0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фенестрация на яйчниците
« -: Април 07, 2016, 14:41:11 pm »
Здравейте Момичета !

Имам нужда от съвет . От 1 година с приятеля ми правим опити за забременяване . Имам потвърдена поликистоза . До сега съм била лекувана/стимулирана само с Клостилбегит и мерионал .
Сега в инвитро центъра, който посещавам ми казаха, че единствения ми шанс е фенестрацията с лапароскопия .
На мен обаче ми се струва, че медикаментозно не са изчерпани всички варианти . При положение, че мога да овулирам .
Имам нужда от второ мнение при добър специалист във Варна или София, с който да се консултирам .
За фенестрацията разбрах, че освен, че правят разрези на яйчниците с нея отстраняват и яйцеклетки .

Моля, за съвет .
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #1 -: Април 07, 2016, 17:20:31 pm »
Здравей, аз също съм с СПКЯ. Ноември'2014 ми направиха фенистрация на двата яйчника, според док само са "надраскали" външния слой, за да могат да излизат зрелите яйцеклетки. Възстанових се бързо от самата лапароскопия, декември и януари бях на противозачатъчни за да починат яйчниците от процедурата... и през март не просто имах овулация, а и + тест. Не мога да кажа "да, направи фенистрация"... то си е до човек и конкретен случай. При мен външния слой на яйчниците беше удебелен и зрелите яйцеклетки не можеха да пробият (това по думите на док). Споделям своя случай и това, че при мен имено това помогна да имам бебче.
Каквото и да решиш, пожелавам ти скоро всичко да е ОК и да видиш своя + ;)
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #2 -: Април 07, 2016, 17:32:33 pm »
Здравей Нелка ,

Благодаря ти за отговора !
Как са в момента яйчниците ти ? Мен най-много ме притесняват последствията като сраствания и връщане на първоначалното състояние . 
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #3 -: Април 07, 2016, 17:37:01 pm »
Не мога да ти отговоря, все още не съм ходила на преглед след раждането (така не се прави!!!).
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #4 -: Април 07, 2016, 17:57:11 pm »
Няма . Обещавам ! :)