0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помощ,момичета!графика на хартия
« -: Април 25, 2016, 21:46:14 pm »
Привет!
Нова съм във форума и се надявам да пиша на точното място.
Не мога да си направя графиката с цел да бъда ,като всички вас с такива графики.
Написах си графика (или малко подобна ).
Бях 5месеца на противозачатъчни предписани с цел нормализиране на хормоните за да забременея и изкарам една нормална бременност.
Не ми се смейте,моля ви :))ще кача моята графика,като файл (снимка).
Наистина не можах да използвам овулационния календар тук.Но има ли желание,намира се и начин.
Меря температурата си ректално всяка сутрин в 5.50.
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #1 -: Април 25, 2016, 22:23:47 pm »
Смешно ли, това е страхотна графика, имаш ли регистрация в овулационния календар.
На мен ми харесва така направена, ако не си се регистрирала го направи за да нямаш проблеми, при съставянето на графиките. Нека по запознати се включат с разчитането, даже ръчно направената много ми харесва и то сериозно  :wink:  :)
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #2 -: Април 25, 2016, 22:28:57 pm »
Bobonkova6811, добре дошла  :)
Според мен овулацията е била на 12 ден от МЦ (15.04), добре се е повишила температурата, но сякаш преждевременно е започнала да се понижава. Ще проследим в следващите дни дали ще запази това ниво (а може и отново леко да се повиши), или ще върви към понижаване.

Чудесна графика си изрисувала  :), но все пак ще напиша как да се регистрираш в календара и да поставиш графика в подписа си  :)

Регистрацията е отделна от тази във форума, но за удобство може да ползваш същото име (ако е свободно) и парола, като потребителското име в календара трябва да е изписано само на латиница. 
http://calendar.zachatie.org/work/HomePage

След като направиш регистрация трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

За да поставиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила
« Последна редакция: Април 27, 2016, 11:26:35 am от marsi »

Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #3 -: Април 25, 2016, 22:32:03 pm »
Опитах се да се регистрирам от един даден линк тук от една жена,но ми излиза "Как да стана член?, Как да направя дарение?" но регистрация няма.Линк може ли да ми пратете, да се пробвам пак?Благодаря,че ми я харесахте :)
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #4 -: Април 25, 2016, 22:34:55 pm »
Сега видях отговора и подробното обяснение, за което много съм благодарна.Пия дуфастон от 16ден на цикъла,може това да е причината.
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #5 -: Април 25, 2016, 22:36:07 pm »
.....
Бях 5месеца на противозачатъчни предписани с цел нормализиране на хормоните за да забременея и изкарам една нормална бременност...........
Изследвани ли са хормони, УЗ преглед, какво беше установено, за да бъде назначена терапията?

Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #6 -: Април 25, 2016, 22:47:52 pm »
Висок ТСХ, и пролактин и естрадиол.Нормален DHEA-S.Закъснение 15 дена.Лекарствата ми бяха Белара.
Сега съм на дуфастон и фолиева киселина.
Изследванията ми са в норма ,правени за тези 5месеца- два пъти.
Всичко друго от гениколпгична гледна точка е добре.За това и почнахме опитите!
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #7 -: Април 25, 2016, 22:49:46 pm »
За пролактина има специфични изисквания, като сън 8 часа, покой в лабораторията поне 10-15 минути, без секс предния ден, добре е да се видят и ФСХ, ЛХ  :P
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #8 -: Април 25, 2016, 22:52:59 pm »
Да, мисля ,че притеснението преди вземането на кръв ми изигра лоша шега.Като отидох пак си беше напълно в норма.Имах доста наднормено тегло за тези 5месеца отслабнах доста.
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #9 -: Април 25, 2016, 22:56:25 pm »
Bobonkova6811, ако правилно разбирам това е първият ти цикъл след спиране на противозачатъчните. Препоръката ми е да изследваш хормоните отново в началото на следващия цикъл (3-5 ден от МЦ), трябва да се види как са сега на чист цикъл (ФСХ, ЛХ, Естрадиол, евентуално и Пролактин отново).
А терапия за ТСХ, каква беше стойността на хормона?
« Последна редакция: Април 25, 2016, 23:00:05 pm от marsi »

Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #10 -: Април 25, 2016, 23:02:33 pm »
До сега не сме правили опити с изключение на този цикъл.Бях изпратена на ендокринолог,точно за изследване на хипофизната жлеза,но всичко беше наред.Мисля да пробваме поне още няколко месеца и ако няма бебче,ще се обърна пак към специалисти.Но  едва сега започнахме,надявам се с успех.Чакам(нечакам) след 4 дни цикъл.
Препоръчаха ми и двамата да отслабна, за да няма хормонални проблеми.
Сега меря температура всеки ден и графиката е на лице.Може този цикъл да не се случи "чудото", но ние едва сега почнахме. Бавно,но славно!
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #11 -: Април 25, 2016, 23:04:01 pm »
За ТСХ 0.503 от норма 0.084-0.481
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #12 -: Април 25, 2016, 23:05:45 pm »
ФСХ, ЛХ, Естрадиол, евентуално и Пролактин най добре на 3 ден от Мц, понякога една диета играе лоша шега върху тези хормони, пролактина е доста стресов, а голяма част от лекарите веднага изписват какво ли не, а много малко пациентки знаят изискванията за пролактина. И мен ме е страх винаги, направо умирам ама, ей жени сме търпим толкова много  :)
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #13 -: Април 25, 2016, 23:08:26 pm »
Аз ходих към 4месец пак на изследванията и резултатите бяха в норма.Поне преди месец и отгоре.
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #14 -: Април 25, 2016, 23:26:55 pm »
Bobonkova6811, от сърце ти желая успех!  :)

Ще допълня само за щитовидната жлеза, да го имаш предвид, ако се наложи отново да правиш изследвания..........

За ТСХ 0.503 от норма 0.084-0.481
При опити за забременяване препоръката е стойността на TSH да се поддържа около и под 2 (при референтни стойности между 0.5 и 5.0 mIU/L), добре е да провериш отново щитовидните хормони  (TSH, FT4, FT3 и антителата TAT и MAT), и при нужда консултация с добър ендокринолог.
Ето една статия от библиотеката на сайта  Функция на щитовидната жлеза и забременяване
Полезна информация има и в темата  Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Последна редакция: Април 26, 2016, 00:23:51 am от marsi »

Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #15 -: Април 26, 2016, 09:50:23 am »
Много благодаря на всички за информацията.Като начинаеща ще следя всяка тема.
Това е първата ми графика.Правих и една по време на противозачатъчните,ама кой да ми каже,че не трябва да чакам овулация хи-хи.Моята некомпетентност си пролича,но вече знам.
*
Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #16 -: Април 26, 2016, 10:04:46 am »
Bobonkova6811, каква е стойността на температурата днес?
Записвай всеки ден стойностите тук, за да можем да проследим графиката.

Re: Помощ,момичета!графика на хартия
« Отговор #17 -: Април 26, 2016, 19:15:04 pm »
Температурата ми е 36.6 :( и имам 4 дена до менструацията....