0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #860 -: Септември 09, 2016, 11:43:11 am »
Пеше, вече ми липсваш. И Ники... Ако знаете колко е пораснала и още по хубава е станала, пу пу пу...
Аз си имам детенце на ясла, но днес трети ден беше кошмар, рева не иска още от вкъщи да ходи. Там стискаше баба си за врата и пищеше.. До сега съм ревала и аз. Утре няма да я пратя, а ще ходим на море. Взех си отпуск до вторник другия включително. Първият ден е повръщала, защото са я принудили да яде. Вчера не е яла, и понеже са се опитали да я нахранят (а тя мрази някой да я храни насила)  е обърнала супата върху госпожата. Днес след малко ще разбера как е било положението.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #861 -: Септември 09, 2016, 15:18:43 pm »
Ох, милата Мария, голям стрес й е в момента  :(
Дано бързо да свикне!!!

За мъжете добре го е казала Нимика, много е важно в какво семейство са отраснали.
Свекър ми е свикнал да му носят чехлите, да му сервират сутрин кафето, а вечер салатата и ракията, да му носят дрехите след баня. Е, как да са възпитани синовете му според вас?!?
Има голям напредък с много обяснения, нерви и търпение, но за равенство в задълженията не може да става дума.
Това с казването какво да се направи има точно обратния ефект. Трябва така да се завъртят нещата, че все едно на тях им е дошла идеята и само тогава могат да свършат нещо.
Толкова години се боря с това нещо, че накрая просто си взех домашна помощница (съвсем наскоро даже), за да не изкукам в един момент.

Много негативно започнах...
Исках само да ви пратя поздрави от морето  :P Голям късмет имаме с времето. Нямаме ден без плаж. И даже сме доволни от българското Черноморие (когато не е пренаселено) въпреки изписаното напоследък.  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #862 -: Септември 09, 2016, 16:12:35 pm »
За казването  в  прав текст  -единствено по отношение на  Калоян като беше бебе се налагаше   да му казвам  -това и това направи  -  човека просто не се е сещал какво трябва.
Макар , че го къпеше по-добре от мен и иззе тази функция :)
По отношение на домакинската  работа  - най- го обичам моя мъж , че мие чиниите  :)
47Smailes ,  не се ядосвай - щом може да си  позволиш помощница и да я изтраеш  , не тормози себе си и  мъжа си . Свикнал по един начин  , трудно ще го превъзпиташ ,  но  пък е важно  да знае , че не си ти тази дето ще му носи чехлите и налива ракията -както свикнат отначало   с нас , така  .


За нашите плажове -понякога сами си го правим лошо  и очакваме друг да оправи нещата  .
Аз пък съм недоволна от плажуващите и културата им . 
Това пушачите  - присъстващите да ме прощават -те правят изключение , разбира се  :)  - ама  са скарани  с  елементарно възпитание .
Може ли да пушиш и да си заровиш фаса в пясъка  ! Калоян реодно пресява и намира солидно количество  фасове , направо издивявам като видя пред мен пушач да си заравя фаса ...
Ходим главно на плаж Аркутино , че много ни хареса-див, спокоен  , брега с плитка  вода доста навътре  .И уж очаквам хората там да са по -съобразителни . Вятър  работа . Даже до нас оня ден и семки плюеха една компания ....


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #863 -: Септември 09, 2016, 19:50:05 pm »
Ха, Нинка, като каза фасовете, та се сетих. Бучкаме си и ние фасовете до шезлонга, че после лесно да ги оберем и изхвърлим наведнъж. Та единия ден поисках от една госпожа празната ѝ чашка от кафе, така и така ще я хвърля. Тя ще я хвърля, ама си е нейна нали, та ме пита що ми е. Обяснявам аз, а тя ме гледа все едно съм луда. Наскачаха ме Кара Станчовите и ѝ обясних „ ами местните казаха, че миналогодишните не са поникнали и няма смисъл, да пробвам да садя наново“. Е, убедих я окончателно, че съм луда. :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #864 -: Септември 09, 2016, 21:43:31 pm »
И ние сме на Аркутино. За пръв път съм и много ми хареса.
Покрай 6 септември беше лудница, но като си тръгна народът и стана плажът-мечта  :lol:

