. Тогава четох, че има успешни бременности след трансфер на фрагментирали ембриони, завършили със здрави бебчета. Но това се случва рядко. Като основна причина дават качеството на яйцеклетката/сперматозоида, възрастта на жената, неподходяща стимулация. При нас причината беше лошо качество на яйцеклетката в резултат на нисък хемоглобин. До втория опит го наваксах, и нещата бяха значително по-добре. Коментирай това с д-р Персенска, мисля че няма основание за притеснения.