Хаха, Пеше, ти направо си я смаяла тази госпожа.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 1
« Отговор #865 -: Септември 10, 2016, 01:22:28 am »
Стоека, когато и ти си стресирана заради яслата, детето го усеща и реагира по същия начин. Опитай се да се успокоиш! Говори с лелките и учителката за храненето! Обясни им, че не желаеш да я хранят и не държиш да си изяжда всичко. Детето в момента е вероятно да не иска да яде, защото е в труден период. Може би ще отмине и ще започне да се храни нормално. И чак ми е странно защо напъват да я хранят те? Нямат ли си друга работа? На тази възраст със сигурност и сама се справя отлично.
И тук сега децата почват градина. Имам няколко приятелки, чиито малчугани са на ред. И си говорехме за адаптацията. Всеки ден по малко, първо с родителя вътре, после излиза за по малко, после за повече, за обяд, за сън и т.н. В България само можем да си мечтаем за такова нещо. А ще е по-лесно така отколкото дете, което да реве по цял ден кой знае колко време. И то не е едно вероятно, а са повече.  :?

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #866 -: Септември 10, 2016, 05:29:05 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Не мога да спя и реших да сервирам кафенце в ранни зори.

Стоека, дано се адаптира по-бързо Мария!

Хубав ден на всички!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #867 -: Септември 10, 2016, 10:10:07 am »
Добро утро, милички!
Взимам си от Зайковото кафе. Няколко пъти, че почти не спахме с дребната снощи. И си влизам в ролята на сервираща закуската:



Лека работна събота!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #868 -: Септември 10, 2016, 10:32:38 am »
Айде, да ни е спокойна и кратка работната събота.
Много го мразя това отработване, ама много osi_7
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #869 -: Септември 11, 2016, 06:25:35 am »
Добро утро в неделя, мили раздумковци  :D
Успешен ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #870 -: Септември 11, 2016, 06:46:20 am »
Има,има  :D. Даже вече сме се наредили на  красивото ти кафе! :D Хубавото е,че и в неделя времето продължава да е хубаво! :lol: За жалост,малкия не е много "стабилен" тези дни и не можем да се възползваме от "подаръците" на природата. :(Така го чаках това време,да го видим и ние това море,дето ни е на 100 м...... :? Планирахме Гърция за края на месеца,но след тези изненади им,мисля,че лятото там приключи /поне в по-северната част/.За сметка на това ще ходим на язовир,скоро. :wink: Хубава неделя на всички и който може да "грабне" още от лятото,да действа... :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #871 -: Септември 11, 2016, 08:07:17 am »
Добро утро!
Взимам си кафе, довършвам една зимнина и бегом към морето.
Около обед е едно топлично, вода е супер и не мога да измъкна детето от морето. Така, че ние се възполваме максимално.
Хубава неделя на всеки :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #872 -: Септември 11, 2016, 10:14:24 am »
Добро утро!  :)
А при нас вали - от снощи не е спирало. Не е някакъв проливен дъжд, тихо и кротко си вали, но дано не е цял ден, та като излезем навън с децата да не стане като вчера  :lol:. Събраха вода в кофичките си, добавиха пръст и след хубаво разбъркване получиха чудесна гладка кал  8), замалко да избухна, но като ми обясниха, че готвят и това било торта, ги оставих да правят каквото са решили....... имах половин час спокойствие да си свърша нещо друго, но как бяха омазани да не разказвам - панталоните, блузките, косите, всичко.

Хубава неделя на всички!  :)

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #873 -: Септември 12, 2016, 05:39:25 am »
Добро утро, мили разсумковци!
Успешна нова седмица!
Тази седмица е учебна - започва семестъра при нас, а учениците - няколко дни по-късно.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #874 -: Септември 12, 2016, 08:07:12 am »
Добро утро от работа!  :wink:
Свърши и нашата почивка!
Успешна седмица на всички ученици! Зайче, ти в университет ли работиш?

Марси, това са чудесни Монтесори занимания да знаеш  :P

Свате, на морето времето е тотално различно от София. Тук сега е 14 градуса ... Брррр

Софиянци усетихте ли земетресението вчера? Аз имам чувство, че само аз си го въобразих  :lol:

Не знам защо не мога да прикачвам снимки от телефона. Форматът е jpg и са по 400 KB. Някаква идея?
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #875 -: Септември 12, 2016, 08:49:02 am »
Добро утро и от мен :) вземам си от кафето на Зай и както каза тя от утре започвам лекции...край с ваканцията :( оставих малкия при мама до 22.09. да обърна внимание на кака му и да и организирам уроците,че е в 7 клас...
Успешна седмица на всички!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #876 -: Септември 12, 2016, 09:58:19 am »
И ние сме на Аркутино. За пръв път съм и много ми хареса.
Покрай 6 септември беше лудница, но като си тръгна народът и стана плажът-мечта 
Е,браво - точно на 6 .09 бяхме на плаж там !
Наистина имаше много хора ,но плаж голям ,широк !

marsi ,    снимки на калните марсианчета няма ли :)

Ние  тази седмица на връщане към Бургас минахме през  Мадарския конник -чудесно място за разходка,приказно омайно ,направо не ни стигна времето -малката коза Калоян се покатери на почти всяка скала,а голямата -баща му-на всяка ! Аз почивах по пейките и не достигнах всички места,че се уморявам и ми натежава .

Мда, времето в Бургас наистина е различно -   бяхме на 200 км на север , прибираме се тук и някак си по- топло и задушно .
Тоно сега вече времето много ми харесва - нито прекалено горещо , още  не е станало  студено , подухва леко .

Спорна и усмихната седмица момичета !
« Последна редакция: Септември 12, 2016, 11:40:11 am от nimika »


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #877 -: Септември 12, 2016, 15:59:08 pm »
Здравейте, компанията!
Вчера гладих тоалета за първия учебен ден. После мерихме клинове, блузи и якенца. Че като ме емне въртележката с „дай да облека нещо за у-ще“ .....
Днес пък ходихме да се видим с класната, че пропуснахме РС. Олекнах „само“ с 52 лв. за помагала. Разбрахме часа на започване на 15.09. - променен, щото президента щял да идва в града. Разбрах също, че и в събота ще учат (нормално). И такива занимавки по цял ден. Аз май се вълнувам повече от нея или поне се притеснявам повече. Понеже нали всичко от мен се очаква да приготвя, че тя е малка, а тати ходи на работа и .... :lol:
И нещо забавно за нейния клас - май Никулден ще им е официален празник на класа. Има 5 бр. Ники-та. Не помня колко са момчетата и колко момичетата, но общо са 5  :lol:
Лек ден и успешна първа учебна седмица!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #878 -: Септември 13, 2016, 05:45:22 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Много ни е хубав новия сайт!!! Много свежи цветове, приятно се работи.
Смайли, в университет, да - МУ-София. Ние започваме най-рано учебната година, но и я приключваме първи.
Хубав вторник, милички!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 14
« Отговор #879 -: Септември 13, 2016, 08:13:48 am »
Лелеее, разкошна визия на сайта!!!
Поздравления за всички, които имат общо с това деяние  :P

И сега вече да си дойдем на думата: Добро утро  :D и мерси за кафенцето на Зайчето!
Аз вече съм на второто.
Пеше, много е вълнуващо наистина това с подготовката и тръгването на училище!!!
Нимика, като нищо да сме се засякли на плажа.

Хубав ден на всички!